Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

The Sims

Konusu 'PC Oyun' forumundadır ve pamuk26 tarafından 29 Mart 2007 başlatılmıştır.

  29 Mart 2007
  Konu Sahibi : pamuk26
 1. pamuk26

  pamuk26 Yabangülü Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  153
  Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  The Sims, Will Wright tarafından tasarlanan, dağıtımı Electronic Arts'ın, yayımlanması Maxis'in önderliğinde piyasaya sürülmüş bir strateji-hayat simülasyonu bilgisayar oyunudur. "Sim" denen sanal insanların SimCity yakınlarında bir banliyöde geçen günlük aktivitelerinin birebir simülasyonudur.

  Çoğu Maxis oyunu gibi, The Sims de tamamen bir amaca bağlı bir oyun değildir. Bunun yerine, The Sims'te sanal insanlar Sim'lerin sanal hayatlarında onlara dünyalar, evler, aileler kurup, uyumak, yemek yemek, tuvalete gitmek, banyo yapmak gibi günlük aktivitelerini yönetmeye dayanır. Oyuncular, oyunda yönlendirecekleri karakterleri kendileri yaratabildikleri gibi, oyunda hazır olarak bulunan karakterlerle de The Sims'i oynamaya başlayabilirler.

  Will Wright, bu oyununu "Digital Dollhouse" (Dijital bebek evi) olarak düşündüğünü de belirtmiştir.

  Oyunda yönetilen karakterler, yani Simlere herhangi bir aktivite yaptırabilmek için Simin, odağın üzerinde olması gerekir. Bu da, ekranın altındaki menüden istenilen Simin resminin üzerine tıklama yoluyla yapılır. Bir Simin seçili olup olmadığı da başının üzerinde bir elmas bulunup bulunmamasından anlaşılır. Bu elmas, Simin durumuna göre renk değiştirir. Örneğin, yemek yeme, uyuma, tuvalet, hijyen gibi temel ihtiyaçları giderilmemiş bir Simin elması kırmızı, bu ihtiyaçları karşılanmış bir Simin elması yeşil olacaktır.

  Seçili Sime ait istatistikler de kontrol menüsünde gösterilir. Oyuncular Simin elmasının rengine ve istatistiklerine bakarak durumu hakkında bilgi edinebilir, ihtiyaçlarının neler olduğunu anlayabilirler. Bu, oyuncular için en büyük yol göstericidir.
  (Alıntıdır....)
  Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
   
 2. 29 Mart 2007
  Konu Sahibi : pamuk26
 3. pamuk26

  pamuk26 Yabangülü Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  153
  Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  Simcity serisinin yaratıcısı Maxis'in elinden çıkan birçok sim oyunundan birisi de The Sims. Satış potansiyelinin çıkmadan önce fark edilmesi ile Electronic Arts'ın dağıtımcılığını üstlendiği The Sims, oyun dünyasında ilk olması ve insanlara "Tanrı" gücü hissini yaşatması ile milyonlarca sattı. Oyunda insanları yönetiyorduk, onların ne yapması gerektiğini belirliyor, evlerini döşüyor hatta evlerini inşa ediyorduk.

  Özellikle bayan oyuncu kitlesi tarafından tüm eklenti paketleri dahil kapış kapış satın alınan The Sims'in ikinci ve teknolojik olarak güncellenmiş versiyonunun çıkması için zaman gelmişti. The Sims 2 işte burada sahneye çıktı. Daha gelişmiş grafikler ile gelişmiş yüz animasyonları, çok daha yakından izleyebilme imkanı, çoğaltılmış eşya, yapı malzemesi sayısının yanı sıra asıl yenilik olarak gösterilen şey Simlerin karakterlerinde, görünüşlerinde saklı. Yeni doğan simler kısmen ailelerinden birine çekiyor, genetik özelliklerini nesiller boyu aktarabiliyorlar.

  The Sims 2 'de bulunan gelişmiş Sim yaratma aracı ile kullanıcı, kendisine oldukça benzeyen bir tip yaratabilir, burcunu ayarlayarak astrolojiye göre kişilik özelliklerini yaratabilir. Tüm bu özellikleri bir yaşam simülasyonu olan The Sims'e eklediğimizde gerçek hayatta bir sebepten dolayı yapılamayan şeyleri uygulatabilmek, gerçekçi tepkileri görebilmek ile bir nevi "sanal tecrübe" edinebilinir.

