Mihribaalin

Tertemiz delirdik ­čĹŻ
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 Ekim 2019
482
891
Karde┼člerim bac─▒lar─▒m merhaba ­čśů sperm testiyle kar┼č─▒n─▒zday─▒m. G├Ân├╝l isterdi ki bebegimin gaz─▒n─▒ nas─▒l ├ž─▒karabilirim, bebek bezi ├Ânerileri basl─▒kl─▒ konular a├žmak­čĄŽ­čĆ╗ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ
Neyse konumuza gelelim. E┼čim 2 ay ├Ânceki sperm sonu├žlarin─▒ asagida payla┼č─▒yorum. Yorumlayabildiginiz kadar anlad─▒─č─▒m─▒z kadar bana yorumlarmisiniz ? Ayni sorundan muzdarip olup ├Ânerilerinizide bekliyorum. Doktor ackklayici birsey soylemiyor yazdi E vitaminini gonderdi denemye devam dedi. Martda 1 yil olcak daha fazla elimden birsey gelmeden beklemek zaman vakit kaybetmek istemiyorum. Ileri h─▒zl─▒, yerinde hareketli, hareketsiz,sperm sayisini, spermin ba┼č, kuyruk, boyun de─čerlerini yorumlarmisiniz?
Simdiden cok tesekkur ederim.
Screenshot_20200224-130825_Drive.jpg

Ogretmennhanimm

Aktif ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
20 Ocak 2020
1.112
1.574
ml de en az 15 milyon sperm olmas─▒ gerekiyor gebelik i├žin sizin 5 milyon ama ileri hareketli y├╝zdeniz iyi say─▒y─▒ art─▒rman─▒z laz─▒m sadece e vitaminiyle olacak i┼č de─čil bir multivitamin kullan─▒n proxeed plus veya promen K gibi ba┼čka markalar da var ke├žiboynuzu ├Âz├╝ sperm say─▒s─▒n─▒ art─▒r─▒yor al─▒n ke├žiboynuzu ├Âz├╝n├╝ e┼činiz i├žsin her sabah ├žak┼č─▒r suyu da say─▒y─▒ art─▒yor ama ke├žiboynuzu ├Âz├╝n├╝ kullan─▒n bence ilk etapta ama mutlaka bir multivamin al─▒n e vitaminle kullan─▒n sigara kullan─▒yorsa b─▒raks─▒n belki bu say─▒yla da gebelik olabilir belki belli olmaz ama zaman alabilir h─▒z─▒n─▒z y├╝ksek oldu─ču i├žin say─▒ kolay art─▒yor morfoloji en az y├╝zde 4 olmas─▒ gerekiyor sizin 3 ama ├žok s─▒k─▒nt─▒ olur mu bilmiyorum

Dm1208

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
17 Temmuz 2019
586
445
26
Sperm sayisi az. Yani milimde 15 milyon olmasi lazmken sizde 5 milyon cikmis. Bunun disinda toplam sperm sayisi en az 4o milyon olmasi lazm diyolar sizde bu da 15 milyon seklinde ckmis. Ama hreketli yerinde harekerli toplamlari gayet iyi. Morfoloji 4 olmasi lazmken 3 ckmis ama bence bu da iyi 0 cikanlar var cunku sadece sayiyi duzeltmek lazm ama ilk defa verdiyse onun baskisi falanda etkili oluyo. Sayiyi duzeltmek icin findik nohut suyu keciboynuzu onerebilirim cok buyuk skntilar yok gibi geldi bana cunku sayi en kolat duzeltilen sey deniliyo ­čśŐ­čÖĆ

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 12-07-2020

Hamileli─čimin 39. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 8 g├╝n kald─▒.

