tırnak mantarına çözüm buldum:))))

feruzecerci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
1 Ocak 2017
Mesajlar
258
Emoji Skoru
201
Hapı var, reçetesiz satılmıyor bildiğim kadarıyla. Düzenli kullanıyorsunuz 3-4 ay içinde mantarlı tırnağınız düşüyor yerine temiz tırnak çıkıyor.
 

Figen 57

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
Katılım
12 Nisan 2017
Mesajlar
3
Emoji Skoru
0
Yaş
36
Arkadaşlar tırnak mantarı için kesinlikle çayagaci sos serum ve kesinlikle balmi çok etkilidir.ben dermo kozmetik işiyle uğraşıyorum ve çok fazla sonuç aldığımız kişiler oldu.Benim sizlere tavsiyem asla çamaşır suyu gibi kimyasal içerikli birseyi bırakın cildinize çamaşırlarınıza dahil kullanmayın.
 

Besimedeniz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
15 Ağustos 2016
Mesajlar
1
Emoji Skoru
0
Yaş
32
İlginç bir tespit ilk önce bende çamaşır suyu zararından korktum ancak evde kullanıldığına göre zararı yoktur zira zarar olsa firmaya sağlam yaptırımlar olurdu.

Bende 3 el ve 2 ayak tırnağıma domestos uygulamaya başladım ayrıca tırnakları sıfıra yakın kestim üzerinide zımpara ile incelttim

Arkadaş dediği gibi köpük çıktı sanırım oradaki bakteriler haşat oldu :)

2 gündür kullanıyom sonuçları yazarım...
Merhaba tırnaklarınız ne durumda iyileştimi
 

Zarifbutik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
1 Haziran 2019
Mesajlar
1
Emoji Skoru
0
Yaş
38
merhaba bayanlar...
ben yaklaşık3,4 senedir tırnak mantarı ile mücade etmeye çalışıyorum.açık ayakkabı kesinlikle giyemiyordum.hergün banyo(hiç şaşmaz) yapmama rağmen tırnağımda mantar oluştu.
aslında şöyle epey önce ellerimde ve ayaklarımda egzema illeti çıktı.(ufak ufak yüzlerce su baloncukları)o kadar çok çıktı ki avuçlarımın içi parmaklarımın arası üstü aynı zamanda ayaklarımdada vardı. cildiyeye gittim bana hap ve merhem verdi. su baloncukları geçtikten sonra ayak tırnağımdan iki tanesinde beyaz kalın tırnak çıktı.düzenli kullanımdan sonra geçti ve bir dahada tekrar etmedi. ama bundan bir sene sonrada ofiste çalışırken aşağı taraftan dolapa dosya koyarken(ayağımda converse vardı) hem konversimin ayak uc kısmı yırtıldı hemde sağ büyük baş parmağımın başlangıc noktasındaki kemik inanılmaz derecede ağırdı. öle böyle derken 3 ay boyunca ben baş parmağımı aşağı hareket ettiremiyordum acıyordu.sonra derken o tırnağım kalınlaştı-sarardı ve nehayetinde mantara dönüştü.
inanılmaz rahatsız edici bir görüntüydü...eczaneden nibulen tırnak cilası seti aldım... fayda bile etmedi sinirlendim bıraktım.yaz gelio açık ayakkabı giymek istiyorum dedim ve tırnağımı bi gün sonuna kadar kestim.sonu dediğim tam köküne kadar tırnağın en dibine kadar...(tırnağımın içi boş ama pislik çıkıo deri çıkıo içinden ayrıcada pis kokuo) mikrop kırıcı ne olabilir diye düşünürken aklıma DOMESTOS geldi. döktüm. döker dökmezde köpürmeye başladı. sonra bol su ile duruladım. iki günde bir yapıyorum bunu ve inanın yeni tırnak gelmeye başladı... tam uzamadı o sarı kısmı uzadıkça kesicem biraz daha uzamasını bekiyorum... dilerim sonu düşündüğüm gibi olur.
ayağınızı terden nemde uzak tutun. hergün çorap değiştirin...

tüm bunları bilerek detaylı anlattım. çünkü hepsi birbirine bağlı bence...
dilerim yardımcı olurum.

saygılar:))))))))))))
Peki bitti mi acaba tırnak mantarınız
 
Yukarı Alt