  Fakat bir yaşam simülasyonu ancak yaşamın kendisi kadar çekici olabilir.

  The Sims 2, yoktan bir ev, bir aile, bir hayat, bir geçmiş, bir gelecek yaratma aracı hatta kimilerine göre "hayallerinin evini" kurup içinde yaşamayı hayal etmekten çok daha iyi bir tecrübe.

  (Alıntıdır....)

  Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
  Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
  Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
  Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
   
 4. 30 Mart 2007
  Konu Sahibi : pamuk26
 5. kalemkitap2

  kalemkitap2 Kapsama Alanı Dışında ! Üye

  Katılım:
  22 Aralık 2006
  Mesajlar:
  2.003
  Beğeni:
  6
  Ödül Puanları:
  146
  Link Silinmiştir.
  kocam ve ben:)
   
 6. 30 Mart 2007
  Konu Sahibi : pamuk26
 7. sanart2000

  sanart2000 Guru Üye

  Katılım:
  12 Ocak 2007
  Mesajlar:
  62
  Beğeni:
  3
  Ödül Puanları:
  286
  Link Silinmiştir.
  Evet gördüğünüz bir hayalet.Banyo yapıyor :Roflol:
  Link Silinmiştir.
  Burda azrail'i görüyorsunuz.Oyunda o bile var.:1rolleyes:
  Link Silinmiştir.
  Buda uzaylı sim.Bu mutlaka sizde de olan bi sim.Oyunun başında bi delikanlıydı.Şimdi bi yetişkin :1yes2:
  Link Silinmiştir.
  Bu da Body Shop'ta yaptığım Lara Croft'un simi :1yes2:
   
 8. 30 Mart 2007
  Konu Sahibi : pamuk26
 9. pamuk26

  pamuk26 Yabangülü Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  153
  Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  Elektronic Arts'ın The sims 2 Pets'i duyurduğundan bu yana merakla beklediğimiz yeni ek paket'in konsol ve mobil cihazlara da çıkacak olması bizi daha da sevindirdi.

  The sims 2 pets bize biraz olsun Unleased ek paketini hatırlatsa da bu yeni pakette hayvanlarin yapay zekaları ve çeşitliliği göze çarpıyor. Kendi hayvanlarımızı en baştan yaratabilmek ve ona karakter ve isim verebilmek bizim için en önemli unsurlardan biri. Bunun yanında hayvanlarımız, Simlerde olduğu gibi kariyer yapabilecekler. Bu yeni kariyer "eğlence kariyeri" diye adlandırılmış.

  Oyun detaylarına girecek olursak; Oyundaki create a family ekranında create a pet (CAP) adında yeni bir seçenek göreceksiniz. Buradan evcil hayvanımızı seçecek ve ayrıca hayvanımızın fiziksel görünümünü istediğimiz şekilde değiştirebileceğiz. Simlerimizde olduğundan daha fazla seçenek ile hayvanlarımızı oluşturmak mümkün. Yaş ve boyutsal olarak çok sayıda kombinasyon mevcut. Bunun yanında 40-50 çeşit cins mevcut. Hayvanımızın cinsini belirledikten sonra son olarak kürkünü seçmek kalıyor ki en zevkli kısmı da bu olsa gerek. Ayrıca kendi yaptığımız skini de kürk olarak kullanabileceğiz. Evcil hayvanımızın her parçası için farklı bir renk seçme imkanımız var. Kedimizin bir gözünü yeşil seçerken bir gözünü de mavi seçebilme imkanımız olacak.
  Genius/Doofus ya da Gifted/Goofy, Hyper/Lazy, Independent/Friendly, Aggressive/Cowardly ve Pigpen/Finicky ya da Pigpen/Snooty isimlerindeki karakter özellikleriyle hayvanımızın karakterini belirleyebileceğiz.

