Sözü nişanlayip da mı saklasak nişanlamasak da mı sözlesek

filmgibi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2014
4.339
6.536
Yorumlara bakıyorum da, bodrum daire,sığınak vs öneriliyor. Ama karsi taraftan düğün ve takı istemeye gelince ohooo liste kabarıyor da kabarıyor.
Konu sahibi sizin icin söylemiyorum. Ama bunlar hayatta bir kere olan şeyler. Ben hic masrafa girmeyeyim ama erkek tarafindan herseyi isteyeyim kafasi cok ayip geliyor bana

atanamayanogretmen

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2014
2.647
6.475
Konuyu okuyunca kendi sözüm nişanım geldi aklıma
Size de fikir olması için anlatmak istiyorum
Çünkü böyle şeylerde oluruna bakmak gerek, kim ne der ne düşünür bunları takmamak gerek

Benim abim İstanbul'da, üç tane teyzem İstanbul'da, eşimin erkek kardeşi evli İstanbul'da
Kız kardeşim Ankara'da evli, eşimin halası kuzenleri Ankara'da, eşimin annesi ve kardeşleri ankaraya çok yakın bir şehirde

Bizim evimiz doğu Akdeniz'de herkesten alakasız bir şehirde
Bu durumda biz ne yaptık
Herkesin bize gelmesi zor olmasın diye biz kalktık herkesin olduğu yere gidip nişan yaptık :)

İstanbul'da abimin evinde istemeye geldiler, abimin evi de küçük
Sadece anne baba kardeşler olacak şekilde isteme oldu
Bir gün sonra da teyzemin evinde nişan yaptık
Teyzemin salonu kocaman ve eşyası çok azdı
Oynadık eğlendik ve makul sayıda bir kalabalık da oldu, çok da güzel oldu
Sıcacık samimi bir aile ortamıydı

Ankara ve çevre illerde olan kardeşlerimiz akrabalarımız da çok rahat İstanbul'a gelebildiler, keşke şu da gelebilseydi dediğim kimse kalmadı
Ama ben veya ailem illa kendi evimizde olacak deseydik eminim kardeslerimden başka kimse gelemezdi ve ben çok üzülürdüm

Tabi çevremizde herkes çok konuştu, böyle iş mi olur sen onların ayağına gidip kızı veriyorsun gibisinden laflar ettiler babama ama babam hiçbirini takmadı

Chek

Sebebi neydi ki?
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2012
3.194
3.754
Evin küçükse hiç evde düşünme ben birkaç tanesine katıldım çok zor oluyor.
Öğretmenevlerinin paketleri oluyor, yemekli değil de kokteyl tarzı ya da gün tabağı tarzı olan çok daha uyguna geliyor.
Ya da kafelerle konuş mutlaka bütçene uygun vardır hem isteyen de rahat rahat eğlenir hem de sen çok mu sıkışacak insanlar diye telaş yapmazsın

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-01-2020

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 70 gün kaldı.

Bebeğinizin ayak tırnakları görülmeye başlamış olabilir. Bugün bittiğinde gebe kalmanız ve bugün arasında tam yedi ay geçmiş olacak. Bebeğinizin büyümesi bu kadar hızlı ve haftalardır devam ederken bundan sonra bebeğinizin büyüme hızı doğum yaklaştıkça yavaşlaşacaktır. Emziren anneleri desteklemek için ve kar amacı gütmeyen çeşitli dernekler bulunmaktadır. Bunlarla iletişime geçebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

noclearmind

WTF?
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2014
3.411
6.409
Kuzenim isteme söz ve nişanını evde yaptı hepsi birden çıktı aradan, yalak kadar eve 50 kişi sığdık. Ne yüzük takılmasından ne istenmesinden hiçbi şey anlamadık valla :) En son pastalar börekler havada uçuşuyodu. Aklımda güzel bir gün olarak kalmadı benim resmen eziyetti ay yazarken hatırladıkca tüylerim diken diken oluyo :) Ama onlarda saçma sapan gereksiz insanlarda vardı, evde ki nişana komşularını bile getirmişlerdi erkek tarafı. Sınır koyarsanız evde gayet iyi geçer. Bir de ikramlıkları küçük tutun toplaması dağıtması ayrı eziyet. Misafirler gelmeden önce koltuk sayısı yetersiz kalırsa sandalyeleri önceden dizin o an karman çorman olabilirsiniz. Mutfakta ki tabakları önceden hazırlarsınız pasta kesildiğinde tık tık diye hemen yerleştirip dağıtabilirsiniz. Çok ayrıntı var aslında size kolay gelsin:))

Truman Show

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2016
4.924
19.204
Aşırı saçma geliyor bana bu adetler. Söz, nişan bilmem ne. Evlenince duyuruyorsun işte yok söz verdiğini duyur yüzük taktığını duyur saçmalık bana göre. Amaa aileler işte :olamaz:
Söz ve nişan ayrı ayrı çok gereksiz bence istemeden sonra söz ya da nişan farketmez toplanın evde Allah ne verdiyse kesin yüzükleri :confused: akrabanızın daha geniş evi varsa orada da yapabilirsiniz. Ayıplayan da az ötede ayıplasın hiç umrumda olmaz.:KK53:

jeehan

Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2018
833
308
Yorumlara bakıyorum da, bodrum daire,sığınak vs öneriliyor. Ama karsi taraftan düğün ve takı istemeye gelince ohooo liste kabarıyor da kabarıyor.
Konu sahibi sizin icin söylemiyorum. Ama bunlar hayatta bir kere olan şeyler. Ben hic masrafa girmeyeyim ama erkek tarafindan herseyi isteyeyim kafasi cok ayip geliyor bana

Yok sahiden dediğiniz gibi bir kafada değilim. Nisan ceyiz dahil hepsini ailemin yardımı olmadan kendim yapacağım. Şu an düğün dahi çok çok gereksiz geliyor, takı istemiyorum bile. Tek istediğim sakin sakin evlenmek.

