TEk yumurta ikizleri (monokoryonik diamniyotik) gebelik yaşayanlar

cezayirmeneksesi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2018
24
76
Merhaba şuan sizinle aynı durumdayım bende bebeklerin birinin kordon damarı tek ve ikisinde de kalbinde odak görüldü.bi sıkıntı yaşadınız mı acaba?
En son küçük olan yani tek arterli bebekte odak görülmüştü. Diğer bebekteki bulgular kayboldu. Ben kalpteki odağın geçici olduğuna inandırdım kendimi. Herkeste duyduğum bir şey. Bunun için amniyosentez önerildi ama yaptırmadım. İki bebekten birinin tek arterli olması kilo farkı oluşturuyor, bilginiz olsun. Gelişimi olduğunuz haftayla uyumlu gitmiyor. Ama doktorunuz kontrollerde aradaki farka bakıp ciddi bir durum olursa bilgilendirir. Ben şu an 36+5 teyim, bir bebeğim 33 hafta ile diğer bebeğim 36 hafta ile uyumlu, aralarında %30 fark var. 2800 ve 2114 gr olmuşlar. Doktor bir hafta daha bekleyelim diyor doğum için.

Ttz

Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2016
26
8
En son küçük olan yani tek arterli bebekte odak görülmüştü. Diğer bebekteki bulgular kayboldu. Ben kalpteki odağın geçici olduğuna inandırdım kendimi. Herkeste duyduğum bir şey. Bunun için amniyosentez önerildi ama yaptırmadım. İki bebekten birinin tek arterli olması kilo farkı oluşturuyor, bilginiz olsun. Gelişimi olduğunuz haftayla uyumlu gitmiyor. Ama doktorunuz kontrollerde aradaki farka bakıp ciddi bir durum olursa bilgilendirir. Ben şu an 36+5 teyim, bir bebeğim 33 hafta ile diğer bebeğim 36 hafta ile uyumlu, aralarında %30 fark var. 2800 ve 2114 gr olmuşlar. Doktor bir hafta daha bekleyelim diyor doğum için.
Teşekkür ederim cevabınız için.Evet kalpteki parlaklığın üstünde doktorlarda çok durmuyor zamanla kaybolur diyorlar.Gelişimi geri kalabilir demişlerdi banada. Sizin Doğum yaklaşmış Allah yardımcınız olsun inşallah sağlıklı bi şekilde alırsınız bebeklerinizi kucagınıza🙏

cezayirmeneksesi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2018
24
76
Teşekkür ederim cevabınız için.Evet kalpteki parlaklığın üstünde doktorlarda çok durmuyor zamanla kaybolur diyorlar.Gelişimi geri kalabilir demişlerdi banada. Sizin Doğum yaklaşmış Allah yardımcınız olsun inşallah sağlıklı bi şekilde alırsınız bebeklerinizi kucagınıza🙏
Çok teşekkür ederim. Dünkü doktor kontrolünde doppler sonucuna göre bebeklerden küçük olanda gelişim geriliği söz konusu sanırım. 37 haftayı tamamlamak üzere olduğum için yakın zamanda doğum olur diye bekliyorum, kontroller sıklaştı. Çok teşekkür ederim güzel dualarınız için, Allah hepimizin yardımcısı olsun, sağlıkla kavuşalım inşallah bebeklerimize.

kleopatra41

Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2018
476
317
Merhaba bugun kontrolum vardi 9 haftalik tek yumurta ikizlerimin kalpleri durmus iki dr gezdik yarin kurtajim var.10 gun once gumbur gumburdu kalpleri buyumusler ogunden bu yana dr bugun yada dun durmus gelismisler cunku dedi.aradaki zar olustumu diye kontroldu bugunku zar olusmus kalpler durmus ama.cok uzulduk umarim kimse boyle bisey yasamasin.

julican

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2013
557
641
Hayırlı sahurlar hanımlar, Nasipse bugün doğuma gireceğim ☺ dualarınızı bekliyorum, Rabbim isteyen herkese versin, bu duyguları yaşatsın, inşallah ben de sağ salim kucağıma alırım. Burada sizlerle de paylaşmak istedim ☺🙏
Allah ım bir avazda sağlıcakla güzel bir doğum nasip etsin canım. ALLAH yardımcın olsun. 🤲🏻

Lemmy

Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
424
456
Hayırlı sahurlar hanımlar, Nasipse bugün doğuma gireceğim ☺ dualarınızı bekliyorum, Rabbim isteyen herkese versin, bu duyguları yaşatsın, inşallah ben de sağ salim kucağıma alırım. Burada sizlerle de paylaşmak istedim ☺🙏
Canim dogumun oldumu? Nasilsiniz? Umarim hersey yolundadir

Ttz

Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2016
26
8
Allah işinizi gücünüzü rastgetirsin sağlıklı sıhhatli evlatlarınızı kucağınıza almayı nasip etsin inş🙏

sosyologus

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2019
2
2
Bende 6 haftalık hamileyim bu haftaya kadar tek keseydi. En son kontrole gittiğimde bir kese daha oluşmuş diğer kesede de 2 bebek gördü doktor ama sadece bir kalp atışı duyduk çok endişeliyim. Böyle bir durum yaşayan var mı acaba

Yukarı Alt