  Evcil hayvanımızı belirledikten sonra onu sim hayatımıza aktarmak kalıyor. Diğer ekpaketlerdeki gibi The Sims 2 Pets'te malesef yeni bir kasaba bulunmuyor. Kendi yaptığınız hayvanınızı hazır bir aileye koyarak, Sims 2 Pets ile gelen hazır ailelerle oynayarak ya da kendi simimizi ve evcil hayvanımızı yarattıktan sonra yepyeni bir sim hayatın başlayarak oyuna girebilirsiniz. Bunun yanında eğer hazırda bir sim aileniz varsa da "adopt a pet" seçeneğiyle bir evcil hayvan satın alabilirsiniz.

  The Sims 2'de en fazla 8 kişilik bir aile yaratabilirken Sims 2 Pets'te sadece hayvan sayısı 6 ile sınırlandırılmış.

  Evcil hayvanlarınızın da Simleriniz gibi bir yaşam ömrü bulunuyor. Puppies olarak yaşamlarına başlayan hayvanlarınız adult ve son olarak elder olarak büyümekteler. Simlerinizde olduğu gibi hayvanlarınızın da ihtiyaçları aynı şekilde. Açlık, susuzluk, enerji ve sosyallik gibi...Seçtiğiniz hayvana göre onun beklentileri de farklı olmakta.

  Satın aldığınız ya da yarattığınız hayvanlarınız için satın almanız gereken pek çok şey bulunmakta. Örneğin evi, oyuncakları gibi...Tüm bunları buy modda bulabileceksiniz. "Learned Behaviours" panelinden evcil hayvanınızın öğrendiklerini ve görebileceğiniz gibi onları eğiterek davranışlarına şekil verebilmeniz mümkün.Konuşmak, ölü dumarası yapmak, yakınıza gelmek onlara öğretebileceklerinizden sadece birkaçı...

  "Pet Obedience Trainer" hayvanlarınız için simoleon karşılığı tutabileceğiniz eğitmendir. Onları eğitmekten sıkıldıysanız saatine 20 simoleon vererek bir profesyonele devredebiliyorsunuz.
  Bizi en heyecanlandıracak diğer bir özellik ise evcil hayvanlarımızın çiftleşebilmesi! Oluşan yeni yavruları beğenmediğinizde onları adoptation service'ine bırakabilmeniz de mümkün. Hayvanlar kimi zaman kendi aralarında iyi anlaşırken bazen de kavgacı olabiliyorlar. Tıpkı Simlerde olduğu gibi...

  The Sims 2 Pets ile birlikte oyuna çok sayıda eşya ve obje eklenmiş. Bunlar; perdeler, duvar kağıtları, kapılar, yer zeminleri, ışıklar, tv, yataklar ve daha fazlası...Ayrıca oyuna eklenen Sledgehammer aracı sayesinde build modda seçtiğiniz herşeyi kolaylıkla silebilmeniz mümkün kılınmış. Örneğin artık masayı üzerindeki bilgisayar ve lamba ile birlikte silebilme imkanınız olacak. Bunun yanında neighbourhood ekranı da unutulmamış ve bir kaç yeni yapı eklenmiş. Müzik istasyonu ve tren rayları gibi...
  Oyunda çıkan ufak ipuçları da Game Tip Encyclopedia menüsü sayesinde bir düzene oturtulmuş görünüyor. Artık bu oyun ipuçlarını kolaylıkla bu menüden takip edebileceğiz.
  ( Alıntıdır....)

  Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı! Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı! Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı! Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
   
 10. 30 Mart 2007
  Konu Sahibi : pamuk26
 11. pamuk26

  pamuk26 Yabangülü Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  153
  Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
  Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
  Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
  Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
  Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
   
 12. 31 Mart 2007
  Konu Sahibi : pamuk26
 13. pamuk26

  pamuk26 Yabangülü Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  153
  Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

  İşteee...Bunlarda ben,eşim ve köpeğimiz prens....

  Sanart sihirli bir ayna demişsin peki bunu nerden bulabilirim yardımcı olurmusun...?

  Bu arada pets deki hayvanlara komut veremiyorsunuz ve iptal edemiyorsunuz...örneğin koltukları tırmalayabiliyorlar ve sol üst köşedeki komuttan iptal edemiyorsunuz...yalnızca siz zarar yaptığını görünce ona kızıyor,uyarıyor ve onun zararlı olduğunu ona öğretiyorsunuz...bununla ilgili mutlaka hile vardır ama ben bilmiyorum...gerçekten hayvanları idare etmek zor...işin içine birde çocuklar girince daha da zorlanıyor...sizin bebekleriniz...hayvanların bebekleri...offf...kendinize iş bulabildiğiniz gibi hayvanlarınıza da iş bulabiliyorsunuz...birde kasabaya kurt geliyor...ona kötü bişey yapınca sizi ısırıyor ve kurt adam olabiliyormuşsunuz...ben daha denemedim...paylaşımlarınızı bekliyorummm....bye..
   