Dışarıda yer de tutulur ama oynamasiz nasıl olur bilmiyorum

filmgibi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2014
4.339
6.536
Yok sahiden dediğiniz gibi bir kafada değilim. Nisan ceyiz dahil hepsini ailemin yardımı olmadan kendim yapacağım. Şu an düğün dahi çok çok gereksiz geliyor, takı istemiyorum bile. Tek istediğim sakin sakin evlenmek.

Dışarıda yer de tutulur ama oynamasiz nasıl olur bilmiyorum
Benim nisanim da oynamasiz olmustu. Tam bir keresteyim. Kinamda bile oynamadim. Ortada 2 doner gibi yaptim :KK70: aa neden oynamıyoruz deyip telefonundan muzik acacak akrabalariniz yoksa, bence sorun olmaz. Ufak bir yuzuk takma merasimi olacak aile arasinda, sizi de bekleriz" diye davet ederseniz, oynama falan olmayacagini anlarlar bence.

jeehan

Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2018
833
308
Benim nisanim da oynamasiz olmustu. Tam bir keresteyim. Kinamda bile oynamadim. Ortada 2 doner gibi yaptim :KK70: aa neden oynamıyoruz deyip telefonundan muzik acacak akrabalariniz yoksa, bence sorun olmaz. Ufak bir yuzuk takma merasimi olacak aile arasinda, sizi de bekleriz" diye davet ederseniz, oynama falan olmayacagini anlarlar bence.

Ay bilmiyorum ki sevgilimin ailesi de çok oynamayı sevmezlermis. Ben de sevmem olmasa da olur

jeehan

Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2018
833
308
Aşırı saçma geliyor bana bu adetler. Söz, nişan bilmem ne. Evlenince duyuruyorsun işte yok söz verdiğini duyur yüzük taktığını duyur saçmalık bana göre. Amaa aileler işte :olamaz:
Söz ve nişan ayrı ayrı çok gereksiz bence istemeden sonra söz ya da nişan farketmez toplanın evde Allah ne verdiyse kesin yüzükleri :confused: akrabanızın daha geniş evi varsa orada da yapabilirsiniz. Ayıplayan da az ötede ayıplasın hiç umrumda olmaz.:KK53:

Of bana da ya. Sözün bı anlamı var tamam ama nişan nedir ki :p erkek arkadaşıma sordum bana sen nasıl istersen öyle olsun dedi benim için nişan önemli değil filan dedi. Of aşırı kararsız kaldım sanki aile arasında ufak bı söz yapınca masrafan kaçmış gibi anlarlar mi

jeehan

Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2018
833
308
Konuyu okuyunca kendi sözüm nişanım geldi aklıma
Size de fikir olması için anlatmak istiyorum
Çünkü böyle şeylerde oluruna bakmak gerek, kim ne der ne düşünür bunları takmamak gerek

Benim abim İstanbul'da, üç tane teyzem İstanbul'da, eşimin erkek kardeşi evli İstanbul'da
Kız kardeşim Ankara'da evli, eşimin halası kuzenleri Ankara'da, eşimin annesi ve kardeşleri ankaraya çok yakın bir şehirde

Bizim evimiz doğu Akdeniz'de herkesten alakasız bir şehirde
Bu durumda biz ne yaptık
Herkesin bize gelmesi zor olmasın diye biz kalktık herkesin olduğu yere gidip nişan yaptık :)

İstanbul'da abimin evinde istemeye geldiler, abimin evi de küçük
Sadece anne baba kardeşler olacak şekilde isteme oldu
Bir gün sonra da teyzemin evinde nişan yaptık
Teyzemin salonu kocaman ve eşyası çok azdı
Oynadık eğlendik ve makul sayıda bir kalabalık da oldu, çok da güzel oldu
Sıcacık samimi bir aile ortamıydı

Ankara ve çevre illerde olan kardeşlerimiz akrabalarımız da çok rahat İstanbul'a gelebildiler, keşke şu da gelebilseydi dediğim kimse kalmadı
Ama ben veya ailem illa kendi evimizde olacak deseydik eminim kardeslerimden başka kimse gelemezdi ve ben çok üzülürdüm

Tabi çevremizde herkes çok konuştu, böyle iş mi olur sen onların ayağına gidip kızı veriyorsun gibisinden laflar ettiler babama ama babam hiçbirini takmadı
Ya çok tatlıymış ailen herkes bu şekilde davranmazdi :KK43:

Yukarı Alt