Sütüm yetmiyor

Asabiii12

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
179
162
Merhaba kızlar benim 11 aylık oğlum var 1 ay erken doğdu 4 gün küvez de kaldı emesi için sütüm olsun diye çok çabaladım çaylar süt sağma pompaları ama hep bebeğimin emmesi yetersiz oldu. Ek gıdaya geçince kahvaltı öğlen yoğurt sonra çorba meyve ve gece mama verip yatırıyorum aralarda emiyor ama cok yetersiz az
Memeye düşkünlüğü yok malesef. Sütüm emmedigi için çok da yok geceleri 3 4 kere kalkıyor sizce nasıl bir yol izlemeliyim sütüm nasıl artar.

TaeYang

Popüler Üye
Pro Üye
24 Şubat 2013
6.543
9.515
Emzik biberon olmadan sürekli ten teması yapın ve ısrarcı olmadan teklif edin memeyi

Asyaninannesi2

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2019
29
5
Merhaba kızlar benim 11 aylık oğlum var 1 ay erken doğdu 4 gün küvez de kaldı emesi için sütüm olsun diye çok çabaladım çaylar süt sağma pompaları ama hep bebeğimin emmesi yetersiz oldu. Ek gıdaya geçince kahvaltı öğlen yoğurt sonra çorba meyve ve gece mama verip yatırıyorum aralarda emiyor ama cok yetersiz az
Memeye düşkünlüğü yok malesef. Sütüm emmedigi için çok da yok geceleri 3 4 kere kalkıyor sizce nasıl bir yol izlemeliyim sütüm nasıl artar.
11 aylik bebegin grce 3 4 kere kalkmasi normal degil. Yatmadan once gece muhallebisi yapin sagdiginiz sutle ya da formul mamayla karistitip verin. Bir de onemli kismi atlatmis kendinizi strese sokmayin bence emmese de

Asyaninannesi2

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2019
29
5
11 aylik bebegin grce 3 4 kere kalkmasi normal degil. Yatmadan once gece muhallebisi yapin sagdiginiz sutle ya da formul mamayla karistitip verin. Bir de onemli kismi atlatmis kendinizi strese sokmayin bence emmese de

guzelgunler2019

Boy:1.69 baş:64.6 gncl:60.5 hedef:57 Yas:32
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2019
2.916
4.962
Artık sütün en kıymetli zamanları geçmiş gitmiş bacım.
Ek gıda da var.
Almanyada 9 ay emzirsen ters ters bakıyolar.
Oğlum yaşındayken pedagoğa gittim çok ağlıyo diye, emzirdiğimi duyunca niye emziriyosun diyip ezik ezik sordu. Bıraksam düzelirmişmiş.
20 ay emzirdim ama herkesten kaçırıp yani.
Özellikle yaşından sonra emİrmek tamamen duygusal bişi ciddiyim .
Kendinizi yıpratmayın daha fazla.
Zaten yaşında inek sütüne başlatabiliyolar.
Siz de günde 2 kere emzirseniz bağışıklığı için yeterli olur.

Yukarı Alt