Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yapılmalı mı?

Ruya1992

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2016
272
340
Demir hayat, hangi hastanelerde geçerli? Memorial acıbademde de geçiyor mu? Ya da medipol medikalpark?
Valla orasını siz araştırın, bilemiyorum. Yanlış hatırlamıyorsam 3 sınıflandırma vardı. Seçtiğiniz hastane hangi sınıfta ise ona göre paket sunabiliyorlar. O paketi seçince de o sınıftaki istediğiniz hastaneye gidiyorsunuz. Sigorta firmasıyla irtibata geçin. İstediğiniz hastane/hastanelere göre size teklif sunarlar.

Ruya1992

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2016
272
340
Aklıma yatan en mantıklı şirket Demir sigorta oldu benim de. Bir de hamilelik öncesi yapılan sigortada bebeği kapsamıyor, hamilelik ogrenildikten sonra yapılanda bebek kapsama giriyor gibi bir ayrım var galiba orada.
Bildiğim kadarıyla bebeği hiç biri kapsamıyor. Hatta çoğu sigorta firması bebeklere sigorta yapmakiçin doğumdan sonra 14 gün bekleme süresi şartı koyuyor, doğuştan gelen hastalıkları kapsamamak için. Demir hayat da doğum gerçekleştiği gibi bitiyor. Yani 1 sene falan değil diğer tss Ler gibi.
Hamilelik öncesi yapılanlarda da bekleme süresi var minimum 3 ay. O 3 ay yüzünden zaten 2. Sene de sigortayı yenileme mecburiyetinde kalıyorsunuz. O yüzden hamilelik için tss düşünüyorsanız en mantıklısı demir hayat.

Chelzy

İkiz oğlan anası
Pro Üye
20 Ocak 2008
13.546
27.087
Bebeklerime yaptirdim dogduklarinda.Birinin bagisikligi dusuk premature dogdugundan.1 sene icinde baya hastane yolu asindirdik.Hatta yatiş verdigi bile oldu 2 defa.Onca tahlilller ,serumlar vs 20 lira verip cikiyoruz.8 taksit yaptirdik kredi kartina hatta 2 gun once yeniledik.Buyuk rahatlik.Keske hamileligimde bende yaptirsaydim.Devamli tahlil vs vermek durumunda kaldim cunku.Bizimki aksigorta.

Mihail Zoscenko

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2010
5.785
15.113
Doğumu bilmiyorum ama 3 yıldır yaptırıyorum ben de, hastaneye gittiğimde 15 tl farkı ödedim sadece hep. Gerçi 3 yıldır 3 kez gitmemişimdir hastaneye ama dünyanın binbir türlü hali var tedavi veya ameliyat gerektiren bir durum olursa diye kaskoluyorum kendimi. Kaskoyu bozdukça gelecek yılın primi artıyor ama.

Nehir-derin2

Bal oğlum 🥰Lokum kızım😘🤲
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2015
4.520
5.041
29
Doğumda hamile kaldıktan sonra araştırdığım için demirhayat 2 can poliçesi yaptırdım ankarada hemen hemen hepsini karşılıyodu ben liv de yaptım doğumu çok memnundum hastane paketinden 1500 falan düşüğe gelmişti 2 sene olacak hatta doğumdan sonra kendime kızım ve oğlumadq yaptırdım

mavi5839

Kün fe yekün 🤲 Şükür
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2020
617
1.397
Bende 3senedir özel sağlık sigortası kullanıyorum.. bazı özellerde 15 tl.. bazıları yüzde yüz karşılıyor..
Ben çok faydasini gördüm

darkmore

Her dedigi cikan Nostradamus-more
Pro Üye
28 Kasım 2010
32.935
96.872
Oglumda ve bende var tamamlayici ama hamilelik icin kullanmadim ben hic bilmiyorum. Genel anlamda tamamlayicidan memnunum,ozellikle oglumda cok ise yaradi hic bir yerde buyuk paralar odemedik.

Yellowpepper

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2014
1.021
1.343
Buyuk sehirlerde yasiyorsan özel saglik sigortan kesinlikle olmali kanaatindeyim. Cunku devlet hastanelerinde asla randevu bulamiyorsun, bulsan da rontgeni tahlili vs onlara da gun aliyorsun, o zamana kadar iyilesirsin kendi basina. Gebelik icin belli bir sure hamile kalmaman gerekiyor ya da baska kronik hastaligin varsa da. Yani o detaylari tam bilmiyorum esim ilgileniyor da katki payi ve yapilan islemlerin yuzde 10unu oduyoruz. Cok memnunum ben. Sadece ust segment hastaneler icin farkli odeme yapiliyor. Memorial, acibadem gibi hastaneler ust segment. Medicana, medical park, medipol gibi hastanelere gidebiliyorsun ama