Yeni do─čmu┼č bir bebe─čin g├Âbek kordonu ortalama uzunlu─ču 610 mm. dir. Ama g├Âbek kordonunun, boyu 127 mm.den 1,219 mm.ye kadar de─či┼čebilir. Bebe─činiz pelvisin taban─▒na yerle┼čti─či zaman, kendinizi beceriksiz ve dengesiz hissedebilirsiniz. Bunun nedeni bebe─činizin yer de─či┼čtirmesinden dolay─▒ a─č─▒rl─▒k merkezinizinde de─či┼čmi┼č olmas─▒d─▒r.┼×u a┼čamada bebe─činizin ara├ž koltu─čunu arabaya koyman─▒z unutmaman─▒z a├ž─▒s─▒ndan ├Ânemli olacakt─▒r.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 3200 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 50.7 cm. (Ba┼čtan Topu─ča)

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n

H M

Kulillah s├╝mme zerhum­čî┐
├ťZG├ťN
Pro ├ťye
22 A─čustos 2015
11.961
29.366
E vitaminiyle olucak i┼č de─úil
Cogu doktorlara gore spermleri degisitirecek vs bir besin birsey yok.
Ama denemekten zarar gelmiyor yarar geliyor cogunlukla inan ve takviye yapin.
Morfolojiniz fena degil, Sayi d├╝s├╝k
Ama sayi arttikca morfolojiniz d├╝┼čebilir o.yuzden birseyler yaparken dikkatli davranin.
Keciboynuzu yapin.havuc suyunuda..
Proxeed plus, emodex, epidieum gibi katki yapacak seylerde kullanin. Yasam seklini biraz de─čistirip ceviz findik bademi duzenli yedirin. Gorev gibi degilde aksam cayin yanina vs.
Karisimlar var onlarida alabilirsiniz. Propoolis gingseng, cak┼čir vs gibi. Sadece sirayla yapin. Once keciboynuzu kur├╝ ile ve ├ži─č kuruyemislerle.

MelodiXX

Kad─▒n─▒n G├╝c├╝ ­č嬭čĆ╗
Kay─▒tl─▒ ├ťye
22 Aral─▒k 2018
903
1.500
K─▒zlar ya Mihribaalin Mihribaalin le kafam─▒z kar─▒┼čt─▒ sperm ba┼č boyun kuyruk olan de─čerlerin normali nedir bilen var m─▒ ? ­čĄö
Bir t├╝rl├╝ normal de─čerlerini bulamad─▒k ta baz─▒ yerlerde %58 ba┼č anomalisi anormal ├žok yazm─▒┼člar korku sard─▒ bizi ­čś│­čś│

Zeze92

sab─▒r ,┼č├╝k├╝r ,dua..
Kay─▒tl─▒ ├ťye
1 Aral─▒k 2019
1.051
1.404
ml de en az 15 milyon sperm olmas─▒ gerekiyor gebelik i├žin sizin 5 milyon ama ileri hareketli y├╝zdeniz iyi say─▒y─▒ art─▒rman─▒z laz─▒m sadece e vitaminiyle olacak i┼č de─čil bir multivitamin kullan─▒n proxeed plus veya promen K gibi ba┼čka markalar da var ke├žiboynuzu ├Âz├╝ sperm say─▒s─▒n─▒ art─▒r─▒yor al─▒n ke├žiboynuzu ├Âz├╝n├╝ e┼činiz i├žsin her sabah ├žak┼č─▒r suyu da say─▒y─▒ art─▒yor ama ke├žiboynuzu ├Âz├╝n├╝ kullan─▒n bence ilk etapta ama mutlaka bir multivamin al─▒n e vitaminle kullan─▒n sigara kullan─▒yorsa b─▒raks─▒n belki bu say─▒yla da gebelik olabilir belki belli olmaz ama zaman alabilir h─▒z─▒n─▒z y├╝ksek oldu─ču i├žin say─▒ kolay art─▒yor morfoloji en az y├╝zde 4 olmas─▒ gerekiyor sizin 3 ama ├žok s─▒k─▒nt─▒ olur mu bilmiyorum
Sen ne g─čzel bir insans─▒n , rabbim kalbine g├Âre versin herkese elinden geldi─čince yard─▒m etmeye ├žal─▒┼č─▒yorsun . Bu yolda benim moralimi d├╝zelten ilk ki┼čisin allah yard─▒mc─▒n olsun en ko┼ča s├╝rede bebe─čine kavu┼čursun in┼čallah. ─░├žimden geldi yazmak istedim ÔŁĄ

