Son Bahar - Star Tv

BenDenizYildizi

Guru
Kayıtlı Üye
Katılım
26 Eylül 2006
Mesajlar
3.806
Emoji Skoru
19
Son Bahar Dizisi​

Yönetmenliğini Nihat Durak’ın üstlendiği, başrollerini Erkan Petekkaya, Ayça Varlıer’in paylaştığı Son Bahar dizisi
yakında Star TV’de başlıyor.
Galip ve Sabiha… İkisi de çok genç yaşta sevdiklerini düşünerek evlenmişler, evlilikleri boyunca vefakâr ve iyi bir eş olmuşlardır. Aslında aşk nedir hiç bilmemişler, tam en güzel günlerinin bittiği, gençliklerinin sadakatsiz bir eş için harcandığını düşündükleri anda bulmuşlardır birbirlerini. Onların hikâyesi çevresindekilerin hikâyesiyle kimi zaman tatlanacak kimi zaman hüzünlenecek. Birileri onları bu aşktan döndürmeye çalışacak, birileri kavuşturmaya. Bu Sonbahar herkesin hayatında bir fırtına koparken Star TV ekranlarında büyük bir aşk hikâyesi olacak…

Genel Hikaye:

Sabiha 30’lu yaşlarında güzel bir kadındır. Liseyi bitirip 18’inde çok sevdiği Mehmet ile evlenmiş, birlikte çalışmaya Almanya’ya gitmişlerdir. Zeyno adında ergenlik çağında bir kızı vardır.

Sabiha, Almanya’da bir mezbahada çalışırken, kocası Mehmet ailesinden yıllardır gizli gizli bir çetenin kuryeliğini yapmış ve kendisine emanet edileni yerine vermediği için aranmaktadır. Bu yüzden seneler sonra Mehmet aniden Türkiye’ye dönüş kararı alır. Fakat son anda Mehmet mallarını sakladığı adamlara yakalanır ve karısı ve kızının gözü önünde öldürülür.

Sabiha İstanbul’a kocası Mehmet’in cenazesiyle gelir. Kocası ile ilgili asıl gerçeği ise Türkiye’ ye döndüklerinde öğrenir. Mehmet’in yıllardır birlikte olduğu Alman bir kadın ve ondan da Memo adında gayrimeşru bir oğlu vardır. Kocasının metresinin onları İstanbul’da bulup beş yaşındaki Memo’yu onun başına atması Sabiha için büyük bir yıkım olur. Bunun da ötesinde Almanya’dan eşyalarla gizli gelen kocasına ait büyük bir sır vardır ve bu sır büyük bir çeteyi Sabiha’nın peşine takacaktır.

Sabiha ve Mehmet yıllarca bütün kazandıklarını biriktirmesi için Mehmet’in abisi Kemal’e göndermişlerdir. Ancak Kemal onların alın teriyle kazandıklarını batırmıştır. En sonunda gönderdikleri paraların batmış olduğunu anlayan Sabiha yeniden çalışmak zorunda kalır.

Galip 40’lı yaşlarda büyük bir matbaa şirketinin sahibidir. Çocuk işçi olarak girdiği Cağaloğlu’ndaki küçük matbaada, çalışkanlığı ve dürüstlüğüyle patronu Eşref Bey tarafından çok sevilen Galip lise ve üniversiteyi dışarıdan bitirir. Galip patronunun kızı Nursel’le evlenir. Kayınpederi Eşref Bey çok geçmeden ölür. Galip kayınpederinden kalan küçük matbaayı büyütür.

Fakat Galip mutsuzdur. Karısı Nursel şımarık bir kadındır. Ayrıca kayınvalidesi Kıymet Hanım, Galip’i her zaman yanlış bir seçim, bir işçi parçası olarak görmüştür. Ancak Kıymet Hanım kanının hiçbir zaman kaynamadığı damadının becerisi sayesinde eski nezih hayatını sürdürdüğünün de farkındadır. Galip bütün iyimserliğine rağmen kötü bir ev - aile hayatına mahkûm olmuştur. Galip çocuk istemiş, karısı buna karşı çıkmıştır. Hiçbir ortak yönünün kalmadığı karısından iki sene önce ayrılmış olan Galip, Nursel bu fikre alışamadığı için henüz boşanma davası açmamıştır.

