Tahlil sonuçlarımdan şüphe ediyorum. Yarın aynı gün sonuç veren başka bir hastanede yenilesem mi? Tahlilden anlayan varsa bakabilir mi lütfen

SiyahPapatyaa

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2016
1.284
1.372
En altta da yazıyor zaten 16:32 de rapor onay tarihi diye :super:

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 44 Kg. ile 60 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 155 cm. Başlangıç Kilom :64.7 Kg. Şimdiki Kilom :64.7 Kg.

Burcu2614

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2019
1.280
793
Canım benim gittiğim klinik tam özel doktor orayla anlaşmış yani devletle bir bağlantısı yok. Ankara’ya gitmiş sonuç kağıdında Ankara’nın adresi var. 1-2 parametre oynar derken 🙄 sonuç doğru mudur. Ya çok kafam karışık acaba yarın özel bir hastaneye gitsem mi yoksa sonuçlar böyle çıkarsa zaten bir ay bilir olmadı test yapalı o kadar para da çöp olacak. Koronalı hastaların hepsi devlette diye oraya da gidemiyorum. Kararsız kaldım 🙄
Ankaraya bagli bi labaratuvar olabilir. Yillardir saglik işinin içindeyim afyondan ankaraya hic sanmam emin ol değildir.
Devlet hastanesine tüm önlemlerini alarak gidebilirsin hicbir yere temas etme. Oturma, dokunma . Hamile kalsan mesela mecbur kontrollere gitmen gerekecek böyle düşün.
1-2 parametre derken mesela sonuc 10 dur. 9 yada 11 cikabilir kanin beklemesinden dolayi. Soguk zincirde tutulmadiysa eger tamamen bozulmuştur.
Yas kac bu arada cocuk var mi?

ilhytzehra

Akademisyenkız🌼
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2015
517
213
Canım testte tarihlere dikkat et. Numune kabul zamanı önemli olan. Kabul zamanıyken bakılmış zaten. Orada sıkıntı yok
Sadece rapor 21 inde basılmış. Bir kan 3 gun beklenemez bakamaz zaten imkansız. Ben de devlette tahlil verdiğimde araya hafta sonu girdiğinde rapor basımı pazartesi felan oluyor.
Canım biliyorum ben kanı 14 ünde (pazartesi) verdim 17 sinde (perşembe) kabul tarihi 3 gün ara var yani ondan Şüphelendim zaten

ilhytzehra

Akademisyenkız🌼
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2015
517
213
Ankaraya bagli bi labaratuvar olabilir. Yillardir saglik işinin içindeyim afyondan ankaraya hic sanmam emin ol değildir.
Devlet hastanesine tüm önlemlerini alarak gidebilirsin hicbir yere temas etme. Oturma, dokunma . Hamile kalsan mesela mecbur kontrollere gitmen gerekecek böyle düşün.
1-2 parametre derken mesela sonuc 10 dur. 9 yada 11 cikabilir kanin beklemesinden dolayi. Soguk zincirde tutulmadiysa eger tamamen bozulmuştur.
Yas kac bu arada cocuk var mi?
Canım tamamen bozulursa yine de sonuç verir mi ki? 25 yaşındayım bekarım

ilhytzehra

Akademisyenkız🌼
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2015
517
213
Sonuclari gosterdiginizde doktorunuz da farkeder bi anormallik varsa doktorunuz ne dedi peki? Yani hayatta hersey olabilir olmaz diye bir kaide yok ben sadece genel isleyis hakkinda yorum yaptim bozulur mu dediginiz icin.Icinize sinmediyse baska bir yerde yaptirabilirsiniz
Fsh yüksek amh düşük çıkmış dedi ilaç verdi 3 ay sonra tekrar bakılacak dedi.

SiyahPapatyaa

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2016
1.284
1.372
Canım biliyorum ben kanı 14 ünde (pazartesi) verdim 17 sinde (perşembe) kabul tarihi 3 gün ara var yani ondan Şüphelendim zaten
Yanlıs okumusum pardon canım. Ama çok saçma istek zamanına 14.09.2020 yazmaları gerekir yanlışta yazmışlar ayrıca. Tetkik istem tarihi ve saati tamamen uydurmasyon olmuş. Gece 12 yazıyor baksana . 😲

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 44 Kg. ile 60 Kg. arasında olması gerekir.

ilhytzehra

Akademisyenkız🌼
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2015
517
213
Şunu da düşünüyorum eğer yanlışlık olsa lh, prolaktin , estradiolde de yüksek çıkardı doktor onlara normal dedi bi Fsh yüksek amh düşük çıkmış dedi.

