Sperm Morfoliji Sorunu

Hatice Meryem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2017
1.513
1.565
Hanımlar çok fazla konuda çok bilgi var ama toplanmış halini bulamadım. Şimdi size sorum, eşinin sperm morfolijisinde problem olan bayanlar, %0 olanlar özellikle. Neler yaptınız? Neler kullandınız? Sorununuz çözüldü mü? Ne kadar zamanda ve ne yolla hamile kalabildiniz bizlerle paylaşabilir misiniz kısa kısa?
Mesela benim eşimin sperm sayısı ve hızı yüksek ancak morfoloji %0. E vitamini, çobançökerten, cakşır otu ve keçiboynuzu özü kullanmaya başladık daha bugün. Gelişmeleri yazacağım.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-11-2019

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 36 gün kaldı.

Bugünlerde bebeğinizin cildi pembe ve pürüzsüz gözüküyor. Çünkü cildinin altında biriken yağlar kılcal damarların kırmızılıklarının görünmesini maskeliyor. Son zamanlarda daha şiddetli ve daha sık Braxton-Hicks Kasılmaları yaşayabilirsiniz. Hatta bu kasılmalar ağrılı olabilir ama normaldir. Bebeğinizi hastaneden evinize götürürken arkaya bakan bebek koltuğuna ihtiyacınız var. Bebeğinize hala bir isim bulamadınız mı?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Karabiberim123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2017
2.562
2.855
Hanımlar çok fazla konuda çok bilgi var ama toplanmış halini bulamadım. Şimdi size sorum, eşinin sperm morfolijisinde problem olan bayanlar, %0 olanlar özellikle. Neler yaptınız? Neler kullandınız? Sorununuz çözüldü mü? Ne kadar zamanda ve ne yolla hamile kalabildiniz bizlerle paylaşabilir misiniz kısa kısa?
Mesela benim eşimin sperm sayısı ve hızı yüksek ancak morfoloji %0. E vitamini, çobançökerten, cakşır otu ve keçiboynuzu özü kullanmaya başladık daha bugün. Gelişmeleri yazacağım.
Doktor birsey önerdi mi peki. Takviye e vitamini klomen emodex kullanıyor eşim. 1den 4e cıktı morfolojisi

Hatice Meryem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2017
1.513
1.565
Doktor birsey önerdi mi peki. Takviye e vitamini klomen emodex kullanıyor eşim. 1den 4e cıktı morfolojisi
Klomen disindakileri kullaniyor ama birsey degismiyor. Ben de 3. Asilamami olcam. Tam gaz devam :KK43:

Bugünlerde bebeğinizin cildi pembe ve pürüzsüz gözüküyor. Çünkü cildinin altında biriken yağlar kılcal damarların kırmızılıklarının görünmesini maskeliyor. Son zamanlarda daha şiddetli ve daha sık Braxton-Hicks Kasılmaları yaşayabilirsiniz. Hatta bu kasılmalar ağrılı olabilir ama normaldir. Bebeğinizi hastaneden evinize götürürken arkaya bakan bebek koltuğuna ihtiyacınız var. Bebeğinize hala bir isim bulamadınız mı?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

teacheralla

Güzel günler göreceğiz.
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2012
838
1.103

Benim de eşimin %0 çıktı morfoloji. Henüz doktora gitmedik. Randevu gününü bekliyoruz. Takipteyim konuyu.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-11-2019

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 33 gün kaldı.

Bebeğinizin büyümesi yavaşladı. Bebeğiniz doğum süreci için enerji tasarufu yapıyor olabilir. Aslında bu ay sizde kilo kaybı yaşamaya başladınız. Doğum yaklaştıkça ve bebeğin gelişimi tamamlandıkça 900-1350 gr. arası kilo kaybı nadir görülen birşey değildir. Bebeğinizin tırnakları muhtemelen tırnak uçları civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hatice Meryem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2017
1.513
1.565
Benim de eşimin %0 çıktı morfoloji. Henüz doktora gitmedik. Randevu gününü bekliyoruz. Takipteyim konuyu.
Ben çapada tedavi görüyorum. Morfoloji bozuklugunu malesef gözardi ediyorlar.

teacheralla

Güzel günler göreceğiz.
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2012
838
1.103
Ben çapada tedavi görüyorum. Morfoloji bozuklugunu malesef gözardi ediyorlar.
Çider ile bende Acıbadem’den ücretsiz randevu aldım tayfun bağışa. 24 üne kadar doluydu. O günü bekliyorum.

