1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Merhabalar Ziyaretçi, Pınar ürün inceleme ankete katılım için tıklayınız.
  Notu Gizle
 3. Notu Gizle

Tapu senetleri ve lamine kaplama

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve Loiseaxblue tarafından 11 Ekim 2008 başlatılmıştır.

  11 Ekim 2008
  Konu Sahibi : Loiseaxblue
 1. Loiseaxblue

  Loiseaxblue Guru Üye

  Katılım:
  2 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.384
  Beğenildi:
  211
  Ödül Puanları:
  353
  Arkadaşlar , kendi yaptığım birşeyi sizlere de fikir vermesi amacıyle paylaşmak istedim:)
  Hepimiz biliyoruzki nüfus cüzdanları , ruhsat vb..gibi bazı şeyler lamine kaplanarak sahiplerine veriliyor .Bu nedenle yıpranma olmuyor .Ben , dün tapu senedini nüfus cüzdanı gibi kaplattım .Şahane oldu ve gittim Tapu Müdürüne gösterdim .Adam hayran oldu " çok iyi düşündüğümü , kimsenin aklına gelmediğini söyledi .Çünkü düşünün ki yıllarca elimizde kalan tapu senetleri ne kadar güzel muhafaza etsenizde ,eskiyor lekeleniyor ,yırtılabiliyor .Bu nedenle sizlere bir fikir vermek amacı ile yazdım .Hatta belki tapu müdürlüklerine de örnek olur ,tapu senetlerini bu şekilde sahiplerine teslim ederler.
  Aslında yeni birşey daha öğrendim .Tapu senetleri evi sattığınız da aslı bizde kalıyormuş .Sadece fotokopi vermek yeterliymiş .Yani verilen tapu senetlerinin hiçbir değeri yokmuş .Asıl olan tapu kütüğüymüş .Demek ki tapu senetleri sadece sembolik olarak veriliyor .Bunu bizzat müdürün kendisinden öğrendim .Yani tapu senedinin yırtılması lekelenmesi önemli değil dedi .Önemli olan müdürlükteki kayıtlarmış .Ben elbette asıl önemli olanın tapu kütüğü olduğunu biliyorum ama bize verilen tapu senetlerinin hukuki hiçbir değer ifade etmediğini açıkçası yeni öğrendim .Müdür tapu senedi hiçbir zaman nüfus cüzdanı veya araba ruhsatı gibi değerli bir belge olamaz dedi .Çünkü tapu senedinle hiçbir işlem yapılamadığını sadece kimlik bilgileri ve tapu kütüğündeki bilgilerin önemli olduğunu söyledi.Sizlerin de bunları bilmenizi istedim .Sevgiler..