Suyunun suyu konular: SÖZ 1388273737

jeehan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2018
941
491
25
Olmaz olur mu? :) evde yapın bence. Evin düzenini değiştirseniz olur ama bir odada oturup kız isteyip hadi diğer odaya fotoğraf çekmeye geçelim garip olmaz mı? O masa olayı toptan gereksiz geliyor bana, geri kafalıyım galiba biraz :)

Valla ben de yakınlarda düşünüyorum, evde masa hazırlamayacağız sanırım. Sadece nişan pastasını kesmek için ufak uygun bir yer lazım bence-sehpa gibi-. Hiç olmadı eski fiskos sehpaları iş görür.
Sırf milletin arkasına geçip fotoğraf çektirmesi için gibi geliyor süslenmiş masalar bana. Evet son zamanlarda moda ama herhangi bir işlevi yok poz vermekten başka. Poz vermekten de pek hoşlanmadığım için kendilerine karşı tavırlıyım :KK70:

Evinizin küçük olması anlaşılır bir durum. Karşı taraf maddi olarak sizden üstün olabilir, onlar da bunu biliyordur yada öğrenirler. Olmadığınız biri gibi davranmayın, imkanlarınızı sırf başkalarının gözünü boyamak için zorlamayın. Durumu bilsinler, kabul etsinler; etmiyorlarsa, sizi bu yüzden küçük göreceklerse zaten baştan çıksın kokusu. Çok zor durumda da değilsiniz anladığım kadarıyla. Böyle ufak farklar olur, baştan kabul edilir. Beğenmeyen başka kapıya :duduk:
Güzelce ikramlarınızı, kendinizi hazırlayın, güler yüzünüzü sakınmayın. Huzurlu bir akşam olsun, gerisi boş.

Evet haklısınız sırf fotoğraf icin aslında bunun için maket pasta yaptıran bı arkadaşım bile vardı. Masa olmazsa özenmemis derler öyle düşünürler diye çekiniyorum. Odalar bitişik olduğundan ve kapı açık olunca bı odada söz bı odada pasta gibi olmaz diye düşünüyorum
 


nihoho

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2015
377
1.080
Bence hiç gerek yok. Bizim evde salonda masa vardı ama hiç öyle masa falan hazırlamadık. İkram edeceklerimizi servis tabaklarına koyduk ikram ettik. İlla pasta için olsun derseniz şu fiskos masası mı ne denir ya ona güzel bir örtü örtüp pastanızı koyarsınız. Geri kalan iktamları da mutfakta hazırlar verirsiniz. Sade, abartısız.
 

nooption

memento mori memento vivere
Pro Üye
3 Nisan 2014
25.621
89.956
Peki önceden tanışmaya geldiklerinde evi az çok biliyorlar. Odadaki eşyaları başka odaya taşıyacağım (sadece ranzayi) bunu fark ederlerse komik olur mu
olmaz.
lütfen böyle şeylere takılıp gününü ziyan etme.
hem özenmiş görünürsün işte.
 


Neydiney

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2017
875
690
Peki önceden tanışmaya geldiklerinde evi az çok biliyorlar. Odadaki eşyaları başka odaya taşıyacağım (sadece ranzayi) bunu fark ederlerse komik olur mu
Olmaz. Aksine özenmiş ve elinden geldiği kadar bir şeyler yapmış olarak düşünülür. En makulü böyle bence.
 

ay__060

İnanç Sabır Dua❤
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2013
6.388
6.873
Selamlar!

Öncelikle sahiden özür dilerim aynı konuyu ısıtıp üstüne farklı bı şey ekleyip yazdığım için.

Sözde son zamanlarda moda olan masalar olmazsa çok mu özensiz olur? Önceden de yazdığım gibi evimiz küçük ve salonda masa koyacak yer yok. Masa mutfakta. Bu şekilde çok mu özensiz olur?
Şimdi hanımlar aklıma birkaç fikir geldi ama emin değilim

1. Masa vs hazirlamayim. Güzel ikramliklar hazırlayayım, nişan için küçük hediyelikler, güzelce giyineyim tamamdır.

2. Ev 2 oda bir salon bizim odada az eşya var bu odadaki ranzayi başka bir odaya yerlestirip oraya güzelce masayi hazırlayım diyorum ama önceden tanışmak için geldiklerinde sonuçtaa evi gördüler ve komik olmaz mı? Sonuçta eskiden ranzanin orda olduğunu biliyorlar. Ama en azından güzelce hazirlanmis olurum.


3.Erkek arkadaşım başta dışarıda nişan yaparız diyordu bende ona göre tatlı bir organizasyon cafe bulmuştum ama şimdi düşününce ikimize de dışarıda yapmakta saçma geldi çünkü ikimizde yakın akrabaları başka şehirde gelemeyecekler yani. Yani dışarıda da evde de yapsak 12-13 kişi olacağız. Hiç masa nerede olacak süsleme nasıl olacak diye düşünmeden direkt isteme ve sözü dışarıda mi yapsam.


Açıkçası erkek arkadaşımın ailesinin durumu bizden çok daha iyi onların gripsemesinden biraz çekiniyorum ondan bu kararsiz kaldım.
Ya şey olsa yatağı kaldırıp masa hazırlasan odaya az da salonu süslesen şade bir masa ikramlıklar salonda olsa sen ve gençler senin odada büyükler salonda otursa
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-09-2020

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 75 gün kaldı.

Bebeğiniz bu ay yaklaşık 450 gr daha ağırlık kazancak. Bu hafta sonunda bebeğinizin başından poposuna kadar olan mesafe yaklaşık 28 cm. civarında olacak. Bu ay boyunca bebeğiniz sizin sağladığınız besinleri aktif olarak özümser ve saklar. İskeletini geliştirmek için kalsiyum, kırmızı kan hücreleri için demir, ve büyümesi için protein sizin sağladığınız besinlerdir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

yepisyeni

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2018
363
885
31
Evet haklısınız sırf fotoğraf icin aslında bunun için maket pasta yaptıran bı arkadaşım bile vardı. Masa olmazsa özenmemis derler öyle düşünürler diye çekiniyorum. Odalar bitişik olduğundan ve kapı açık olunca bı odada söz bı odada pasta gibi olmaz diye düşünüyorum
Başkasının düşüneceğine takılmayın da içinizden geliyorsa yapın. Önemli olan sizsiniz, sizin mutlu olmanız.
 


mikimaus

Kalır dudaklarda şarkımız bizim
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2014
883
1.206
Ne guzel tatli telaslar aslinda bunlar ve bence iyi dusunmussunuz.
Salonda sıkışık sıkışık fotograf cekilecegine odada rahat rahat çekillirsiniz.
Salonda da rahat rahat oturulur.
Masaya da söz çicegi cikolatasi pastasini koydunuz mu tamamdir fazla ayrintiya da gerek yok yani.
 

mnbskn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2011
309
116
Canım öncelikle hayırlı olsun :) bende sözümde çok özeniyordum masa kurayım süsleyeyim diyorsum ancak annem şiddetle karşı çıkmıştı daha söz yapılıyor ayıp değil mi bu kadar gösteriş baban daha seni vermedi diye:) sonrasında ikramlıkları mutfakta hazırladım salonda ise masada hediyelikler, pasta ve çiçeği masaya koymuştum. Küçük bir sehpaya pastanı vs koybilirsin bu arada bizim sözde 54 kişi vardı