Diyet | Estetik | Güzellik / Bakım | Moda | Sağlık | Dekorasyon | Anne Çocuk | Kadın Sağlığı | Kadın | Yemek / Mutfak
Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Sperm sayısı, hız, morfoloji, varikosele çözüm arayanlar ve bulanlar neredesiniz???

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve Saklicennet tarafından 1 Kasım 2017 başlatılmıştır.

1 Kasım 2017
    Konu Sahibi : Saklicennet
  1. Saklicennet

Saklicennet Aktif Üye Üye

Ödül Puanları:
    48
    Merhaba arkadaşlar ben 2 yıllık evliyim fakat istememize rağmen son 1 yılında hala gebelik elde edebilmiş değilim. Sorunumuz varikosel hastalığıymış bir senedir bu hastalıkla uğraşıyoruz şuan çocuğumuzun ismi varikosel :) ve bir de başarısız ameliyat geçirdik şubat 2017 de... doktorumuz 6 ay sonra değerleriniz düzelecek başarılı bir operasyon demesiyle biz çok inandık ve o süre zarfında sperm testi yaptırmadık. 6. Aya geldiğimizde ise sadece sayıda biraz artış olduğunu gördük 26 milyondan 40 milyona çıktı fakat ileri hız sadece %7 ve morfoloji 0 ne yapacağımızı bilemezken iyi bir üroloji doktoruna göründük ve varikoselin devam ettiğini fakat ameliyattan sonra 1 seneyi beklememiz gerektiğini söyledi şuan beklemedeyiz yıl başına kadar bekleyip tedaviye yeni bir aşamada devam etmeyi düşünüyoruz. Sizlere yazmamın sebebi ise birbirinize kürler, doktor önerileri gibi şeyler tavsiye ederek öğrendiklerimizi duyduklarımızı paylaşıp mucizelerimize merhaba demek için çaba göstermek. Gelin yol arkadaşlığı yapalım. Dertlerinizi ve önerilerinizi paylaşın lütfen.

Sevgi999 bunu beğendi.
  2. 1 Kasım 2017
  3. Prometteur

Prometteur fête toute la nuit Üye

Ödül Puanları:
    153
    Ya burada duyduğunuz kürü kullandığınızda kötü bir etki yaparsa?

4. 1 Kasım 2017
  5. tereliye

tereliye Popüler Üye Üye

Ödül Puanları:
    103
    Meryem suresi ve hurma olayını deneyin hayırlısı olsun inşallah

6. 1 Kasım 2017
  7. Saklicennet

Ödül Puanları:
    48
    Teşekkür ederim. Evet bunları duydum hatta bazı günler ve zamanlar da bazı yapılan ibadetlerden sonra ki dualar kabul olduğunu öğrenip o günlerde hep dua ediyorum. Fakat bunun yanı da tıbbi tedaviler gerekli sanırım bize. :KK43:

8. 1 Kasım 2017
  9. tereliye

tereliye Popüler Üye Üye

Ödül Puanları:
    103
    Sebep sonuç ilişkisi belki sebep meryem suresi bilinmez hepsini bir arada yapıp hayırlısını istemek en doğrusu.

10. 1 Kasım 2017
  11. Saklicennet

Ödül Puanları:
    48
    O kadar araştırmalar yapıp okudum doktorlar araştırdım ki... başarılı olan çok hikayeler de okudum burada da paylaşımlar istiyorum. Olu ya...

12. 1 Kasım 2017
  13. 1s3m

1s3m Aktif Üye Üye

Ödül Puanları:
    53
    Proxed plusı öneririm.Benim eşimde de vardı ama 25binden ameliyat sonrası 47 milyona çıktı ve 2 ay sonra da hamile kalmıştım.Bizde sayı daha kötüydü.doppler de gözükür varsa zaten

melek mila bunu beğendi.
  14. 1 Kasım 2017
  15. Saklicennet

Ödül Puanları:
    48
    Evet gözüküyor. El muayenesinde de tespit edildi çift taraflı varikoseli devam ediyor. Biz devlet hastanesinde sağ taraftan ameliyat olduk. Sorunumuz aslında morfoloji yani şekil yapısı %0 bunun ekstra tedavisi var mı bilmiyorum. Prexeed plus kullanıyoruz şuan. Sizin morfoloji sorununuz var mıydı?

16. 1 Kasım 2017
  17. yesa1

yesa1 ... Üye

Ödül Puanları:
    363
    Ben de keçiboynuzu ve havuç suyu öneriyorum

Bazı kaynaklarda ikisini beraber yapmayın yazıyor tercih sizin

Biz eşime sabah ve akşam 5 6 keçiboynuzu kırıp kaynattik 1 bardak su akşam 1 bardak su sabah içti

Sadece aksamlari da havuç suyu içti

Sperm sayısı 17 milyon

İleri hızlı 5 ile hamile kaldım :)

Tabii bu kürler sonundaki değerleri bilmiyorum bu kürleri yaptık sonrasında

Tabii ben de rahim filmi çektirdim tupler açıktı hiç sıkınti yoktu ama bir şey vesile oldu. Ya da kısaca Allah ol dedi ve oldu:)

Zeynep6302 bunu beğendi.
  18. 1 Kasım 2017
  19. Saklicennet

Ödül Puanları:
    48
    Allah ol dedi ve oldu. Maaşallah allah sağlıklı ömür versin inşallah. Çok teşekkür ediyorum. Darısı başıma :)

yesa1 bunu beğendi.
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.