SiyahPapatyaa

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2016
1.284
1.372

SiyahPapatyaa

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2016
1.284
1.372
Şunu da düşünüyorum eğer yanlışlık olsa lh, prolaktin , estradiolde de yüksek çıkardı doktor onlara normal dedi bi Fsh yüksek amh düşük çıkmış dedi.
Bazı tahliller beklerken bozulabiliyor. Bazıları ise bozulmayabiliyor. Mesela D vitaminide öyle 1 saatte işlenmesi lazım yoksa doğru sonucu vermiyor. Ama demir vs öyle değil . Bence AMH çok önemli canım. Sadece AMH yı tekrarlayabilirsn

ilhytzehra

Akademisyenkız🌼
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2015
517
213
Bazı tahliller beklerken bozulabiliyor. Bazıları ise bozulmayabiliyor. Mesela D vitaminide öyle 1 saatte işlenmesi lazım yoksa doğru sonucu vermiyor. Ama demir vs öyle değil . Bence AMH çok önemli canım. Sadece AMH yı tekrarlayabilirsn
Evet gidip baktırıcam bugün

Burcu2614

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2019
1.280
793
Canım tamamen bozulursa yine de sonuç verir mi ki? 25 yaşındayım bekarım
Hii bekarsin bende bebek istiyosun sandim canim pardon. Devlet hastanesine git önlemlerini al mutlaka. Sonuclar ayni yada benzer çıkarsa yumurta dondurma işlemi yaptırabilirsin. Evlenince yumurtalari dölleyip tüp bebek yaparlar. Yalnız iyi araştır iyi bir merkez olsun.

ilhytzehra

Akademisyenkız🌼
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2015
517
213
Hii bekarsin bende bebek istiyosun sandim canim pardon. Devlet hastanesine git önlemlerini al mutlaka. Sonuclar ayni yada benzer çıkarsa yumurta dondurma işlemi yaptırabilirsin. Evlenince yumurtalari dölleyip tüp bebek yaparlar. Yalnız iyi araştır iyi bir merkez olsun.
sabah özel başka bir hastaneye gittim. Bu defa doktor iki küçük miyomun var dedi🙄 22 gün öncede ultrasona girmiştim doktor kist miyom bişey demedi. Yeni oluştu herhalde. Fsh, lh, estradiol, amh istedi amh dışındakiler bugün çıkacakmış. Amh ise bir hafta sonra başka bir şehirde bakılıyor dedi.

brcnyldz13

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2019
1.761
1.969
Kızlar geçen 14 eylülde Fsh, amh, lh, prolaktin falan ölçtürmek için tam özel bir kadın hastalıkları uzmanına gittim aynı gün kanımı aldılar. Ben afyondayım kanlar Ankara’ya gidiyor 17 sinde kanı analiz etmişler yani üzerinden 3 gün geçmiş. Doktor rahim muayenesinde gayet güzel görünüyor yumurtaların çok hatta hiç tahlil yapmayalım belli yani herşey çok normal çıkacak dedi ben yinede istedim hatta tahlillerin hepsine 550 tl verdim annem de boşuna verdin falan dedi. Sonuç bi geldi doktorun dediğinin tam tersi Fsh yüksek (13.69) amh düşük (0.38) bende şok oldum hani herşey normaldi. Sonra baktım 3 gün sonra analiz etmişler. Bileniniz var mı kan en geç kaç Saat içinde analiz edilmeli ne zamana kadar saklanır çok şüpheye düştüm bende araştırdım altta da yazıyor en geç 24 saat içinde tahlil edilmeli yazıyor. Yarın da adetimin 3. günü ve özel bir hastaneden randevu aldım sonuçlar 4-5 saatte çıkıyormuş acaba gitmem mi bilemedim. Ya amh bu kadar düşük değilse diye de aklımda hep.
kac gun muhafaza edılecekse ona gore ayarlıyorlar korkma :) - derecelerde saklanıyor bozup pıhtılastırmazlar:) o degıl de nasıl yumurtalıklara bakıp anlayabılıyo oyle bısey vardıysa neden test yaptıralım dımı ama? doktor yanılmıs dogru. amh ye baktırmak 2 hftanı alır hemen cıkmaz o ama lh fsh a bakarlar. baktırt derım ben

ilhytzehra

Akademisyenkız🌼
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2015
517
213
kac gun muhafaza edılecekse ona gore ayarlıyorlar korkma :) - derecelerde saklanıyor bozup pıhtılastırmazlar:) o degıl de nasıl yumurtalıklara bakıp anlayabılıyo oyle bısey vardıysa neden test yaptıralım dımı ama? doktor yanılmıs dogru. amh ye baktırmak 2 hftanı alır hemen cıkmaz o ama lh fsh a bakarlar. baktırt derım ben
Bugün gitttim başka bir hastaneye sonuçlar bi kaç saat sonra çıkacak