Süt 1 günde kesilir mi

Jaylah

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2020
519
486
27
Merhaba anneler tecrübelerinize dayanarak bir şey sormak istiyorum.. şu aman 33 haftalık gebeyim ve Ms hastasıyım Doğumdan 1 ay kadar sonra kortizon tedavisi görmem gerek ve 1 gün bebeğimi emzirmemem gerekiyor , tedaviden önce sütümü sağıcam öyle bebeğimi beslicem ama 1 gün boyunca sütümü sağsam sütüm kesilir mi veya bebeğim memeden soğur mu ? Fikirlerinize ihtiyacım var

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-11-2020

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 18 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin başının çevresi ile bebeğinizn omuz ve kalça çevresi yaklaşık olarak aynı olacak. Bundan sonra ise bebeğinizin göbeği başından daha geniş olmaya başlayacaktır. Kız bebek doğumudan sonraki ilk birkaç gün boyunca pembe veya mukoza vajinal akıntı olacaktır. Gerçek doğum sancısı zaman geçtikçe daha kuvvetli ve daha acı verici olur ve pozisyon değiştirdiğinizde kesilmez. Sahte doğum sancılarınde pozisyon değiştirdiğinizde sancılarınızda azalma olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

miumao

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2015
3.458
4.059
1 günlük sürede sağıp atarsınız sütünüzü, hiç problem olmaz. Sütünüz azalmaz, kesilmez.

April wind

29.07.20 🌈
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
16 Mayıs 2017
11.640
28.540
Sağıp atarsanız hiç bir şey olmaz 🤗
Arkadaşımda hastanede yattı bir günden fazla hemde, o sırada bebeğini biberonla beslediler kendisi de sağım yaptı attı sonrasında hiç bir sıkıntı yaşamadı diye biliyorum. Hatta kendisini de etkiletliyim daha doğru yardımcı olur A atanamayanogretmen ☺️

Mrsduygusl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2017
652
849
Emzirmeyi bıraktığımızda bile birden bıçak gibi kesilmiyor süt o yuzden kesilmez sağarsınız biseycik olmaz

Jaylah

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2020
519
486
27
ÇOoook teşekkür ederim cevaplar için içim çok rahatladı 🙏🏼🙏🏼 Kara kara o günleri düşünüyordum daha doğum yapmadan . Herkese sağlıklı günler diliyorum

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin başının çevresi ile bebeğinizn omuz ve kalça çevresi yaklaşık olarak aynı olacak. Bundan sonra ise bebeğinizin göbeği başından daha geniş olmaya başlayacaktır. Kız bebek doğumudan sonraki ilk birkaç gün boyunca pembe veya mukoza vajinal akıntı olacaktır. Gerçek doğum sancısı zaman geçtikçe daha kuvvetli ve daha acı verici olur ve pozisyon değiştirdiğinizde kesilmez. Sahte doğum sancılarınde pozisyon değiştirdiğinizde sancılarınızda azalma olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

atanamayanogretmen

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2014
3.104
7.220
ÇOoook teşekkür ederim cevaplar için içim çok rahatladı 🙏🏼🙏🏼 Kara kara o günleri düşünüyordum daha doğum yapmadan . Herkese sağlıklı günler diliyorum
İçiniz rahatlamış cevaplardan ama arkadaşım beni etiket yapınca ben de yazayım dedim 😊
Sütünüz bir günde kesilmez hiç endişelenmeyin.
Ben de bebeğim iki aylıkken hastanede yattım, 10 gün biberon mamayla beslendi, ben de sütümü emzirme sıklığında (2-3 saatte bir) sağıp attım 10 gün boyunca.
Sonrasında bebeğim memeyi çok kolay tuttu, şimdi 17 aylık ve hala emiyor 😍
Şimdiden bunları düşünüp hiç endişelenmeyin, sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah 🌸

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-05-2021

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 188 gün kaldı.

Bebeğinizin eli daha işlevsel hale geliyor. Bebeğiniz baş parmağını hareket ettirmeye başladı. Önümüzdeki 3 gün içinde kız bebeklerin dış cinsiyet yapısı erkek bebeklere nazaran daha açıkça ayırt ediliyor. Bebeğinizin baş ve popo arası mesafe yaklaşık 7-9 cm oldu. Ağırlığı ise 35 gram civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Eliff Eylull

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2020
11.091
50.310
37
Merak etme canim benimde sutum gelmedi 1gun emmedi mama verdik sonra emzirmeye basladim genede sutum geldi 2yasina gircek halaa emiyo😀 korkma yani birsey Olmaz Allahin izniyle

Jaylah

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2020
519
486
27
İçiniz rahatlamış cevaplardan ama arkadaşım beni etiket yapınca ben de yazayım dedim 😊
Sütünüz bir günde kesilmez hiç endişelenmeyin.
Ben de bebeğim iki aylıkken hastanede yattım, 10 gün biberon mamayla beslendi, ben de sütümü emzirme sıklığında (2-3 saatte bir) sağıp attım 10 gün boyunca.
Sonrasında bebeğim memeyi çok kolay tuttu, şimdi 17 aylık ve hala emiyor 😍
Şimdiden bunları düşünüp hiç endişelenmeyin, sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah 🌸
Çoook teşekkür ederim cevabınız için ve geçmiş olsun , inşallah benim bebeğim de sizin ki gibi tutar memeyi 🙏🏼🙏🏼
Merak etme canim benimde sutum gelmedi 1gun emmedi mama verdik sonra emzirmeye basladim genede sutum geldi 2yasina gircek halaa emiyo😀 korkma yani birsey Olmaz Allahin izniyle
Oh mis inşallah benim bebişte sorun çıkarmaz ☺️🙏🏼 Çok teşekkür ederim cevabınız için