TEk yumurta ikizleri (monokoryonik diamniyotik) gebelik yaşayanlar

ececimx

SEVİLİYORUMM
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2008
934
57
Merhaba arkadaşlar ben 11 haftalık tek yumurta ikizlerine hamileyiem tek yumurta ikizlerinde ne gibi sorun yaşadınız şuan bu konuda hiç bir bilgim yok ilk gebeliğim onlara bişey olur diye çok korkuyourum lütfen tek yumurta ikizlerine hamile olanlar bilğilerinizi benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum bu hafta ben ayrıntılı ultrasona girdim bi sorun olmadığını belirtti boyları birinin 44 mm digerinin 47

ececimx

SEVİLİYORUMM
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2008
934
57
tek yumurta olupta doğum yapanlar varsa lütfen yazın çok merak ediyorum

didos86

hayat bir maraton
Kayıtlı Üye
14 Mart 2010
1.100
924
canım diğer konuna cevap verdim. bende ikiz annesiyim demiştim.
hemde monokoryonik diamniyotik:) aynı kaderi paylaşıyoruzseninle.
fırsat buldukça buraya veya özeline yazmaya çalışırım (kızlardan fırsat buldukça)
öncelikle yaşın kaç, çalışıyor musun?

HaLePdR

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2009
38
7
benim de monokoryonik diamniyotik ikizlerim var. 4,5 aylıklar. Hamileliğim 27. haftaya kadar çoook rahat geçti. 27 de kasılmalar başladı. ben bebek hareketi sandım doktorum da öyledir dedi önlem almadı. 28. haftamda kasılmalarım arttı telefonda doktorumu aradım ve hemen hastaneye gelmemei söyledi. geç kalsaydım doğum olacakmış. çok şükür tedavilerle 37. haftayı tamamladım küvözde kalmadı bebişlerim. 3 gün yattıktan sonra hep birlikte eve geldik. 2550 ve 2750 kg doğdular.

sana tavsiyem rahat bir hamilelik geçirdiğine güvenme . fazla hareketten kaçın. dinlen. 30. haftaya kadar bebişlerine ne kadar kilo aldırabilirsen aldır. sonrasında yerleri kalmıyo. benim 33. haftaya kadar boy ve kiloları aynıydı. biden bire arada fark açılmaya başladı. karnında tepecikler oluşursa 24. haftadan sonra ciddiye al. umarım sağlıklı bir şekilde doğarlar. aklına takılan şeyleri sorabilirsin her zaman:KK15:

ececimx

SEVİLİYORUMM
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2008
934
57
canım diğer konuna cevap verdim. bende ikiz annesiyim demiştim.
hemde monokoryonik diamniyotik:) aynı kaderi paylaşıyoruzseninle.
fırsat buldukça buraya veya özeline yazmaya çalışırım (kızlardan fırsat buldukça)
öncelikle yaşın kaç, çalışıyor musun?
23 yaşındayım normal yolla hamile kaldım bebişler bize süpriz yaptı tek beklerken 7. haftada 2 tane olduklarını öğrendik Allahtan çalışmıyorum yoksa dayanamazdım miğde bulantılarım çok oluyo belim çok ağrıyo daha 3 aylık ama sağımdan soluma dönmekte zorlanıyorum 53 kilo ile hamile kaldım 50 kiloya düştüm şuan ne güzel siz meleklerinize kavuşmuşsunuz ikiz olduklarını ögrendiğimden beri doktorlar hep olumsz konuşyo canımı sıkıyolar nerdeyse hergünüm Ağlamakla geçiyo diyebilirm sizin nasıl geçti hamileliğiniz nerde doğum yaptınız ben daha doktor bile bulamadım hep devlet hastanelerine yönlendiriyolar normal bir kadın doğumcu bakmıyo

nadidenursu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2012
343
2
merhaba.. ben de bugün öğrendim ikiz olduklarını. ama bulantım rahatsız edici şekilde değil. inşl artmaz. çalışıyorum bir de. zor olur. doktorlar ne gibi olumsuzluklardan bahsediyorlar benim doktorum çok sevindi aksine hemen vitamin desteğine başladık.

ececimx

SEVİLİYORUMM
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2008
934
57
benim de monokoryonik diamniyotik ikizlerim var. 4,5 aylıklar. Hamileliğim 27. haftaya kadar çoook rahat geçti. 27 de kasılmalar başladı. ben bebek hareketi sandım doktorum da öyledir dedi önlem almadı. 28. haftamda kasılmalarım arttı telefonda doktorumu aradım ve hemen hastaneye gelmemei söyledi. geç kalsaydım doğum olacakmış. çok şükür tedavilerle 37. haftayı tamamladım küvözde kalmadı bebişlerim. 3 gün yattıktan sonra hep birlikte eve geldik. 2550 ve 2750 kg doğdular.

sana tavsiyem rahat bir hamilelik geçirdiğine güvenme . fazla hareketten kaçın. dinlen. 30. haftaya kadar bebişlerine ne kadar kilo aldırabilirsen aldır. sonrasında yerleri kalmıyo. benim 33. haftaya kadar boy ve kiloları aynıydı. biden bire arada fark açılmaya başladı. karnında tepecikler oluşursa 24. haftadan sonra ciddiye al. umarım sağlıklı bir şekilde doğarlar. aklına takılan şeyleri sorabilirsin her zaman:KK15:
Allah evlatlarınızı size bağışlasın güle güle büyütün ben doktor sıkıntısı çekiyorum koca istanbulda iyi bir doktor bulamadım doğumdan çok korkuyorum siz ne şekilde doğum yaptınız sürekli doktorlar korkutuyolar sinir bozmaktan başka işleri yok bi kadın doğum doktoru bana bakmak bile istemedi süerkli riskli bi gebelik ve süerkli perinatolojiye gitmem gerektiği söyleniyo sizin doktorunuz kimdi

ececimx

SEVİLİYORUMM
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2008
934
57
merhaba.. ben de bugün öğrendim ikiz olduklarını. ama bulantım rahatsız edici şekilde değil. inşl artmaz. çalışıyorum bir de. zor olur. doktorlar ne gibi olumsuzluklardan bahsediyorlar benim doktorum çok sevindi aksine hemen vitamin desteğine başladık.
sizinkide tek yumurta ikizlerimi

nadidenursu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2012
343
2
evet sizinki?
siz öyle doktorlar umutsuz konuşuyor felen deyince tedirgin oldum ben de. daha fikrine bile alışamamışken....

ececimx

SEVİLİYORUMM
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2008
934
57
evet sizinki?
siz öyle doktorlar umutsuz konuşuyor felen deyince tedirgin oldum ben de. daha fikrine bile alışamamışken....
süerkli riskli bir gebelik deniliyor her an her şey olabilir gözüyle bakılıyor ben ikiz olduklarında sevinemeden üzülmeye başlamıştım doktorlar okadar çok morelimi bozuyorlar ki anlatamam normal kadın doğum doktorları çok nadir ilgileniyor normalde monokoryonik diamniyotik ikizlere yani ikiz zar tek plesanta olanlara perinatoloji diye bir bölüm var o doktor bakıyor kan transfüzyonu yaşayolarmış birbirlerine kan alıp vermede sıkıntı yaşanabilirmiş buda bebeklerden birinin gelişip digerinin ise gelişememesine neden olabilrmiş

Yukarı Alt