Strobing Makyaj Nedir? Strobing Makyaj Nasıl Yapılır?

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
33.101
25.185
56
2016 Makyaj günlüğünde son trend: Strobing makyaj tekniği! İşte Strobing Makyaj Nedir? Strobing Makyaj Nasıl Yapılır? sorularının cevabı!
Son dönemlerde, daha doğal görüntüler oluşturan makyaj stilleri kendini gösteriyor. Bu atılımların örnekleri arasında da Strobing makyaj kendini gösteriyor. Peki, Strobing makyaj nedir? Strobing makyaj nasıl yapılır? İşte Strobing makyaj ile ilgili tüm detaylar!

Doğal makyaj ön planda!


Son zamanlarda makyajda doğallığa önem veren makyaj artistleri gün geçtikçe bu kararlarını destekleyen atılımlarda bulunuyorlar. Cildin kendinden gelen doğallığı ve ışıltıyı kullanmanın daha doğru olduğunu düşünen sanatçılar renklerde de özellikle doğallıktan yana oluyorlar. Soft ve parlak renklerin kullanıldığı, aydınlık tonlarla yüz hatlarının vurgulandığı, cildin canlı ve parlak görünmesini sağlayan bu yöntem yüzün kemik yapısını ortaya çıkardığından bayanların oldukça hoşuna gitti. Birçok eleştirmenin aksine çok çabuk yayıldı ve kabul gördü.Strobing makyaj uygulama şekilleri!
Strobing makyaj doğal bir ifadeyi hedeflediği için kontür tekniğinin aksine ışık ve gölgenin verdiği dramatik, yer yer karanlık, koyu tonların hakim olduğu görüntüden kaçarak oldukça parlak ve doğal görüntüler tercih edilir.

Strobing makyaj trendi ve Strobing makyaj uygulamasında, cildin canlanmasını hedefleyen bir yol izlenmelidir.. Bunun için canlandırıcı serumlar, fondötenlerle karıştırılarak kullanılabilir. Bu teknikle aydınlatıcılar daha geniş alanlarda kullanılmalıdır.

Yüzün belirgin hatlarına uygulanacak olan aydınlatıcılar, özellikle elmacık kemiklere ve T bölgesine uygulanır. Kullanma alanı genişlese de aydınlatıcılar fırça yardımıyla incecik sürülmelidir. Aydınlatıcı uygulanan yüze transparan pudra ya da matlaştırıcı ürünler uygulanarak makyaj temeli oluşturulmuş olur.En son makyaj trendi Strobing makyaj ile yüzünüz daha aydınlık görünsün!
Yüzünüzün daha aydınlık görünmesini istiyorsanız, öne çıkan yüz hatlarınıza, önce göz altı kapatıcısı uygulayın ve akabinde aydınlatıcıyı uygulayın. Bu uygulamayı yapmanızı tavsiye edeceğimiz bölgeler burun ucu, elmacık kemikleriniz ve T bölgesi olacaktır.

Ünlü makyaj artisti Murat Bekler, Strobing makyaj için; yüzün ışık alan bölgelerini aydınlatıcı ile güçlendirerek daha canlı, daha nemli ve aydınlık bir görünüm kazandıran makyaj tekniğidir, diyor.

Doğallığın esas alındığı bu Strobing makyaj tekniğinde, cildi daha doğal ve ışıltılı göstermek mümkün. Murat Bekler, abartılı göz makyajından kaçınmak gerektiğinin de altını çiziyor. Kuru ve karma ciltlerin daha uygun olduğu bu yöntemin doğru teknikler ve uzman ellerce yağlı ciltlerde de kullanılabileceğini söylüyor.

Cilt tipine göre aydınlatıcı kullanımı!
Farklı cilt tiplerinin farklı gereksinimleri olduğu gibi, farklı cilt tiplerinin farklı renkleri de vardır. Örneğin beyaz bir cilde sahipseniz pembe ve fildişi aydınlatıcı, buğday tenli iseniz dore ve ya gold aydınlatıcı ya da esmerseniz bronz pigmentler bulunduran aydınlatıcılar kullanmalısınız.
nasilgiyilir.com
 


Yukarı