 14. 27 Nisan 2007
  Konu Sahibi : pamuk26
 15. sanart2000

  sanart2000 Guru Üye

  Katılım:
  12 Ocak 2007
  Mesajlar:
  62
  Beğeni:
  3
  Ödül Puanları:
  286
  Size body shop da yaptığım bir kaç elbiseyi göstermek istiyorum :sm_cool:

  Link Silinmiştir.

  Link Silinmiştir.

  Link Silinmiştir.
   
 16. 5 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : pamuk26
 17. sanart2000

  sanart2000 Guru Üye

  Katılım:
  12 Ocak 2007
  Mesajlar:
  62
  Beğeni:
  3
  Ödül Puanları:
  286
  Hayır ayrıca bir program gerekmiyor.Oyunla beraber geliyor.Oyun kurulduğunda oda kurulmuş oluyor.Tam olarak sorununu yazmamışsın.Ama ben genel olarak anlatayım.
  1- Giriş sayfası


  Link Silinmiştir.

  2-İlk önce sim yapma bölümü

  Link Silinmiştir.

  Build or Clone Sims'e girelim.Burada hazır olan simler var.İster onlar üzerinde değişiklik yaparız istersek + işaretine tıklayarak yeni bir sim yaparız.+ ya bastığımızda da karşımıza standart bir sim gelir.Devam edelim.

  Burda önce tuşların ne işe yaradığına bakalım;


  Link Silinmiştir.
  Link Silinmiştir.

  Bundan sonra + işaretine tıklayıp diğer sim yapma seçenekerine bakalım;

  Link Silinmiştir.

  Sim üzerinde bir kaç basit değişiklik yaptım ve onay düğmesine tıklıyorum.Daha sonra yaptığınız sim diğer simleri arasında yer alır.

  Link Silinmiştir.

  Şimdilik bu kadar.Bir sorunuz olursa yanıtlarım bu konuda.Daha sonrada diğer kısmı anlatırım :1yes2:
   
 18. 6 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : pamuk26
 19. sanart2000

  sanart2000 Guru Üye

  Katılım:
  12 Ocak 2007
  Mesajlar:
  62
  Beğeni:
  3
  Ödül Puanları:
  286
  Evet şimdi tasarım bölünü anlatmak istiyorum.Önce ilk açılan penceredekileri kısaca tanıtayım;

  Create Parts'e tıkladığımızda karşımıza iki seçenek çıkıyor.Tasarım yapmak için Start New Project diyoruz.


  Link Silinmiştir.

  Karşımıza üç seçenek çıkıyor.Ben giyim üzerinden göstereceğim için Create Clothing seçeneğine tıklıyorum.Diğer seçeneklerin adımları da aynıdır.

  Link Silinmiştir.

  Bu resimde kıyafetlerin gruplarını görüyorsunuz;

  Link Silinmiştir.

  Ben basit olsun diye bir mayo seçip,dosya adını giriyorum.

  Link Silinmiştir.

  Link Silinmiştir.

  Burdaki resimde,üstte dosyanın yolu belirtiliyor.Body shoptan çıkınca düzenleme yapmak için bu adreste dosyamızı buluyoruz.
  2.kısımda giysi türleri var ister değiştirirsiniz ister birden fazla yere gönderirsiniz.Ama ben değiştirmiyorum gerek olmadığından.
  Import to Game diyoruz.


  Link Silinmiştir.

  Uyarı penceresi açılacak.Ona da okey diyoruz.Karşınıza tekrar 3 resim gelecek.1 resme gelene kadar x işaretine basın.Load Save Project bölümüne girin ve isim verdiğiniz projeyi bulup tıklayın.Şimdilik bir şey yapmadan simge durumunda küçültün.Tasarım aşamasının 1.kısmı bitmiştir :1yes2:
   
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.