Sütüm yetmiyor

mutemadiyenuzgun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2015
1.381
616
Doğum sonrası sütüm hemen geldi hatta yirmi gün falan olmuşken sütüm baya fazla gelmeye başlamıştı ama şu an sağdığımda 60 CC falan çıkıyor iki göğüsten toplam ve bebeğime yetmiyor ne yapabilirim artması için yeni anneler bebekleriniz kaç CC içiyor sütünüz ne kadar geliyor çok mu az benimki acaba?

Khomyuk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2019
723
2.326
Bebekler pompalardan daha iyi çekerler. Ölçerek strese girmeyin.
Ne kadar çok emerse o kadar çok süt gelir. İlk aylarda özellikle bebek ne zaman isterse verin saatlere bağlı kalmayın.
Sütüm yetmiyor diye bir şey kolay kolay olmaz. Siz sadece bol bol emzirin.
Beni de o dönemde süt diye strese sokacak oldular dinlemedim. Tomrisin emzirme notlarını okudum ve çok da iyi geldi. Siz de google a tormisin emzirme notlarını yazın okuyun. Annem sıkınca süt gelmiyor sütün yok derdi alakası bile yoktu bebek kilo alımı gayet iyiydi.
Doktorunuz kontrolde mama demedikçe sütünüz yetiyordur emin olun

Birgaripinsan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2016
3.953
11.320
Bol bol emzir en önemlisi bu. Emzirdikten hemen sonra sütünü sağ elle onar dakika. Makina sütü tamamen boşaltmıyor. Sağman süt üretimini arttırır hem de sağdığın sütü emzirdikten sonra içirirsin doyar bebek. Bir de bol su iç. Onun dışında uyku ne kadar mümkünse dinlenme. Rezene çayı içebilirsin.

Casper25

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2018
2.817
6.938
Valla kac cc iciyor bilmiyorum. Ama kilo alimi cok iyi bebegimin masallah deyim. Bir ara sutumun azaldigini farkettim. Bir ebenin onerisiyle her sabah bir kase yulaf ezmesine sut karistirip yedim. Bir de salatalarima mutlaka dere otu ekledim. O ebeye hala dua ediyorum. Bir de tahin. Tahin muhtesem sut yapiyor. Bol su ic ve bol emzir. Bebek emdikce daha cok sut uretiliyor bunu unutma.
Sutum az deyince de azaliyor cidden. Sutum bol 5 yasina kadar emzirecegim falan de. 😂 Olumsuz mesajlar gonderme beynine.

portakalcandir

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2017
586
1.324
Emzirme danışmanına git mutlaka.

Ben kullanmadım ama süt artırıcı damlalar varmış. Kullanan varsa tavsiye eder mi acaba?

Bicarebirkizcee

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2019
62
40
Rezene çayı,bol su,bol dinlenme,sıfır stres,kulakları tıkama,bol emzirme.. canım bunlar süt arttırıcı uygulayabilirsin :KK36: sütum yetmiyor fikrini ikinci plana koy bebeğin kuvozden çıkınca bol bol emzir sağlıkla büyüt bebisini 🙂

eylulcmre

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
2.254
3.853
Doğum sonrası sütüm hemen geldi hatta yirmi gün falan olmuşken sütüm baya fazla gelmeye başlamıştı ama şu an sağdığımda 60 CC falan çıkıyor iki göğüsten toplam ve bebeğime yetmiyor ne yapabilirim artması için yeni anneler bebekleriniz kaç CC içiyor sütünüz ne kadar geliyor çok mu az benimki acaba?
Sütün yetip yetmediğini bebişin aylık kilo takibinden yapıyorlar. Bence sağıp strese girmeyin. İçiniz rahat etmiyorsa sizi takip eden sağlık ocağına haftalık gidip tarttırın bebeğinizi. Ayrıca uzmanlar hep der sütü yediğiniz içtiğiniz değil, bol su, bol dinlenme, bol moral artırır diye.bebek kilo alıyorsa sütün ne kadar sağıldığının bir önemi Yok diye düşünüyorum

mutemadiyenuzgun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2015
1.381
616
Sütün yetip yetmediğini bebişin aylık kilo takibinden yapıyorlar. Bence sağıp strese girmeyin. İçiniz rahat etmiyorsa sizi takip eden sağlık ocağına haftalık gidip tarttırın bebeğinizi. Ayrıca uzmanlar hep der sütü yediğiniz içtiğiniz değil, bol su, bol dinlenme, bol moral artırır diye.bebek kilo alıyorsa sütün ne kadar sağıldığının bir önemi Yok diye düşünüyorum
Mama vermeye başladı hemşireler kilo alımı doğumdan bu yana 750 Gram aldı

Yukarı Alt