Spiral-Rahim içi Araç (RIA) Genel Paylaşım Alanı

angelsem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
Spiral bir doğum kontrol yöntemidir..
Spiral hakkında bilgi paylaşımda bulunmak isteyenlerin, taktıranların,taktırmak isteyenleri!!Deneyimleriniz,tecrübeleriniz,şikayetleriniz!!

Son düzenleyen: Moderatör:

mutfakperisi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
cariyem spiral çıkartılırkende takıldığı gibi genelde adetin 3 veya 4. günü çıkartılıyor canım çünkü o zaman daha rahat oluyor

sbl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
arkadaşlar ben 1 sene önce taktırmıştım.her adet zamanı ağrılı geçiriyordum.dün kontrole gittim doktor spiralin bu ağrıları yapmasının normal olduğunu söyledi.ben sağlık ocağında taktırmıştım. eczanede daha ufakları varmış onlardan alıp taktırırsam ağrılarımın azalacağını söyledi ve bendekini çıkardı.
aranızda eczaneden alıp taktıran varmı? ne farkı var diğerleri ile

EKXIXNOKS

»-(¯`v´¯)-»»-(¯`v´¯)-»
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Arkadaşlar Ben çok Memnun Kalmiştim çikarttirdim çikartacağin Zaman Adetin çok Kanamali Zamaninda çikart Ben 3 Aylik Iğne Yaptirdim Temmuz Başinda Ve Hala Regli Olamadim Yani Size önermem Arkadaşlar Ilk Zaman Aylik Iğne Vurduruluyormuş Bilen Varsa Ekimde Olamassam Ne Yapmam Gerekiyor

melissa78

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
74
selam kizlar benim bilgim yok ama eltimi doktora ben götürmüstüm adet olurken taktilar ve cok cani yandi neredeyse aglayacakti,cikarirkende adetli gitti ve hic acimamis

E

EU1

Ziyaretçi
ben 5 senedir mirena spiral kullaniyorum cikmasi gerekiyor ama orkuyorum daha once de doktorum rahmetli gulay ozcan hanim(rahmetle aniyorum kendisini)takmisti 5 sene kalmisti cok zor cikmisti kaynamisti rahime sanki. bunu da korkuyorum cikartmaya
.:1no2::çok üzgünüm:

MBST

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
ben 5 senedir mirena spiral kullaniyorum cikmasi gerekiyor ama orkuyorum daha once de doktorum rahmetli gulay ozcan hanim(rahmetle aniyorum kendisini)takmisti 5 sene kalmisti cok zor cikmisti kaynamisti rahime sanki. bunu da korkuyorum cikartmaya
.:1no2::çok üzgünüm:
a.s.Hiç korkma ben geçen ay çıkarttırdım ve hiç canım yanmadı adetinin en yoğun günleri genelde 3.veya 4.günü git anlamayacaksın bana güven.:1hug:

sbl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
arkadaşlar ben 1 sene önce taktırmıştım.her adet zamanı ağrılı geçiriyordum.dün kontrole gittim doktor spiralin bu ağrıları yapmasının normal olduğunu söyledi.ben sağlık ocağında taktırmıştım. eczanede daha ufakları varmış onlardan alıp taktırırsam ağrılarımın azalacağını söyledi ve bendekini çıkardı.
aranızda eczaneden alıp taktıran varmı? ne farkı var diğerleri ile

??????????

iremre80

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
ben spralimi eczaneden almıştım büyüklüğü ve küçüklüğü konusunda bir bilgim yok fakat bana daha sağlıklı olacağını söylediler herangi bi şikayetim yok taktıralı 2 sene oldu ama korkumdan hiç kontrole gitmedim bi sorun olsa beni rahatsız eder heralde yinede cesaretimi toplayıp bir gün gidecem ben sana eczaneden al derim daha iyi olur şimdiden geçmiş olsun kolay olur umarım

Yukarı Alt