Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yapılmalı mı?

etacarinea

Guru
Pro Üye
25 Aralık 2007
1.486
4.136
Hanımlar merhaba,
Son dönemde kafamı çok kurcalayan bir konuda deneyimi olanlardan görüş almak istiyorum.
Durumlara göre önümüzdeki bir yıl içinde bebek düşünmeye başlayacağım. Nasip olursa hamilelik sonrası sürekli tahliller, tetkikler, muayeneler olacak. SGK'lıyım ama bu durumlar için tam kapsamlı doğum paketi olan tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırsam mı diye düşünüyorum. Sigorta şirketlerinin içeriklerine baktıkça kafam karıştı. İstanbul'da yaşıyorum ve açıkçası son dönemde özel hastanelerdeki doğum fiyatlarından, muayene ücretlerinden çok haberim yok. Sigortacı arkadaşlar ve tamamlayıcı sağlık sigortası kullananlar yardımcı olabilir mi, sizce yaptırmak karlı mı?

ceycey0406

vız gelir tırıs gider
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
8.659
17.937
Evet onları da araştırıyorum. Ama tek hastaneye bağlı kalmamış olurum sigorta olunca diye de düşünüyorum. Teşekkür ederim.
tamamlayıcı sağlık sigortası daha mantıklı başka hastalıklardan da gidersiniz doktora o zaman. hem de seçenekli hastanelere.

Ruya1992

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2016
272
340
Ben gebeliğini öğrenir öğrenmez yaptırmıştım. Benim bildiğim kadarıyla hamile iken yapılan sadece demir hayat 2 can sigortası. Ben çok memnun kaldım. Hastanenin sadece doğum için söylediği fiyata tahliller, randevular, doğum, nst hepsini halletmiş oldum. Sadece detaylı ultrasonu karşılamadı. Zaten sistem SGK nın karşıladığı şeyleri karşılama üzerine. Yani tercih doğrultusunda yapılan özel şeyleri kapsamıyor. Hastaneye her gittiğimde 15 TL katkı payı ödedim o da devlete ödenmiş oluyor zaten. Çok memnun kaldım. Hiç sorun yaşamadım. İşin matematiğin yapınca baya bi mantıklı gelmişti.
Doğum sonrası da halk sigortadan hem anne hem bebeği kapsayacak şekilde tss yaptırdım. Gerçekten mantıklı buluyorum tss işini.

Hulahula

Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2020
313
279
29
Canım bende geçen sene tamamlayıcı yaptırmıştım ayın 23’ünde poliçemi yenilemem gerek bende bu sene çocuk düşünüyorum aradım acenteyi sordum tamamlayıcı sağlık sigortanıza doğum teminatı eklemeniz gerek ama bir sene sonra doğum masraflarını karşılar dedi yani bir sene beklemek gerek

etacarinea

Guru
Pro Üye
25 Aralık 2007
1.486
4.136
tamamlayıcı sağlık sigortası daha mantıklı başka hastalıklardan da gidersiniz doktora o zaman. hem de seçenekli hastanelere.
Evet bu yönden de bakınca tss mantıklı geliyor. Ama şartlar her firmada farklılık gösteriyor. Özellikle doğum paketi almak gerekiyor gebelik öncesi. 12 Ay boyunca hamile kalmama şartı olan var ki bu inanılmaz mantıksız. Tabii hamile kaldiktan sonra alınanlar da var ben ikisi arasında da kararsızım açıkçası. Belki hemen gebe kalamayacağım boşa gidebilir sonuçta.

Deltavealfa

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2020
622
701
30
Ben gebeliğini öğrenir öğrenmez yaptırmıştım. Benim bildiğim kadarıyla hamile iken yapılan sadece demir hayat 2 can sigortası. Ben çok memnun kaldım. Hastanenin sadece doğum için söylediği fiyata tahliller, randevular, doğum, nst hepsini halletmiş oldum. Sadece detaylı ultrasonu karşılamadı. Zaten sistem SGK nın karşıladığı şeyleri karşılama üzerine. Yani tercih doğrultusunda yapılan özel şeyleri kapsamıyor. Hastaneye her gittiğimde 15 TL katkı payı ödedim o da devlete ödenmiş oluyor zaten. Çok memnun kaldım. Hiç sorun yaşamadım. İşin matematiğin yapınca baya bi mantıklı gelmişti.
Doğum sonrası da halk sigortadan hem anne hem bebeği kapsayacak şekilde tss yaptırdım. Gerçekten mantıklı buluyorum tss işini.
Demir hayat, hangi hastanelerde geçerli? Memorial acıbademde de geçiyor mu? Ya da medipol medikalpark?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-05-2021

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 169 gün kaldı.

Bebeğinizin başı artık dik duruyor ve çenesi göğsünde dinleniyormuş gibi durmayı bıraktı. Bu sıralar yani 2. trimesterda kendinizi daha rahat hissediyor olmalısınız. Şanslıysanız sabah bulantıları geçmişte kalmış ve enerji saviyeniz yükselmiştir. Anneler normal kıyafetlerine sığamadıkları için kendilerini kötü hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

ceycey0406

vız gelir tırıs gider
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
8.659
17.937
Evet bu yönden de bakınca tss mantıklı geliyor. Ama şartlar her firmada farklılık gösteriyor. Özellikle doğum paketi almak gerekiyor gebelik öncesi. 12 Ay boyunca hamile kalmama şartı olan var ki bu inanılmaz mantıksız. Tabii hamile kaldiktan sonra alınanlar da var ben ikisi arasında da kararsızım açıkçası. Belki hemen gebe kalamayacağım boşa gidebilir sonuçta.
ben yıllardır kullanıyorum tamamlayıcı sağlık sigortası ama şartlarını ödediğimiz miktarı hiç bilmiyorum eşim ilgilendi hep.fakat cidden büyük rahatlık kronik hastalar ve önemli sağlık sorunları olanlar için.böyle sorunlarınız yoksa doğum paketi alın gitsin hamile kalınca

Deltavealfa

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2020
622
701
30
Ben özel sağlık sigortası fiyatı aldım o kadar pahalı ki kendim öderim hastaneye aynı para yani %) :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-05-2021

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 169 gün kaldı.

Bebeğinizin başı artık dik duruyor ve çenesi göğsünde dinleniyormuş gibi durmayı bıraktı. Bu sıralar yani 2. trimesterda kendinizi daha rahat hissediyor olmalısınız. Şanslıysanız sabah bulantıları geçmişte kalmış ve enerji saviyeniz yükselmiştir. Anneler normal kıyafetlerine sığamadıkları için kendilerini kötü hissedebilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

H E

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
19 Haziran 2013
24.453
62.115
26
Merhaba 3 yıldır . Tamamlayıcı sağlık sigortam var . 2019 yılında kızımı dünyaya getirdim .
muayene ücretleri kan tahlilleri herşey ücretsizdi .
sadece NST ve Detaylı ultrason için ücret ödedim . Doğumum ve kontrollerim MedicalPark hastanesinde oldu .
şimdi yine hamileyim yine sigortam var ücretsiz karşılanıyor hepsi . Ama sigortamın anlaşması ilk 3 ay hamile kalmak yok . Eğer sigorta başlangıcından 3 ay önce gebe kalınırsa sadece indirim yapılıyor .

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-06-2021

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 190 gün kaldı.

Bugün itibariyle bebeğinizin ses telleri boğazında veya gırtlağında oluşmuş olacak. Bebeğinizin yüzü artık daha çok insana benzemeye başladı. Gözleri birbirine yaklaştı, kulakları kafasının iki yanındaki yerlerine doğru kaydı ve çenesi artık kendi göğsüne dayanıyor. Bebeğinizin genital bölgeleri artık iyice belirginleşti ve gelişti. Ultrason ile kız mı erkek mi olduğu artık net olarak görülebilir. (tabi bebeğiniz izin verirse) Yüzkoyun göbeğinizin üstüne uyumanız çok zorluk verir. Yana dönerek uyumayı deneyin.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

etacarinea

Guru
Pro Üye
25 Aralık 2007
1.486
4.136
Aklıma yatan en mantıklı şirket Demir sigorta oldu benim de. Bir de hamilelik öncesi yapılan sigortada bebeği kapsamıyor, hamilelik ogrenildikten sonra yapılanda bebek kapsama giriyor gibi bir ayrım var galiba orada.

Muzkad

Özgür bey bi parça ekmek var mı ? Midem kazındı.
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2018
2.637
8.845
Acıbadem tamamlayıcı sigorta kullanıyorum. Çok memnunum. Gebelikte zaman şartı yok.

Ceylinimdeceylinim

Soran olursa geziyor dersiniz, hic durmadan :)
Pro Üye
28 Mart 2013
11.551
10.821
Biz ailecek 3 senedir kullaniyoruz cok memnunuz acikcasi.
Her muayenede 15 tl oduyoruz sadece. Annem doguma 1 kurus dahi idemedi ki dogum sezeryan oldu ve ayni anda tüpleri de baglanmisti. 1 hafta icinde tekrar kontrole gidersen ona o 15 lirayi odemiyorsun bile. Kesinlikle oneririm.