Galip ve Sabiha özel hayatlarında durum bu noktadayken karşılaşırlar. Galip patron, Sabiha küçük bir çalışandır. Nursel’in dengesizlikleri ve Mehmet’in metresinin Memo’yu Sabiha’nın başına bırakması bu iki insanın yakınlaşmasını meşru kılar.

AYRINTILAR

Yapımcı: Gold Film / Faruk Turgut
Yönetmen : Nihat Durak
Senaryo : Şebnem Çıtak İşigüzel
Kim-Kimdir:Erkan Petekkaya ( Galip), Ayça Varlıer ( Sabiha), Ahmet Mümtaz Taylan ( Kemal), Fadik Sevin Atasoy ( Lale), Ömer Genç (Avukat Serdar), Seray Gözler Yeniay ( Gülşen), Şebnem Dilligil
( Latife), Sevinç Erbulak ( Ruhsar), İnanç Ömer Benlioğlu ( Saadettin), Merih Akalın ( Kıymet ), Vuran Bingöl ( Şoför Rıza ), Berrin Kurya Balkanlar ( Seher ), Başak Boran Oksal ( Nursel ), Halil İbrahim Irklı ( Faruk), Ece Erişti ( Zülfiye), Yağmur Yılmaz ( Zeyno), Baran Yağlı (Memo), Ergun Doğmacı ( Mehmet), Ahmet Bircan Akdoğan ( Müdür)
 

kuzum

Bu konida hassasum
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
8.575
Emoji Skoru
269
Allahım, Allahım Erkan oynuyormuş:asigim:

Ama o kız kim ki, pek göze batan bir tip değil kanımca, nerden bulmuşlar onu befisfisfis

Yahu Beyaz Gelincikteki Ömer karakteri ne hoştu:asigim:
 
N

newlife

Ziyaretçi
Kızlar reklam arasında attım kendimi pc başına..çok güzel ve farklı bi senaryosu var..çok hoşuma gitti..oyuncular harbi oyuncu bu sefer..Tavsiye ederim herkese
 

Yaxsxama Dair

Hercai hayat...
Kayıtlı Üye
Katılım
9 Eylül 2007
Mesajlar
620
Emoji Skoru
2
Kıraçın müziği eşliğinde,dizinin tanıtım fragmanları çok etkileyici geldi bana,zaten Erkan Petekkaya da kendini ispatlamış bir oyuncu,ben diziyi güzel buldum ilerki bölümlerde daha sürükleyici olacağı inancındayım:)
 

EZO

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
18 Ağustos 2008
Mesajlar
33
Emoji Skoru
0
bende izledim güzele benziyor bakalım ilerki bölümleri nasıl olacak
 

berna87

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
23 Nisan 2007
Mesajlar
788
Emoji Skoru
10
Allahım, Allahım Erkan oynuyormuş:asigim:

Ama o kız kim ki, pek göze batan bir tip değil kanımca, nerden bulmuşlar onu befisfisfis

Yahu Beyaz Gelincikteki Ömer karakteri ne hoştu:asigim:

o dizideki bayan bi arada gümüş dizisinde oynuyodu mehmetin ablasımı ne vardı ya pınar die o kız
 

sevdes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
27 Mayıs 2008
Mesajlar
222
Emoji Skoru
3
ERKAN PETEKKAYA olur da film güzel olmaz mı adamım benim ya ,yine karizma yine harika yine yakışıklı daha ne olsun kızlar,adam her filminde süper:asigim:, ilk kendini ortaya çıkardığı (bence )dan mı bilmem ama beyaz gelincik çok güzeldi ömer ağa ,gerçi burda da yine yönetici pozisyonunda,bi erkeğe takım elbise bu kadar yakısır daha fazla konuşmayayım eşim duymasın :):eek:klava:
 
Yukarı Alt