• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

ŞUBAT ayı TRANSFER olacaklar neler yapıyorsunuz ?

My angelll

Şükürler olsun Rabbime 🤲❤️ Mucizem 👼
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2019
2.607
1.104
Nelere dikkat ediyorsunuz ? Nasıl besleniyorsunuz ? Vs.vs.Kaçıncı denemeniz ?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-10-2020

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 202 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 hafta içinde , bebeğinizin böbrekleri tarafından oluşturulan idrar amniyotik sıvı içine atılacaktır. İdrar sterildir ve amniyotik sıvının düzenli değişimi sırasında o da taşınır. Hamileliğin ilerleyen zamanlarında günlük yaklaşık yarım litre idrar atılır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 3-5 cm oldu. Artık mm yerine cm kullanmaya başladık. Bebeğinizin ağırlığı 8 gr civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Hndmr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2015
143
123
Merhaba şubatın ilk haftası transfer olacak bir sıkıntı çıkmazsa. İğnelere yeni başladım. Tüp bebekte ilk denemem heyecan ve belirsizliğin verdiği stresle mücadele halindeyim. Sağlıklı beslenmeye dikkat etmek dışında bir şey yapmıyorum.

My angelll

Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2019
2.607
1.104
Merhaba şubatın ilk haftası transfer olacak bir sıkıntı çıkmazsa. İğnelere yeni başladım. Tüp bebekte ilk denemem heyecan ve belirsizliğin verdiği stresle mücadele halindeyim. Sağlıklı beslenmeye dikkat etmek dışında bir şey yapmıyorum.
Merhaba benimde 2.denemem olacak ilk haftası bi aksilik çıkmazsa iğnelere henüz başlamadım stres yoğun bir şekilde var bende de 🤦‍♀️ Bu sefer beslenmeme normalde olduğu gibi devam ettim ilkinde şunu yemem lazım bunu içmem lazım dye çok dikkat ettim şimdi içimden gelmedi öyle yapmak bakalım umarım ikimiz içinde hayırlısı olur 🙏

Önümüzdeki 3 hafta içinde , bebeğinizin böbrekleri tarafından oluşturulan idrar amniyotik sıvı içine atılacaktır. İdrar sterildir ve amniyotik sıvının düzenli değişimi sırasında o da taşınır. Hamileliğin ilerleyen zamanlarında günlük yaklaşık yarım litre idrar atılır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 3-5 cm oldu. Artık mm yerine cm kullanmaya başladık. Bebeğinizin ağırlığı 8 gr civarında.

Hndmr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2015
143
123
Umarım bakalım neler yaşayacağız. Transfer sonrası havuç suyu, ananas, kabak çekirdeği her yerde yazan bu üçlü görmüşsündür. Yememiş olmamak için yerim bunları da. Fazla takılmamak en iyisi herhalde. Doktor takviye edici gıda verdi bana ama bak alırsan iyi olur dedi önce. Sonra al dedi:)

My angelll

Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2019
2.607
1.104
Umarım bakalım neler yaşayacağız. Transfer sonrası havuç suyu, ananas, kabak çekirdeği her yerde yazan bu üçlü görmüşsündür. Yememiş olmamak için yerim bunları da. Fazla takılmamak en iyisi herhalde. Doktor takviye edici gıda verdi bana ama bak alırsan iyi olur dedi önce. Sonra al dedi:)
Bilmezmiyim canım 😊 ilk transferimde o üçlüden yedim bende 🙈 bende yememiş olmamak için yemiştim sanki yemesem kendimi eksik hissedecektim 🙄🤣 çok taktım ilkinde dikkat ettim herşeyime çok bunda daha rahatım kafaya çok takıyorum yine ama hareketlerime yememe içmeme takılmıyorum saldım bu konularda kendimi. Ben omega 3 hap içiyorum sadece sen ne içiyorsun takviye edici 🙈

alLaayaaaaaaaaaa

Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2019
626
464
kafayı rahat tut canim ben 2 dilim ananas 2 tane avakado ve hergun 1 avuç kabak çekirdeği yemiştim ve en az 2 litre su içmiştim tutmuştu bebegim ama kalbi atmadı kürtaj oldum bende bu ay sonu yada şubat başı transfer olacagim

Hndmr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2015
143
123
Bilmezmiyim canım 😊 ilk transferimde o üçlüden yedim bende 🙈 bende yememiş olmamak için yemiştim sanki yemesem kendimi eksik hissedecektim 🙄🤣 çok taktım ilkinde dikkat ettim herşeyime çok bunda daha rahatım kafaya çok takıyorum yine ama hareketlerime yememe içmeme takılmıyorum saldım bu konularda kendimi. Ben omega 3 hap içiyorum sadece sen ne içiyorsun takviye edici 🙈
Impryl verdi. İçeriğinde vitaminler folik asit falan var.

Hndmr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2015
143
123
kafayı rahat tut canim ben 2 dilim ananas 2 tane avakado ve hergun 1 avuç kabak çekirdeği yemiştim ve en az 2 litre su içmiştim tutmuştu bebegim ama kalbi atmadı kürtaj oldum bende bu ay sonu yada şubat başı transfer olacagim
Teşekkürler 2 kez kürtaj oldum ben de. O his yüzünden hamile kalmaya korktum uzun süre. Zamanla atlatılıyor ama tedirginlik seviyesi daha yüksek olarak devam ediyor süreç. Umarım güzel olur senin içinde her şey.

My angelll

Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2019
2.607
1.104
merhaba canim beni hatırladın mi bilmiyorum ağustos ayında bende transfer olmuştum bebegim tutundu bana ama kalbi hiç atmadı kürtaj.oldum bu ay bende dondurulmusumla başlayacağım tekrar dualarda bulusalim
Evet canım benim hatırladım :) çok konuşuyorduk o dönemlerde transfer zamanlarımızda 😊 hadi ya canım üzüldüm neden öyle oldu ki 😔 vardır bunda da bir hayır 🤲 dualarım sizinle canım 🙏 şimdi ki kaçıncı denemen olacak neler uygulandı bu seferinde canım

Yukarı Alt