bernaayaz

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
22 May─▒s 2019
762
557
─░leri hareketli %37 diyor ama spermlerin en az %10'u h─▒zl─▒ olmal─▒. Hepsi yava┼č ileri hareketli de olabilir o zaman gebelik zorla┼č─▒yor.

Ben de arkada┼člar gibi ke├žiboynuzu ├Âz├╝n├╝ ve multivitamin ├Âneriyorum. Hafif spor, sigara ve alkolden uzak durmak ├Ânemli. Bir de bu tek test ise ileride kesinlikle bir test daha yapt─▒r─▒n. Sperm ├žok de─či┼čken olabiliyor ├ž├╝nk├╝.

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 17-10-2020

Hamileli─čimin 25. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 105 g├╝n kald─▒.

Bu ay boyunca bebe─činizin kal─▒c─▒ di┼člerinin tomurcuklar─▒ di┼č etleri i├žinde b├╝y├╝yor olacak. Bebe─činizin v├╝cut a─č─▒rl─▒─č─▒n─▒ destekleyen omurgas─▒ 33 y├╝z├╝k, 150 eklem ve 1.000 ba─čdan meydana gelir. B├╝t├╝n bu yap─▒lar bu ay i├žinde ┼čekillenmeye ba┼člayacakt─▒r. Hala bacaklar─▒n─▒zda kramp sorunu varsa bacaklar─▒n─▒z─▒ s─▒cak tutmay─▒ deneyin.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 790 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 34.6 cm. (Ba┼čtan Topu─ča)

Ogretmennhanimm

Aktif ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
20 Ocak 2020
1.112
1.574
Sen ne g─čzel bir insans─▒n , rabbim kalbine g├Âre versin herkese elinden geldi─čince yard─▒m etmeye ├žal─▒┼č─▒yorsun . Bu yolda benim moralimi d├╝zelten ilk ki┼čisin allah yard─▒mc─▒n olsun en ko┼ča s├╝rede bebe─čine kavu┼čursun in┼čallah. ─░├žimden geldi yazmak istedim ÔŁĄ
Yaa bunlar─▒ okumak ne g├╝zel hi├ž tan─▒mad─▒─č─▒m birinden b├Âyle dualar almak ├žok mutlu etti beni ├žok te┼čekk├╝r ederim can─▒m amin in┼čallah Allah hepimize isteyen herkese versin benimde i├žimde ne f─▒rt─▒nalar kopuyor 2 ayd─▒r bazen katlanam─▒yorum ama elden de bir┼čey gelmiyor ­čśö

Efulimm41

Pop├╝ler ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
17 Aral─▒k 2017
6.454
3.410
27
Karde┼člerim bac─▒lar─▒m merhaba ­čśů sperm testiyle kar┼č─▒n─▒zday─▒m. G├Ân├╝l isterdi ki bebegimin gaz─▒n─▒ nas─▒l ├ž─▒karabilirim, bebek bezi ├Ânerileri basl─▒kl─▒ konular a├žmak­čĄŽ­čĆ╗ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ
Neyse konumuza gelelim. E┼čim 2 ay ├Ânceki sperm sonu├žlarin─▒ asagida payla┼č─▒yorum. Yorumlayabildiginiz kadar anlad─▒─č─▒m─▒z kadar bana yorumlarmisiniz ? Ayni sorundan muzdarip olup ├Ânerilerinizide bekliyorum. Doktor ackklayici birsey soylemiyor yazdi E vitaminini gonderdi denemye devam dedi. Martda 1 yil olcak daha fazla elimden birsey gelmeden beklemek zaman vakit kaybetmek istemiyorum. Ileri h─▒zl─▒, yerinde hareketli, hareketsiz,sperm sayisini, spermin ba┼č, kuyruk, boyun de─čerlerini yorumlarmisiniz?
Simdiden cok tesekkur ederim. Eki G├Âr├╝nt├╝le 2595850
Say─▒ az h─▒zlar g├╝zel. Morfoloji de 4 ├╝zeri diyorlar ama 3 de k├Ât├╝ de─čil. Say─▒y─▒ artt─▒rman─▒z laz─▒m

