isabel

La Vie En Rose
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
5 Mart 2012
16.841
14.206
44
Tırnak detoksu, son dönemin trendi olan ve birçok kadının uygulayarak daha sağlıklı ve dayanıklı tırnaklara sahip olduğu bir bakım türüdür.

2241391

Çoğumuz oje sürerken bazı şeyleri yanlış yapıp, bazı adımları atlayabiliyoruz. O halde ne yapmamız gerekiyor? Bakım yaparken daha hassas ve ince olan tırnaklarımızı hem güçlü hem de estetik göstermek hepimizin en başta istediği şeydir. Bu bakım türünün tercih edilmesi ve son dönemi kapsayan popülaritesi, gerçekten de tırnaklarımız için bizi daha farklı kılacak mı? Bu soruların cevabını ararken tırnak bakımı ve estetik görünüşünün bizler için ne kadar önemli olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Bakımlı tırnakların bizleri daha canlı kıldığını söylemek bizler için yalan olmayacaktır. Tırnak detoksu, tırnağın sadece dış görünüşü değil, aynı zamanda uygulanış şekliyle de daha sağlıklı ve güçlü tırnak yapısına katkıda bulunur.


Tırnak Detoksu Nasıl Yapılır?2241389


Tırnak bakımına önem veren herkesin merak ettiği bu bakımın yapılışı aslında basit ve rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Öyleyse bu bakım türünün uygulanışını adım adım görelim:

  • İlk adımda eğer tırnaklarımıza oje süreceksek ojeyi sürmeden önce tırnaklarımıza koruyucu kullanalım, hem ojenin daha uzun kalmasını hemde direkt tırnağımızın ojedeki kimyasallarla temasını engelleriz.
  • İkinci adımda ise tırnaklarımızın hava alması için oje kullanımını minimal düzeye indirebiliriz.
  • Üçüncü adımda, tırnaklarımızın kırılmaları, tırnaklarda çıkan beyaz lekeler ve zedelenen tırnaklar için bu uygulamayı her gün iki defa kullanabiliriz.

Bu adımları uyguladıktan sonra estetik bir görünüşe ve daha canlı tırnaklara sahip olduğumuzu tırnak detoksu yaptıktan sonra daha iyi anlayacağız. Bunların dışında tırnakların bakımı her zaman önem taşıdığı için bazı püf noktaları atlamamak bizler için daha iyi olacaktır. Unutulmamalı ki tırnaklarımızında herzaman nemlendirilmeye ihtiyacı vardır, bunu dilerseniz kozmetik dükkânlarından temin edebileceğiniz tırnak bakım ürünleriyle dilerseniz evde hazırlayacağınız karışımlarla yapabilirsiniz.Tırnak Detoksu İçin Evde Pratik Kür Tarifi

2241393

  • Zeytinyağı
  • Limon
  • Ilık su

Evde kullanmadığımız bir kâsenin içine yukarıda saydığımız malzemeleri koyuyoruz, yaptığımız bu karışımın içinde yaklaşık 10-15 dakika kadar tırnaklarımızı bekletiyoruz. Çıkardığımızda zeytinyağının vermiş olduğu yumuşaklığın ve nemin etkisini hemen hissedebilirsiniz. Limon ise içerisinde barındırdığı C vitamini ile tırnağımızın dayanıklılığını arttıracaktır. Belirli aralıklarla yaptığımızda tırnaklarımızdaki değişimi fark etmememiz mümkün değildir. Bu bakım türünün bizleri bakımsız, yıpranmış ve dayanıksız tırnaklardan koruduğunu, önceki tırnaklarla şimdiki tırnaklarımız arasındaki canlılık ve bakım farkını net olarak göreceğiz. Tırnak detoksu sadece bu dönemin trendi değil her mevsimin vazgeçilmez bakım uygulaması olmaya aday bir bakım türü olduğunu hissettiriyor. Daha sağlıklı ve bakımlı tırnaklar için mutlaka uygulanması gereken bir uygulamadır.
 
Yukarı