Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Sorma, çıldırtma!

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve NILBERA tarafından 21 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

  21 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : NILBERA
 1. NILBERA

  NILBERA SeVGi KeLeBeĞi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  6.268
  Beğeni:
  85
  Ödül Puanları:
  353
  Sorma, çıldırtma!


  Zaman zaman hepimiz erkeklerin bizi anlamadığından dert yanarız. Sonu kavgayla biten anlaşmazlıklarımızın nedeni, genelde kızlar ve erkekler arasındaki farklara yorulur. Ama bilinmesi gereken bir gerçek vardır: Erkekler biz kadınları hakikaten anlamazlar ya da anlamak istemezler. Hatta çoğu zaman bizim söylediklerimizle onların anladıkları arasında dağlar kadar fark vardır. Örneğin; sen gayet masum bir şekilde, "Yeni saç modelimi beğendin mi?" diye sorarken, o senin, "Seni her halinle beğeniyorum" yanıtını beklediğini sanır ve "Kardeşim 8 yaşındayken saçlarını aynı böyle kestirmişti" deyip işin içinden çıkıverir. İşte sana anlayışsız bir erkek örneği! Aslında bazı konularda haksız da sayılmazlar. Neden mi? İşte bizim sorduklarımız ve erkeklerin algıladıkları...

  Arkadaşımı güzel buluyor musun?

  * Onun anladığı: Arkadaşımın benden daha güzel olduğunu düşünüyor, ona karşı bir şeyler mi hissediyorsun?

  * Gerçek: Bu soruya yanıt vermek erkekler için son derece güçtür. Düşünsenize, eğer "Evet, gerçekten güzel bir kız" derse, 24 saatini, 'senin de çok güzel olduğuna ve onun senin kadar çekici olmadığına' seni ikna etmekle geçirecektir. Eğer "Pek de güzel sayılmaz" derse, bu sefer de saatlerce, sizin, arkadaşınızın güzel yönlerini anlatmanızı dinlemek zorunda kalacaktır.

  * Çözüm: En iyisi bu soruyu sormayarak hem kendinizin hem de onun başını ağrıtmayın!

  Beni neden seviyorsun?

  * Onun anladığı: Sevdiğim ve duymaktan hoşlandığım bir yanım var. Bakalım farkına varabildin mi?

  * Gerçek: Herkesin kendine has bir özelliği vardır. Saçlar, etkileyici gözler, hem kaçık hem de zeki olmak... Ama erkek arkadaşınız sizi tamamen farklı nedenlerden de seviyor olabilir. Olaylara bakış açınız, aradığı huzuru sizde buluyor olması gibi... İşin kötüsü erkekler genelde bu tür şeyleri itiraf etmekten kaçınırlar. O yüzden size beklediğiniz yanıtı vermesi zordur. Üstelik gerçekleri söylediğinde şımaracağınızı da düşünürler.

  * Çözüm: Ona karşı açık olun! Birlikte olduğunuz kişiye neden onu sevdiğinizi açıkça anlatırsanız, muhtemelen o da size karşı açık davranacaktır.

  Benden önce birlikte olduğun kızı gerçekten sevmiş miydin?
  * Onun anladığı: Daha önce hiçbir kızdan benim kadar etkilenmediğini söyle.

  * Gerçek: Eğer size önceki kız arkadaşını sevmediğini söylerse, bu sefer de sizi gerçekten sevip sevmediğini düşüneceksiniz. Onu sevmiş olduğunu söylediğindeyse sizi daha çok sevdiğini kanıtlamasını bekleyeceksiniz.

  * Çözüm: Her şeye rağmen sizinle tanışmadan önce başkalarından etkilenmesinin son derece normal olduğunu kabul etmelisiniz. O nedenle de bu tarz sorularla romantik günlerinize gölge düşürmeyin ve beraberliğinizin tadını çıkarmaya bakın.

  Emin misin?

  * Onun anladığı: Bana yalan söyleme!

  * Gerçek: "Seni seviyorum" deyince, siz "Emin misin" gibi bir yanıtla karşılık veriyorsanız zavallı sevgilinizin işi çok güç demektir. Çünkü siz, söylediklerine 'mutluluktan inanmadığınız' için böyle sorarken, o ise 'ona inanmadığınız' için öyle söylediğinizi sanacaktır.

  * Çözüm: Anlaşmaya varmanız için ona karşı imalı sözler kullanmak yerine, açıkça duygularınızdan bahsedebilirsiniz.

  Cumartesi gününü arkadaşlarınla mı geçireceksin?

  * Onun anladığı: Derhal arkadaşlarınla yaptığın planları ertele ve benimle çık! Sonra neler olacağı beni hiç ilgilendirmez, haberin olsun!

  * Gerçek: Siz her ne kadar böyle bir düşünceyle bu soruyu sormamış olsanız bile erkek milleti işte; hemen başka biçimde anlayıveriyor. Erkekler, arkadaşlarıyla yaptıkları şeylerden, özellikle futbol sohbetlerinden inanılmaz keyif alırlar. Kızların muhabbeti zaman zaman onlara yavan gelir.

  * Çözüm: Her tatil günü beraber olacaksınız diye bir kural yok. Erkekler fazla sıkılmaya gelmezler, onu biraz serbest bırakmak daha iyi olur.
   
 2. 23 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : NILBERA
 3. rceren

  rceren Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  52
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  :eyes: :eyes: :eyes: Canım , doğru olmasına doğru da , adamlar da sordurtuyorlar ya, Onlar da bize güven versinler ,biz de sormayalım ,değil mi ama ?:smilewinkgrin:
   
 4. 24 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : NILBERA
 5. VENUS_

  VENUS_ Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  462
  Beğeni:
  4
  Ödül Puanları:
  86
  Tek sorun farklı gezegenlere ait oluşumuzdan aslında..

  onlar Mars"tan.. Biz VENUS ten:laugh:

  Eğer okumadıysanız mutlaka okuyun diyeceğim bir kitap...

  Erkekler Mars tan.. Kadınlar Venüs ten....
   
 6. 24 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : NILBERA
 7. roxett

  roxett Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.286
  Beğeni:
  49
  Ödül Puanları:
  108
  Zaman zaman hepimiz erkeklerin bizi anlamadığından dert yanarız.
  bence zaman zaman değil her zaman olmalı...:laugh: