• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Temizlikçi

Devys

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2014
281
224
Merhaba kizlar,

Belki cok sacma bir soru olabilir ama evimi temizlettirmek icin bir temizlikci kadin buldum,
kadin yillardir bu isi yapiyor fakat ben ilk defa evimi baskasina temizletecegim icin acikcasi
neleri yaptirip yaptirmayacagima tam olarak karar veremedim kac gundur.

aranizda temizlikcisi olan varmi? Varsa neleri yaptiriyorsunuz?

Ben dolaplarimin icine, yataklara fln ellemesini istemiyorum acikcasi
kendim calistigim icin ve izin gunlerimi temizlik icin harcamak istemedigim icin, iki tane cocukla yetisemiyorumda,
dipten temizlik iki gunumu aliyor 3 katli ev icin, dipten temizlik yapmasini istiyorum ama nerden baslayacagimi bilmiyorum.

Kendim yetisemedigim seyler genelde, yerleri silmek, toz almak , dip kose temizlik yapmak.
Kendim hergun wc banyo vs temizliyorum ama dipten olmasi ayri tabiki.

umarim aranizda bana yardimci olabilecek birileri vardir

Cnrozge

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
386
406
dolap içlerine karışma yatak örtülerini ben hallederim diğer herşey sende dersiniz
haftada kaç gün almayı düşünüyorsunuz
eğer 2 ya da 3 gun alacaksınız gelen kadın kendi düzenini kurar
bir gün genel temizlik yapar bir gün cam siler bir gün ütü yapar
zamanla alışırsınız yöntemlerine ona gore yön verirsiniz
mesela ben her gelmeye sil süpür demiyorum bazen koltuk sildiriyorum bazen ütü yaptırıyorum

Devys

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2014
281
224
Her hafta 2 saat olarak dusunmustum ilk basta, ama bana 2 saat asla yetmez 3 saatte anca yapabilirim, buyuk ev dedi, 2 saat dersen illa cabuk cabuk temizlemem lazim dedi ozamanda iyi yapamam dedi, camlari silmem dedi ama eger vaktim kalirsa ve leke olursa misal, onuda temizlerim, yani vaktim olursa extra birseyler yaparim dedi ama vaktim yetmezse birakirim dedi
soyleyis sekli biraz ters geldi bana, bilemedim
ama hemen kestirip atmak istemiyorum sans vermek istiyorum
baslangic icin iki haftada bir 3 saat ile baslamak istiyorum.

utu konusu gerekmiyor cok utum yok
bide kendim genelde aksamlari bir saatte bitiriyorum hemen.
ama genel seyler zor oluyor.

Denizborulcesi48

Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2020
104
114
Her hafta 2 saat olarak dusunmustum ilk basta, ama bana 2 saat asla yetmez 3 saatte anca yapabilirim, buyuk ev dedi, 2 saat dersen illa cabuk cabuk temizlemem lazim dedi ozamanda iyi yapamam dedi, camlari silmem dedi ama eger vaktim kalirsa ve leke olursa misal, onuda temizlerim, yani vaktim olursa extra birseyler yaparim dedi ama vaktim yetmezse birakirim dedi

Saat olarak anlaşmanız cok degişik geldi ilkkez duyuyorum.2 saate anca eve süpürge tutup yerleri silebilir başka yetişmez ki. Normalde yarım gün veya tam gün şeklinde olur Yarım günde günlük yer süpürmek silmek etrafı şöyle düzenlemek, tümgün temizlikte daha detaylı dip bucak temizlik oluyor. Ütü, camasır düzenleme yemek yapımı harici tüm gün 140m2 3+1 250tl ücreti. Kitaplık mobilyalar camlar herşey temizleniyor.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-10-2020

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 137 gün kaldı.

Evet artık bebeğinizin bacaklarının vücuduna oranı nihayi oranına ulaştı. Bebeğiniz doğduğu zaman kol ve bacakların kısa olduğunu göreceksiniz. Emeklemeden yürümeye geçtiği zaman hem kolları hemde bacakları uzayacaktır. Ultrasonda bebeğinizin cinsiyetini hala öğrenmediniz mi?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

bynsyma

Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2019
539
257

Haftada iki saatte dip kose temizlik yapmasi imkansiz sadece süpür sil 1 saat sürüyor ustelik dip kosede degil.Hakli kadin yani yetistiremez

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-12-2020

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 213 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 22-24 mm civarında, bebeğiniz 1 ay öncesine göre 4 kat daha uzun. Anneler radyasyon rahminize nüfuz edebileceği için X-ışınlarından kaçınmalısınız. Bebeğinizin kalbinin gelişimi tamamlandı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

derin sularda

Her insan bir umman...
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2018
6.040
25.822
3+1 evde 3 yetişkin yaşıyoruz hepimiz düzenliyiz.
Elimi evin işlerinden hiç çekmem, hep derli toplu tutarım, işleri biriktirmem buna rağmen her hafta yarım gün yardımcıyla ancak düzeni sağlıyoruz.
Haftada 2 saatde, 3 katlı ev nasıl temiz olacak?
Ben anlamadım.

Yukarı Alt