Sözde Takı Sorunu

papatya262626

Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2017
8
5
Merhaba arkadaşlar,
Yaklaşık 6 ay önce isteme ve sözüm birlikte oldu. Ayrıca bir nişan istemedim. Seneye de düğünüm olacak. Söz günü erkek tarafı alyanslarımız ve bohçayla geldi. Bohça normalde bizim adetlerimize göre daha basit parçalardan oluşmuştu. Bunlar dışında başka hiçbir takı takılmadı. Sözden önce aileme sizin adetleriniz nelerdir ne istersiniz diye soruldu ancak babam bunu söylemenin ayıp olacağını onların daha iyi bileceklerini söyledi. Ancak dediğim gibi söz günü elleri boş geldiler. Bizim buralarda ise söz günü kıza takılan takılar oldukça önemli görülür. Şu anda bu yüzden benim ailemde karşı tarafa karşı olumsuz bir tutum oluştu çünkü erkek tarafının durumu da oldukça iyi. Sizce bu gerçekten bir sorun mu? Neden elleri boş gelmiş olabilirler?

freyahel

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2017
5.781
6.521
Sözde ne takacaklar ki.soz yuzugu disinda.
Bilezik yada kolye vs nisanda takacaklardir.
Simdi takmis olsalardi nisanda ne takacaklardi

freyahel

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2017
5.781
6.521
O zaman adetleri farklidir.mesela bizim adette hersey nisanda takilir dugunde hicbir sey takilmaz.eski esim dugunde takilir bizde nisanda takilmaz demisti
Simdi erkek arkadasim biz 2 set takacagiz hem nisanda hem dugunde ikisindede taki takilir bizde dedi.
Herkesin degisiyor.demek ki herseyi dugunde takacaklar ama tabi 1 2 bilezik falan taksalardi daha hos bir durum olurdu

papatya262626

Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2017
8
5
O zaman adetleri farklidir.mesela bizim adette hersey nisanda takilir dugunde hicbir sey takilmaz.eski esim dugunde takilir bizde nisanda takilmaz demisti
Simdi erkek arkadasim biz 2 set takacagiz hem nisanda hem dugunde ikisindede taki takilir bizde dedi.
Herkesin degisiyor.demek ki herseyi dugunde takacaklar ama tabi 1 2 bilezik falan taksalardi daha hos bir durum olurdu
Evet, benim için çok önemli olmasa da ailem biraz tuhaf karşıladı durumu. Aslında bana çok iyi davranıyorlar ama bu gibi konularda çok özensizler. Ben de ne düşüneceğimi bilmiyorum.

Audrey Hepburn

"Paris is always a good idea."
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2013
1.583
950
ben de o anda anlamadim ama zaman gectikce insanin aklinda yer ediyor esim dugunde bilezik takti ama ne anne babasi ne kardeşi bilezik vs takmadilar. acikcasi gayet de takabilirlerdi. bizimkiler de sessiz kaldi. erkek tarafinin isine geliyor biraz da.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-08-2020

Hamileliğimin 7. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 237 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları bugünlerde palete benzemektedir. Bacak tomucukları ise belirginleşmektedir. Bebeğin vücut boşluğu, bebeğin üreme yapılarını geliştirmek için gerekli tüm dokuları içerir. Üreme yapılarının oluşumunun ilk evresi bebeğiniz kız ise yumurtalık, erkek ise testislerdir. Önümüzdeki altı gün boyunca bebeğinizin beyni, vucudu ve kafası hızlı bir büyüme sürecine girecektir. Bebeğinizin boyu yaklaşık olarak 4-6 mm.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : < 1gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

freyahel

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2017
5.781
6.521
Evet, benim için çok önemli olmasa da ailem biraz tuhaf karşıladı durumu. Aslında bana çok iyi davranıyorlar ama bu gibi konularda çok özensizler. Ben de ne düşüneceğimi bilmiyorum.
Cimriler mi acaba
Yoksa koskaca gormus gecirmis insanlar nisan olmayacak madem 2 bilezik alalimda takalim diyemiyorlar mi.
Iste istemek lazim bir yerde ama bizim ailelerimiz istenmez ayiptir diyen uysal insanlar oldukca yapamiyoruz

papatya262626

Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2017
8
5
Nişanlına söyleyemez misin? Görücü usulü mü?
Hayır görücü usulü değil. Söyledim zaten, o da ailesiyle konuştu. Onlar bizimkilerle konuştu filan filan. Ama bu konunun böyle açılması ve kınuşulması da beni çok rahatsız etti ancak sanırım yapacak başka bir şey yoktu. Çünkü balık baştan kokar. Demek ki bu insanlar biraz cimri ve şimdi ne istediğimizi bilmezlerse her aşamada böyle cimri davranacaklar. Altı aydır nişanlıyım. Ne bayramda ne sözde ne istemede bir hediyelerini yanda başka bir şeylerini görmedim. Normal mi bu?

pearlweed

*SCE*
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2013
903
943
Hayır görücü usulü değil. Söyledim zaten, o da ailesiyle konuştu. Onlar bizimkilerle konuştu filan filan. Ama bu konunun böyle açılması ve kınuşulması da beni çok rahatsız etti ancak sanırım yapacak başka bir şey yoktu. Çünkü balık baştan kokar. Demek ki bu insanlar biraz cimri ve şimdi ne istediğimizi bilmezlerse her aşamada böyle cimri davranacaklar. Altı aydır nişanlıyım. Ne bayramda ne sözde ne istemede bir hediyelerini yanda başka bir şeylerini görmedim. Normal mi bu?
Bilemiyorum bu işin normali nedir ne değildir fakat nisanlının ailesinin durumu iyiyse küçük bil3 olsa jestler yapabilirler. En azından aile arasında böyle konuşmalar geçmez. Mesela geçen gün kuzenimin sözü oldu ama alyans takildi yani nişan gibi oldu aslında ama erkek tarafı ayriyeten nişan olmasını istiyor. Sanırım başka akrabalarına taktıkları takılar geri gelsin diye... Kurban bayramı için de mesela kuzenimin adına sözlüsü bir tane kurban kesiyor vs. Bunları siz söylemeden yaptıklarında iş güzel oluyor aslında ama söylemeden de yapmıyorlar. Söylemek lazım demek ki...

Yukarı Alt