Mihribaalin

Tertemiz delirdik ­čĹŻ
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 Ekim 2019
482
891
Can─▒m Cevab─▒n i├žin te┼čekk├╝r ederim ├ľncelikle Biz aral─▒k ay─▒ndan beri Ke├žiboynuzu ├žay─▒n─▒ ve ke├žiboynuzu pekmezini kulland─▒ E vitamini al─▒yordum ┼čubata kadar b├Âyle devam etti ┼×ubat'ta macunu ald─▒k aktardan ┼ču anda macunu kullan─▒yor kuruyemi┼č veriyorum meyvede kesiyorum Ak┼čamlar─▒ say─▒y─▒ ba┼čka artt─▒racak ├Ânerebilece─činiz bir ┼čey var m─▒ Bir de spermin ba┼č k─▒sm─▒ kuyruk k─▒sm─▒ ve boyun k─▒sm─▒n─▒n m─▒ verdi─či ├Âl├ž├╝ler var testte Onu hi├ž anlamad─▒m ben onu anlayabiliyor musunuz

Mihribaalin

Tertemiz delirdik ­čĹŻ
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 Ekim 2019
482
891
K─▒zlar ya Mihribaalin Mihribaalin le kafam─▒z kar─▒┼čt─▒ sperm ba┼č boyun kuyruk olan de─čerlerin normali nedir bilen var m─▒ ? ­čĄö
Bir t├╝rl├╝ normal de─čerlerini bulamad─▒k ta baz─▒ yerlerde %58 ba┼č anomalisi anormal ├žok yazm─▒┼člar korku sard─▒ bizi ­čś│­čś│
Off evet kafam─▒z ├žorba oldu bu konuda ­čśą­čśą­čĄŽ­čĆ╗ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ­čĄŽ­čĆ╗ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

Mihribaalin

Tertemiz delirdik ­čĹŻ
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 Ekim 2019
482
891
─░leri hareketli %37 diyor ama spermlerin en az %10'u h─▒zl─▒ olmal─▒. Hepsi yava┼č ileri hareketli de olabilir o zaman gebelik zorla┼č─▒yor.

Ben de arkada┼člar gibi ke├žiboynuzu ├Âz├╝n├╝ ve multivitamin ├Âneriyorum. Hafif spor, sigara ve alkolden uzak durmak ├Ânemli. Bir de bu tek test ise ileride kesinlikle bir test daha yapt─▒r─▒n. Sperm ├žok de─či┼čken olabiliyor ├ž├╝nk├╝.
Ke├žiboynuzu ├žay─▒n─▒ i├žiyordu bir de pekmezini yiyordu iki ay b├Âyle devam etti ama daha sonra tad─▒n─▒ be─čenmedi i├žin b─▒rakt─▒ ┼ču anda aktard─▒─č─▒n─▒ ald─▒─č─▒m─▒z macunu yiyor en ├╝stteki c├╝mleyi anlamad─▒m can─▒m % 37 de─čil de %10 hizli olmal─▒ yazm─▒┼čs─▒n ya Onu tam anlayamad─▒m ben

