1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
  2. Notu Gizle

Tamponla Kızlık Zarı Bozulurmu

Konusu 'Cinsellik +18' forumundadır ve yaren_76 tarafından 24 Mart 2007 başlatılmıştır.

24 Mart 2007
    Konu Sahibi : yaren_76
  1. yaren_76

yaren_76 mareşal Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    348
    Tamponla Kızlık Zarı Bozulurmu

Kızlık zarı vajinanın dış girişinden birkaç santim içeride bulunur. Ortasında bulunan delikten daha büyük bir şey vajina içine sokulduğunda, kızlık zarı kenarlara çekilir ve üzerindeki kılcal damarlar çatlayarak birkaç damla kanama olur. Vajina içine giren cisim ne olursa olsun, penis, parmak, tampon ya da başka bir nesne, kızlık zarında aynı olaylar meydana gelebilir. Önemli olan vajina içine bir şeyin girmesi ve bunun zarın ortasındaki deliği genişlemeye zorlamasıdır. Küçük tamponların kızlık zarına zarar vermemesi mümkündür, bazı ülkelerde buna özel tamponlar da vardır. Ama vajina içine giren her cisim, kızlık zarının yok olmasına neden olabilir.

2. 23 Ekim 2008
  3. hilal23

hilal23 Ziyaretçi

benim yumurtalıklarımda kist vardı ve bi gece patladı acillik oldum doktor alttan tedavi dedi bende o kada kötüydüymkü tama dedim kadın bişe soktu vajinama o an hiç bişe gelmedi aklıma ama sonraları her hastaneye kontrole geldiğimde kadınlar evlimisin yok diyince sana allttan tedavi yapmamışladır diyolardı.tabi ben yok diyodum ama içim içimi yiyodu acaba bişe oldumu diye kızlık zarıma.bende bidahaki kontrolde doktora sordum güldü ve olmaz öle bişe dedi zaten kanda gelmemişti.bide bidaha alttan tedavi yapacaz dedi ben yok dedin istemiyom daha dedim.ama hala içimde bi şüphe var ya bozulduysa zaten vesveseliyim.öle hemen bozulmadığınuı bilsemde çıkmıyo aklımdan...

4. 23 Ekim 2008
  5. EU1

EU1 Ziyaretçi

tamponla da bozulur, ama soru gıbı konuyu acıp acıklama yapmıssın guzel bı konu olmamıs,
    hılal senn de doktor bozulmadı dedıyse olmamıstyır ama rısklı tabı gıt baktır ıcın rahatlasın

6. 24 Ekim 2008
  7. BenLiLa

BenLiLa Guru Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    348
    hilal muhakkak bir muayeneden geçmelisin...
    bildiğim kadarıyla bakirelere kesinlikle alttan muayene yapılmıyor...
    içinin rahat etmesi için bir muayene ol derim..

tampona gelince...
    bende bozulabileceğine inanıyorum...

8. 24 Ekim 2008
  9. hilal23

hilal23 Ziyaretçi

offfffffff yaaaa gitsemmi acaba ama doktorda öle bişe olsa bi rapor verir elime hiç deilse.bide dediğim gibi kan gelmedi bozulsa mutlaka kan gelmezmi....?

10. 24 Ekim 2008
  11. MeDuSa

MeDuSa Ziyaretçi

kan gelmesi aslında doğal birşey değilmiş arkadaşlar
    arkadaşım biyoloji okuyor kan kadının kendini kasması sonucu meydana gelirmiş
    aslında rahatça ilişkiye girersen kan gelmezmiş kızlık bozulunca kan gelmemeliymiş
    ama kadınlar korktuğu ve kendini kastığı için kan geliyormuş
    yani biyoloji okuyo arkadaşım öyle kafandan uydurulmuş bişey değil bu hocası söylemiş
    haberiniz olsun
    tabi ben daha evlenmedim ama inşallah kan gelmez :KK43:

12. 24 Ekim 2008
  13. CitlembiK

CitlembiK Bir kalbe girmek nasip, kalmak marifet... Üye

Beğenildi:
    1.991
    Ödül Puanları:
    388
    yanlış bilgi canım .. kan gelmesi çok yüksek bir oran..
    bunun kendini kasıp serbest bırakmanla alakası yok..
    çok rahat bir ilk yaşadım. son derece rahattım ve korkuda yoktu
    ayrıca sevdiğim adamla eşimle olduğum içinde son derece istekli ve mutluydum buna rağmen kanama oldu..
    Nihayetinde dar bir alan orası ve incecik zarın etrafında kılcal damarlar var, küçük bir basıyla bu damarlar kanamaya yol açıyor..
    kanamaması zarın esnek yada kalın olmasıyla , yırtılamamasıyla alakalı ..
    internetten araştır bunu.
    ayrıca bir çok kadın ya kanama olmaz eşim yanlış anlar diye korkup düşünürken senin inşallah kanama olmaz demen tuhafıma gitti..
    ve soruya gelince vajinaya giren herhangibir cisim kızlık zarının yırtılmasına sebep olur..
    vajinal muayene olan arkadaş; dr. böyle bir hata yapmış olmamalı ..
    öncelikle bunu sorması gerekiyor.
    Eğer bir başka dr. muayene edip sorun yok dediyse içini ferah tut..
    yok içimde kuşku var diyorsan bir jinekologa gidip hatta annenle birlikte gidip durumu anlatıp
    bir muayeneden geçebilirsin. Allah korusun aksi br şey varsa bu hatayı yapan dr. dan şikayetçi olmalısın...:teselli:

Son düzenleme: 24 Ekim 2008
  14. 24 Ekim 2008
  15. EU1

EU1 Ziyaretçi

Tampon nedir yaaaa
    ilk kez duydum
    biraz cahalim galiba

16. 24 Ekim 2008
  17. CitlembiK

CitlembiK Bir kalbe girmek nasip, kalmak marifet... Üye

Beğenildi:
    1.991
    Ödül Puanları:
    388
    GBK ciddi mi söylüyorsun, kafamı yapıyorsun?
    Adet dönemlerinde kadınların vajinal olarak aldıkları pamuk gibi bir madde yaklaşık 6-7 CM uzunluğunda silindir şekildedir.
    Vajina içine iterek kullanılır ve kanı emerek ped kullanımına gerek kalmadan o günleri geçirmeye yarar.
    ben hiç kullanmadım ve çokta sağlıklı olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

18. 24 Ekim 2008
  19. barsed

barsed çocuktum hürdüm!!!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence tampon kızlık zarına zararlıdır.
    ben bu sene 1 kere kullandım tatilde havuza girerken ben cunku havuzdan mutlaka
    enfeksiyon kaparım o nedenle havuza girerken kullanmıştım.
    asla kullanamam sağlıksız kullanışsızdır dıyordum ama tam tersi çok rahat gerekli durumlarda kullanmaya değer bence