Melodiaa

09.10.2020 🌸 23.50
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2016
4.099
6.529
Ben gebeliğini öğrenir öğrenmez yaptırmıştım. Benim bildiğim kadarıyla hamile iken yapılan sadece demir hayat 2 can sigortası. Ben çok memnun kaldım. Hastanenin sadece doğum için söylediği fiyata tahliller, randevular, doğum, nst hepsini halletmiş oldum. Sadece detaylı ultrasonu karşılamadı. Zaten sistem SGK nın karşıladığı şeyleri karşılama üzerine. Yani tercih doğrultusunda yapılan özel şeyleri kapsamıyor. Hastaneye her gittiğimde 15 TL katkı payı ödedim o da devlete ödenmiş oluyor zaten. Çok memnun kaldım. Hiç sorun yaşamadım. İşin matematiğin yapınca baya bi mantıklı gelmişti.
Doğum sonrası da halk sigortadan hem anne hem bebeği kapsayacak şekilde tss yaptırdım. Gerçekten mantıklı buluyorum tss işini.
Merhaba doğum sonrası için kârlı oluyor mu acaba ? Benim de bebeğim 11 günlük yaptırmayı düşünüyorum

etacarinea

Guru
Pro Üye
25 Aralık 2007
1.486
4.136
Merhaba 3 yıldır . Tamamlayıcı sağlık sigortam var . 2019 yılında kızımı dünyaya getirdim .
muayene ücretleri kan tahlilleri herşey ücretsizdi .
sadece NST ve Detaylı ultrason için ücret ödedim . Doğumum ve kontrollerim MedicalPark hastanesinde oldu .
şimdi yine hamileyim yine sigortam var ücretsiz karşılanıyor hepsi . Ama sigortamın anlaşması ilk 3 ay hamile kalmak yok . Eğer sigorta başlangıcından 3 ay önce gebe kalınırsa sadece indirim yapılıyor .
Evet, bazı sigortalar 1 yıl bazısı 3,6 ay gibi kullanım dışı süre koymuş. Doğumda epidural farkı var mıydı sizde?

• Beğen
Reactions: H E

H E

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
19 Haziran 2013
24.453
62.115
26
Evet, bazı sigortalar 1 yıl bazısı 3,6 ay gibi kullanım dışı süre koymuş. Doğumda epidural farkı var mıydı sizde?
Evet vardı . Benım çok hızlı olduğu için epidural gerekmedi ama eğer yaptırsaydık +600 TL verilecekti

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-06-2021

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 190 gün kaldı.

Bugün itibariyle bebeğinizin ses telleri boğazında veya gırtlağında oluşmuş olacak. Bebeğinizin yüzü artık daha çok insana benzemeye başladı. Gözleri birbirine yaklaştı, kulakları kafasının iki yanındaki yerlerine doğru kaydı ve çenesi artık kendi göğsüne dayanıyor. Bebeğinizin genital bölgeleri artık iyice belirginleşti ve gelişti. Ultrason ile kız mı erkek mi olduğu artık net olarak görülebilir. (tabi bebeğiniz izin verirse) Yüzkoyun göbeğinizin üstüne uyumanız çok zorluk verir. Yana dönerek uyumayı deneyin.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ruya1992

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2016
272
340
Merhaba doğum sonrası için kârlı oluyor mu acaba ? Benim de bebeğim 11 günlük yaptırmayı düşünüyorum
Bence çok mantıklı. Biz anneye 10+ bebeğe 10 muayene hakkı olan bir paketi 1700 TL ye aldık. Toplam 20 muayene için ciddi bi ödeme yapmam gerekirdi sigorta almasam. Gittiğim hastanede muayene ücreti 235 TL siz hesap edin :) üstelik tahlil vs yı de karşıladığı için baya bi avantajlı oluyor

miyuuu

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2019
653
545
Anadolu sigortanın doğum paketli tss’sinde hamilelik için bekleme yok. Sözleşmeden önce gebe olmayın yeter sadece. 4270 tl gibi bir şey ödedim 10 taksitli. Çok da memnunum.

sbkt86

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2015
1.028
601
Ben gebeliğini öğrenir öğrenmez yaptırmıştım. Benim bildiğim kadarıyla hamile iken yapılan sadece demir hayat 2 can sigortası. Ben çok memnun kaldım. Hastanenin sadece doğum için söylediği fiyata tahliller, randevular, doğum, nst hepsini halletmiş oldum. Sadece detaylı ultrasonu karşılamadı. Zaten sistem SGK nın karşıladığı şeyleri karşılama üzerine. Yani tercih doğrultusunda yapılan özel şeyleri kapsamıyor. Hastaneye her gittiğimde 15 TL katkı payı ödedim o da devlete ödenmiş oluyor zaten. Çok memnun kaldım. Hiç sorun yaşamadım. İşin matematiğin yapınca baya bi mantıklı gelmişti.
Doğum sonrası da halk sigortadan hem anne hem bebeği kapsayacak şekilde tss yaptırdım. Gerçekten mantıklı buluyorum tss işini.
Canım nsl oluyor öğrenince. Bende öğrendim yeni yaptırmak istiyorum 2 yıl gibi bir süreden bahsediyorlar.bilgin var mı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2021

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 244 gün kaldı.

4. ve 8. hafta arasında bebeğinizin yüz özelliklerinin gelişmesi yer alır. Göğüs ve karın boşlukları oluşmaya devam etmektedir. Ürogenital sırt oluşur. (boşaltım ve üreme sistemi). Ürogenital sırt idrar ve üreme yollarını oluşturacaktır. Akciğer tomurcukları (Akciğerleri oluşturacak dokular) göğüs boşluğunda görülür.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın