Taşınma derdi

cuytherock

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2011
3.309
7.516
Evettt... 17 aydır ücretsiz izindeyim ve artık işe başlamaya karar verdim. Doğum iznindeyken naklen atama kağıdım geldi ve 1600km öteye taşınmamı gerektiren süreç başladı. İznim bitti, göreve başladım ve ücretsiz izne çıktım. Para suyunu çektikçe çekti, işimden uzaklaştıkça uzaklaştım. Oğlum büyüdü 20 aylık oldu, yumurta gibi zehir gibi bir çocuk oldu şükürler olsun.

Önümüzdeki ay taşınacağız, nakliye firmaları ile görüştük. Paketlemeyi onlar yerine biz yapacak olursak 7-9bin civarı fiyat veriyorlar. Paketleme onlardan olursa 12bine kadar çıkıyor. Verilen harcırah 5bin küsür. 20 aylık bebe de olduğundan önden gidilip ev tutulacak (internette kiralık ev sayısı 16 kriterlere uyan yok gibi), sonra eşya yerleştirilecek, daha sonra da göreve başlama eve yerleşme olacak. Harcırah uçak parasını bile anca karşılayacak. Biz de eşyaları kendimiz paketleyelim diye düşündük.

Taşınma konusunda şehiriçi öğrenci işi taşınmamı saymazsak tecrübem neredeyse sıfır. Tecrübeli arkadaşlardan fikir alsam süper olur. Ben bu işin altından kalkabilir miyim? Şu an yaşadığımız yerde bize yardımcı olabilecek aile büyüğü ya da müsait olabilecek arkadaşımız yok. Şu küçükken patlattığımız baloncuklu poşetlerden mi almalıyım? Kıyafetleri koliye mi hurca mı koymalıyım? Kıyafetleri her türlü ben paketleyeceğim zaten. Yoksa borç harç nakliyecilere mi teslim etmeliyim? Bir el atın lütfen🙈

Smeeygle2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2019
758
2.367
Bol bol büyük marketlerden buyuk koli isteyin her şeyi içine düzgünce koyarsiniz. En sağlamları yumurta kolileri ve sigara kolileridir

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-02-2020

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 57 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin ayak tırnakları tamamen şekillenmiş olacak. Göğüslerinizde, kolostrum denen ilk süt sızıntısını fark edebilirsiniz. Kolostrum gerçek süt üretimi öncesi sarımsı bir sıvıdır. Eğer emzirmeye karar verdiyseniz kolostrum bebeğinizin ilk doğal gıdası olacaktır. Bugünlede doktorunuzla doğum sonrası doğum kontrol yöntemleri hakkında konuşabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Kajmery34

Arrivederci KK❤️
ÜZGÜN
Pro Üye
14 Nisan 2012
11.509
21.186
Bence kendiniz becerirsiniz.
Biz taşınırken boncuklu olandan almıştık. Hiç bir şey olmadı.
Eşyalar zaten kolay kolileyin olsun bitsin.
Taşınırken zaten evin yarısını da atacaksınız :KK70:

Hifaa

13.10.2015 :)
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2015
3.280
7.925
Evettt... 17 aydır ücretsiz izindeyim ve artık işe başlamaya karar verdim. Doğum iznindeyken naklen atama kağıdım geldi ve 1600km öteye taşınmamı gerektiren süreç başladı. İznim bitti, göreve başladım ve ücretsiz izne çıktım. Para suyunu çektikçe çekti, işimden uzaklaştıkça uzaklaştım. Oğlum büyüdü 20 aylık oldu, yumurta gibi zehir gibi bir çocuk oldu şükürler olsun.

Önümüzdeki ay taşınacağız, nakliye firmaları ile görüştük. Paketlemeyi onlar yerine biz yapacak olursak 7-9bin civarı fiyat veriyorlar. Paketleme onlardan olursa 12bine kadar çıkıyor. Verilen harcırah 5bin küsür. 20 aylık bebe de olduğundan önden gidilip ev tutulacak (internette kiralık ev sayısı 16 kriterlere uyan yok gibi), sonra eşya yerleştirilecek, daha sonra da göreve başlama eve yerleşme olacak. Harcırah uçak parasını bile anca karşılayacak. Biz de eşyaları kendimiz paketleyelim diye düşündük.

Taşınma konusunda şehiriçi öğrenci işi taşınmamı saymazsak tecrübem neredeyse sıfır. Tecrübeli arkadaşlardan fikir alsam süper olur. Ben bu işin altından kalkabilir miyim? Şu an yaşadığımız yerde bize yardımcı olabilecek aile büyüğü ya da müsait olabilecek arkadaşımız yok. Şu küçükken patlattığımız baloncuklu poşetlerden mi almalıyım? Kıyafetleri koliye mi hurca mı koymalıyım? Kıyafetleri her türlü ben paketleyeceğim zaten. Yoksa borç harç nakliyecilere mi teslim etmeliyim? Bir el atın lütfen🙈
Kendin paketlersin canım önce mutfaktan basla kolile
Kıyafetlere hurç yırtılabilir koli daha iyi olur ezilip büzülmez hemde
Beyaz eşyalara o pıtircikli poşetten alıp üzerine streç sarabilirsin çizilmez bozulmaz
Nerdesin yardıma geleyim çok severim eşya toplamayı 😂

cuytherock

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2011
3.309
7.516
Bence kendiniz becerirsiniz.
Biz taşınırken boncuklu olandan almıştık. Hiç bir şey olmadı.
Eşyalar zaten kolay kolileyin olsun bitsin.
Taşınırken zaten evin yarısını da atacaksınız :KK70:
Evet az önce makyaj malzemeleri, kolye küpe kutusunu elledim oradan bile saçma sapan bir sürü şey attım. Eski kışlık kıyafetleri de poşetledim, işe yararları ayırdım kıyafet yardımı kutularına atmak için. Bu defa yeni kıyafet derdi olacak:)

Pelinim35

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2018
3.429
4.999
Nerden nereye tasınıyorsunuz çok fazla fiyat vermişler.streç alın bol bol çoğu şeyi streçleyin cizilcek seyleri. Cam olanları 2/3 katlı gazeteye sarıp kolileyin aralarına havlular koyun yada daha kolayı cam eşyalar için özel havalı streçlerden paketleyin

Renklihatun

Sevgi anlaşmak değildir nedensizde sevilir 💖
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2017
1.712
6.071
1.5 ay once taşındım istanbuldan antalyaya 2.500 anlastik armut.comdan teklif alin bu arada marketlerden koli isteyin mutfak esyalari icin ven kiyafetlerimizi ve yastik battaniye vb hepsini vakumlu hurç aldim cok cok rahat oldu benim için tavsiye ederim

Morsardunya

Bütün duygularim agir yarali
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2019
1.610
5.615
Offf taşınmak ne kadar pahalıymış simdi bende sansa olurda atanırsam bide bu dert var en sevmedigim sey eşya taşımak

Yukarı Alt