• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
  1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
  2- Dirseğinize öksürün!
  3- Yüzünüze dokunmayın!
  4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
  5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
  5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Tempolu Yürüyerek Zayıflayanlar

ateist78

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2008
153
10
Merhaba arkadaşlar, aslında en etkili ve zevkli olan egzersizi kimse yazmamış, çok şaşırdım. Her gün 1 saatlik tempolu yürüyüşle kısa zamanda kilo vermek mümkün. Günde 1 saat nedir ki... Tabi kalorili yiyeceklerden uzak durmak gerek bu arada, yani yürüyorum diye kesinlikle onu hakettim, bunu hakettim diye birşey yok, 1 ayın sonunda 5 kilo verdiğiniz zaman bile kalorili yiyecekleri haketmiyorsunuz. Zaten o kadar çabadan sonra insanın içi kaldırmıyor. Ben bile, ki çikolata ve her türlü tatlı hastası bir insanım, bu alışkanlığımı değiştirdim ve canım çektiğinde optiwell marka diyet çikolatalı puding yiyorum. Canım tatlı çektiğinde greyfurt suyu içiyorum. Ayrıca her akşam ya bir bardak süt ya da bir kase yoğurt yiyorum, bu çok önemli, özellikle de göbeği eritmek konusunda. Böylece herhangi bir diyet programıyla kendime işkence etmeden yediklerime dikkat ederek spor yapmış oluyorum. Ben yürüyüşlerimi günaşırı 1er saat dvd'den yaptığım body workout ile destekliyorum, yürüyüşü epeydir yapıyorum, yaklaşık 1 aydır. Her gün (belli bir zamanı yok). Günaşırı body workout'a da dün başladım. Oruç tutanlar için de tutmayanlar için de (ben tutuyorum) geçerli bu söylediklerim. Oruç tutanlar da tutmayanlar da nefsini köreltsin arkadaşlar, başka türlü kilo verilmez. Ve hareket edin, günde 1 saat sadece, bunu yapamamak için hiçbir mazeret olamaz. Bana katılmak isteyen var mı? Herkese başarılar...:eek:
 

Maip

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2010
1.958
11
kesinlikle katılıyorum, yürüyüşün faydası çok fazla
son bir seneye kadar devamlı sabahları erkenden kalkar tempolu yürüyüşe çıkardım. hem güne enerjik mutlu başlar hem de kilomu muhafa ederdim ama bir senedir bıraktım ve işte sonuç 57 kilo oldum tam 10 kilo aldım akıl alacak gibi değil.
ama yeniden başladım zararın neresinden dönsem kardır diyorum evde pilates yoga stretching hareketlerine zaten başlamıştım ama yürüyüşe daha çıkmadım. bugün bir saatlik yürüyüşüme başlıyorum, hergün olacak şekilde.. :lepi:
 

Maip

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2010
1.958
11
ve kesinlikle evde yapılan egzersizler yetmiyor, yürüyüş şart !
bugün yapayım geleyim de buraya yazayım bari :nazar:
 

sindirella87

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2009
1.526
56
merhabalar kızlarzemuszemus
Topiğin hayırlı olsun raupe
bende 4 sene önce hergün 6-7 km yuruyerek 24 kılo verdim tabıkı yediklerime dıkkat ederk.bu sene malesef cok kılo aldım .ve simdi tekrar başladım rejıme.hemen hemen hergün yürümek ıstıyorum.bugün dıetımde 3 gunum ve 3 gundur tempolu yuruyorum.çok ıyı gelıyor.Yürümek en kolay spor şekli.tabıkı evde koşu bandınız yoksa kısın yurumek cok zor oluyor.
rejim yapsın yada yapmasın herkesin sağlıklı yaşamak için yürümesi gerekiyor bence:KK1:
 

MakeUp

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2007
5.049
8
aa evet kızlar bende son 1 haftadır duzenlıyuruyorum gercı annemle yuruyunce yavas oluyo ama gayet etkılı yuruyus durunbende sızınle yurımm
 
Yukarı Alt