Geçen yıl ben hamile kaldım ama 9. Haftada kürtaj oldum kalp atışı durdu. Sonrasında 1 sene geçti olmayınca doktora gidelim dedik

sperm testinde morfoloji 0,
ileri hızlı (a) %1 ,
yavaş doğrusal olmayan hareketli (b)%11,
Yerinde hareketli (c)%8,
Hareketsiz (d) %80.

Endişe sardı beni. Bilmiyorum ne olacak.

Bebeğinizin büyümesi yavaşladı. Bebeğiniz doğum süreci için enerji tasarufu yapıyor olabilir. Aslında bu ay sizde kilo kaybı yaşamaya başladınız. Doğum yaklaştıkça ve bebeğin gelişimi tamamlandıkça 900-1350 gr. arası kilo kaybı nadir görülen birşey değildir. Bebeğinizin tırnakları muhtemelen tırnak uçları civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

tugsem_10

Minik dünyam...
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2014
8.840
4.545
şu morfolojiye kadar gelmeyip standart sperm miktarı testi yapan sonra suçu kadınlara atan erkeklere uyuz oluyorum.belki bizimde vardı ama kocama normal spermiyogramı zor yaptırtmıştım. en azından derdini bilir insan ona göre önlem alır değil mi? hadi ilaç içmesin sorun büyümeden bitkisel kür yapar ama yok.eziyet ve çile çektirip kadınlara ardından strese soktukları bedenlerinden çocuk istiyorlar.ben morfoloji bakılmadan erkeğin sağlıklı olduğuna inanmıyorum.
dün korunmasız ilişki yaşadık kocam yaşın geçiyor bi çocuk daha yapalım diyor.öyle bi kere ile çocuk olsaydı tüp bebekle çocuk sahibi olmazdık.(eskiden hayatımı yaşıcam ben yaaa hazır değilim derdi babası bir günde ikna etti).bebeğimiz ufak kendisi de sorumsuz.sanki anasına babasına çocuk doğuruyoruz.onlarda kızdan heveslerini almaya başlayınca erkek olsaydı demeye başladılar.anası babası ilgileniyor sözde ama ona göre ben çalışmasam açız.4 sene sonra da kalan embriyolar için arayacaklar.sanki dünyayı kurtaracaklar sülalece.herşeyleri mükemmel cahil cesaretlerinden mi bilmem.

Karabiberim123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2017
2.562
2.855
Klomen disindakileri kullaniyor ama birsey degismiyor. Ben de 3. Asilamami olcam. Tam gaz devam :KK43:
Canım ben herseyin zamanı olduguna inanıyorum. Moralinizi bozmayın. Eşin elinden geldiğince takviyeleri alıp sağlıklı beslensin. Sende moralini yüksek tutmaya çalış. Keşke yapabilseniz de aşılama ile vakit kaybetmeseniz. Küçük bir şans diye biliyorum. Siz elinizden geleni yapın gerisi Allahın takdiri ama ben olacağına inanıyorum

teacheralla

Güzel günler göreceğiz.
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2012
838
1.103
Canım ben herseyin zamanı olduguna inanıyorum. Moralinizi bozmayın. Eşin elinden geldiğince takviyeleri alıp sağlıklı beslensin. Sende moralini yüksek tutmaya çalış. Keşke yapabilseniz de aşılama ile vakit kaybetmeseniz. Küçük bir şans diye biliyorum. Siz elinizden geleni yapın gerisi Allahın takdiri ama ben olacağına inanıyorum
Takviyeler derken?

Hünnap keçiboynuzu özü faydalı olur mu?

Yukarı Alt