Ogretmennhanimm

Aktif ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
20 Ocak 2020
1.112
1.574
Can─▒m Cevab─▒n i├žin te┼čekk├╝r ederim ├ľncelikle Biz aral─▒k ay─▒ndan beri Ke├žiboynuzu ├žay─▒n─▒ ve ke├žiboynuzu pekmezini kulland─▒ E vitamini al─▒yordum ┼čubata kadar b├Âyle devam etti ┼×ubat'ta macunu ald─▒k aktardan ┼ču anda macunu kullan─▒yor kuruyemi┼č veriyorum meyvede kesiyorum Ak┼čamlar─▒ say─▒y─▒ ba┼čka artt─▒racak ├Ânerebilece─činiz bir ┼čey var m─▒ Bir de spermin ba┼č k─▒sm─▒ kuyruk k─▒sm─▒ ve boyun k─▒sm─▒n─▒n m─▒ verdi─či ├Âl├ž├╝ler var testte Onu hi├ž anlamad─▒m ben onu anlayabiliyor musunuz
Can─▒m ke├žiboynuzu i├žemiyorsa e┼čin aktardan ├žak┼č─▒r suyu al─▒n mecitefendi markas─▒n─▒n vard─▒ galiba ondan da sonu├ž alan ├žok olmu┼č ama macun harici bir multivitamin al─▒n bence proxeed plus bizde i┼če yarad─▒ ha bide her sabah bir tane zeytinya─č─▒nda geceden bekletilmi┼č kuru incir yesin e┼čin Buda ├žok iyi ar─▒ s├╝t├╝ bal polen probolis kar─▒┼č─▒m─▒ al─▒n bide can─▒m organik olsun ama bol bol kavrulmam─▒┼č kuruyemi┼č birde

Mihmandar_34

Rabbime ┼č├╝k├╝r ­čĄ▓
Kay─▒tl─▒ ├ťye
30 Aral─▒k 2012
5.471
4.654
31
Say─▒ az sadece. Di─čer de─čerler k├Ât├╝ de─čil.
Ancak say─▒ az oldu mu her ┼čey daha da zorla┼č─▒yor. Normal yolla deneyin tabiki ama a┼č─▒lama ya da t├╝p bebek ├Ânerisi al─▒rsan─▒z da hic umutsuzlu─ča kap─▒lmay─▒n. ├ç├╝nk├╝ esi ayn─▒ de─čerlerde olan arkada┼č─▒m ilk tup bebek denemesinde hamile kald─▒.

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 11-09-2020

Hamileli─čimin 31. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 69 g├╝n kald─▒.

Bebe─činizin boyu yakla┼č─▒k 27-29 cm civar─▒nda ve bebe─činiz yakla┼č─▒k 1400-1500 gr. a─č─▒rl─▒─ča ula┼čt─▒. Bu ay boyunca doktorunuz sizden ├že┼čitli kan testleri isteyebilir. Bu kan testlerinin amac─▒ hamilelik s├╝recinizin yolunda gidip gitmedi─činden emin olmakt─▒r.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 1650 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 41.1 cm. (Ba┼čtan Topu─ča)

Mihribaalin

Tertemiz delirdik ­čĹŻ
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 Ekim 2019
482
891
Can─▒m ke├žiboynuzu i├žemiyorsa e┼čin aktardan ├žak┼č─▒r suyu al─▒n mecitefendi markas─▒n─▒n vard─▒ galiba ondan da sonu├ž alan ├žok olmu┼č ama macun harici bir multivitamin al─▒n bence proxeed plus bizde i┼če yarad─▒ ha bide her sabah bir tane zeytinya─č─▒nda geceden bekletilmi┼č kuru incir yesin e┼čin Buda ├žok iyi ar─▒ s├╝t├╝ bal polen probolis kar─▒┼č─▒m─▒ al─▒n bide can─▒m organik olsun ama bol bol kavrulmam─▒┼č kuruyemi┼č birde
Yaa cok tesekkur ederim okadar guzel hepsini yazm─▒┼čs─▒n ├╝┼čenmemi┼čsin dediklerini tek tek deneyece─čim m─▒zm─▒zlanmas─▒n artik bizimkide yapacak bir┼čey yok yiyecek i├žecek Ôś║Ôś║

Yukar─▒ Alt