Soğan kürü

Nazife5

Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2018
216
56
Kızlar enfeksiyon için soğan kürünü nasıl yaptınız bide adetten kaç gün sonra başladınız
 

MaystenG

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2018
2.390
2.933
Adet döneminde uygulanmasının hiçbir sakıncası olmayan soğan kürü, gebe kalmak isteyenler tarafından adet bitiminden sonra 7 gün içinde başlamalıdır. Kür uygulandıktan sonra 2. adetinizi görmeden 10 gün önce tekrar 5 gün veya 7 gün bu soğan suyu kürünü uygulamalı ve soğan suyu kürü bitiminde incir kürüne başlamalısınız.

Soğanı kök ve kabuğuyla birlikte kullanacağımızdan, yıkayıp sirkeli suyun içinde bir süre bekletmelisiniz. Bu şekilde dezenfekte olmasını sağlarsınız. Suyu bir tencerenin içine koyarak, ocağın üzerinde kaynamaya bırakın. Kaynadıktan sonra kuru soğanı dört parçaya bölerek içine atın. Bu şekilde yaklaşık olarak beş dakika kadar kaynatmanız, kürü hazır hale getirecektir. Kullanıma hazır olması için biraz ılınmasını beklemelisiniz.

Soğan suyu ile hazırlanmış olan kür, sağlık sorunlarına fayda sağlaması açısından en az altı ayda bir defa 15 gün süreyle uygulanmalıdır. Bu süreyi aşmamaya dikkat edilmelidir. Hazırlanmış olan kürü ılık olarak tüketmelisiniz. Öğle ve akşam yemeklerinden on dakika önce bir bardak içmelisiniz. Daima içeceğiniz kür taze olarak hazırlanmalıdır. Kürü hazırlamak için mutlaka açık kahverengi kabuklu beyaz soğan kullanılmalıdır. Kullanılacak soğanların dış kabuğu kuru ve taze olması gerekir. Çimlenmiş ve köklenmiş olanlar bayattır.
 

Gizem1209

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2019
1
0
Kızlar enfeksiyon için soğan kürünü nasıl yaptınız bide adetten kaç gün sonra başladınız
Adet bittikten hemen sonra başla 15 gün sabah akşam ac karnına 1 bardak iç adet olunca bırak adetin bitince sonra yine başla birdaha adet oluna kadar iç bunu hamilelik için mi yapıyorsun
 

Cotton Candy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2019
1.421
1.606
Kızlar soğan kürüne nasipse bugün başlayacağım. Soğan küründe soğanı kabuğu ile mi kullanıyoruz yoksa soyarak mı? Bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim 🙏🏻
 
Yukarı Alt