1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Merhabalar Ziyaretçi, Pınar ürün inceleme ankete katılım için tıklayınız.
  Notu Gizle
 3. Notu Gizle

Solgar No Flush Niacin (Kızarıklığa Yol Açmayan B3 Vitamini)

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve vimjo_moderator1 tarafından 14 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

  14 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : vimjo_moderator1
 1. vimjo_moderator1

  vimjo_moderator1 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  3 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  695
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  Flushing etkisi olmayan 83 vitamini: inositol hegzanikotinat

  Sağlık Uygulamaları
  - Kolesterol kontrolü
  - Trigliserit seviyelerinin dengelenmesi
  - Yükselmiş lipoprotein A'nın kontrolü
  - Kardiyovasküler hastalık
  - Bozulmuş periferal dolaşım (Raynauld's sendromu, intermitent kladikasyon)
  - Aşırı düşük histamin düzeyleri

  Kullanım Önerisi
  Niasin formlarının 10-2000 mg arasında kullanılması önerilmektedir. Solgar No Flush Niacin ise günde bir-iki (1-2) bitkisel kapsül, tercihen yemekten sonra kullanılmalıdır.

  İçerik Bilgisi
  Her bilkisel kapsülde;
  inosilol hegzanikolinal 450 mg
  Niasin inosilol 50 mg

  Şeker, tuz, nişasta, mısır, maya, buğday, soya ve süt ürünleri gibi potansıyel alerjenler içermez.
  Sentetik renklendlrici, koku düzeltici, tatlandırıcı ve koruyucu kullanılmamıştır.

  Ambalaj
  50 bitkisel kapsül

  Genel Bakış
  B3 vitamini nikotinik asit formu olarak kullanıldığında deride -özellikle yüzde- kızarmaya yol açabilir, buna "flushing" etkisi denmektedir. Solgar No Flush Niacin bu kızarıklığa yol açmayan inositol hegzanikotinat formunu içermektedir. İnositol hegzanikotinat ile B3 vitaminierinden beklenen vazodilatasyon yeterince aşamalı olduğu için flushing gözlenmez. Çalışmalar inositol hekzanikotinatın, standart niasine göre kolesterol ve lipid düşürmede, daha düşük toksisite ve daha düşük yan etki riskiyle, klinik olarak daha etkili olduğunu göstermiştir.

  Esansiyel Koenzim
  Tüm B3 vitamini formları, vücutta nikotinamid adenin dinükleotid (NAD+) ve nikotinamid adenin dinükleotid fosfat (NADH+) adlı aktif koenzimlere dönüşür. NAD+ ve NADH+ enerji üretimi, çeşitli hormonları n ve DNA'nın sentezi, karbonhidrat - yağ - kolesterol - protein metabolizması, vücut dokularının gelişmesi gibi pek çok vücut prosesinde esansiyel olan maddelerdir.
  Kolesterol ve Yağ Dengesi
  İnositol hekzanikotinatın karaciğerde kolesterol üretimini azaltarak, total kan kolesterolünü azalttığı kanıtlanmıştır. Ayrıca HDL kolesterol seviyelerini arttırır. İnositol hekzanikotinat; arterlerdeki hasarlı bölgelere kolesterolü taşıyıp, orada depolanmasını sağlayan ve
  pıhtıların çözülmesini engelleyen bir protein olan Lipoprotein A seviyelerini, TG seviyelerini ve fibrinojen seviyelerini de düşürür.
  Araştırmacılar, niasin ve inositol hekzanikotinatın, reçeteli kolesterol düşürücü ilaçlarda görülen yüksek toksisite riski olmaksızın, bu ilaçlardan daha fazla kalp koruyucu etkileri olduğunu bulmuşlardır. Bunu sağlayan ise, reçeteli kolesterol düşürücü ilaçların LDL kolesterolü düşürmede daha etkili olmalarına karşın, HDL kolesterol seviyelerini yeterince yükseltememeleri ve lipoprotein A üzerinde hiçbir etkilerinin olmamasıdır.

  Dolaşım
  Niasin ve inositol hekzanikotinatın, Raynauld Sendromu (el ve ayak parmaklarının soğuğa karşı aşırı hassasiyeti), Intermitent Kladikasyon (oksijen yetmezliğine bağlı, yürümeyle ortaya çıkan bacak krampları ve ağrısı) gibi dolaşım sorunlarında kan akışını hızlandırdığı bulunmuştur. inositol hekzanikotinatın dolaşım üzerine bazı yararlı etkileri de kan yağları ve pıhtılaşma üzerindeki etkilerinden kaynaklanır.

  Histamin Regülasyonu
  Klinik uygulamada tüm B3 vitamini formları, aşırı düşük histamin seviyelerini arttırmak ve vücutta aşırı miktarda bulunan bakırın (genellikle histamin eksikliğiyle birlikte görülür) detoksifikasyonuna yardımcı olmak için kullanılır.
  Histamin eksikliğinin; tekrarlayan ağız ülserleri, kulak çınlaması, endişe, mental konfüzyon, akut şizofreni, halüsinasyon görme, paranoya gibi belirgin mental/emosyonel/psikolojik bozukluklar gibi çeşitli semptomları vardır. Özellikle mental/emosyonel bozukluklarla birlikte gaytanın yumuşaması, egzama gibi cilt sorunlarının görülmeye başlaması gibi fiziksel problemler de ortaya çıkıyorsa histamin eksikliği belirginleşir.

  Uyarılar / İlaç Etkileşimleri
  - Karaciğer ve safra kesesi hastalığı olan kişilerde doktor kontrolünde dikkatle kullanılmalıdır. Uzun süreli olarak günde 2000 mg'ın üzerinde kullanılması gereken durumlarda karaciğer fonksiyon testleri ve kolesterol seviyeleri ölçülmelidir.
  - Diyabet hastalarında uzun süreli kullanımda dikkatli olunmalıdır.
  - Tek bir B vitamininin uzun süre kullanımı diğer B vitaminlerinin emilimini azaltabilir.
  Bu nedenle yüksek dozlarda uzun süreli kullanımı gerekiyorsa bir multivitamin veya B kompleks vitaminleri ile birlikte kullanılmalıdır.

  Bu ürün hakkında detaylı bilgi ve sipariş için tıklayınız