• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
  1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
  2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
  3- Yüzünüze dokunmayın!
  4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
  5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
  5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

mutemadiyenuzgun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2015
1.386
618
Bir önceki konumda 34 haftalık doğum yaptığımı ve bebeğimin küvözde yattığını söylemiştim. Biraz dhaa rahatlamıştım tam solunum sıkıntısı hala devam ediyor ama iyiye gidiyor diye kendimi rahatlatıyordum. Hatta bugün çok mutluydum. Taa ki topuk kanı sonucu için aranana dek. Tekrarlanması gerekiyormuş fkü değeri yüksek çıkmış. Duydum bunu bir bakayım dedim neyin nesi. Fenilketanuri korkunç bir hastalık. Genetik diyor. İkimizin ailesinde de yok. Ama tabi taşıyıcı olabiliriz. Hastalığı anlatmaya korkuyorum. Çok korkunç. Ağır düzeyde zihinsel engelli oluyor çocuk. Allah korusun. Sadece bu testte ilk sonuçta pozitif çıkıp sonradan negatife dönen var mı? Merak ediyorum. Bunları duymaya çok ihtiyacım var. Gerçekten artık dayanamıyorum kafayı yicem. Bebeğimi artık kucağıma almak istiyorum. Sağlıklı bir şekilde yuvasına gelsin istiyorum. Yarın kadir gecesi bol bol dua edin nolur. Buna çok ihtiyacım var.
 

livalinda

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2013
1.897
2.677
Ah canim benim korkma, bazen boyle tekrarlatildigini ve iyi sonuc alindigini duydum. Ben de 34 haftalik dogum yaptim bebegim de gayet iyi. Erken dogum zaten korkutuyor uzerine de topuk kani tuy dikmis ama rahat ol hepsi gececek.Bebegini saglikla kucagina al insallah.
 

umayana17

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2017
585
692
Topuk kanları istanbul ve ankarada çalışılıyor yolda bazen bozulmalar yada yetersiz alınmış olabiliyor korkmayın içinizi rahat tutun topuk kanında sadece fkü değil toplam 4 hastalık taranıyor sadece sizin çoçuğunuzdan değil sıklıkla 3 topuk kanı istenebiliyor korkamayın ayrıca erken teşhişte en az zararla tedavi ediliyor
 

Busgok0606

İki minik kuş annesi :)
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2018
1.863
2.490
Bende 36 haftalık ikiz doğurdum bir tanesin Topuk kanı tekrarlanacağını ne için dedim tiroid yüksek çıkmış dediler 2. Kez alınır Ama bir sıkıntı çıkmaz canım inşallah sizdede çıkmaz
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-12-2020

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 203 gün kaldı.

Bebeğinizin cildi artık daha kalın ve daha az şeffaf duruma geldi. Kız bebeklerde vajina gelişmeye başladı. Erkek bebeklerin penisi artık ayırt edilebiliyor. 1 hafta gibi kısa bir sürede bebeğinizin ağırlığı iki katına çıktı. Bebeğiniz yaklaşık 7,6 gr. ağırlığında. Hamile anneler daha fazla oksijene ihtiyaç duyarlar, bundan dolayı hamilelik boyunca nefes darlığı hissedebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

francesca

Hayat 1 gündür, o da bugündür..
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2008
6.402
7.081
Benim kızım 34 haftalık doğdu. Özelde Doğum yapmama rağmen, aile sağlığı aradı beni topuk kanının tekrarı için. Sebebini sordum, sağlık bakanlığından aradılar, dediler. Kızım gayet sağlıklı görünüyordu ama o kadar kedi yavrusu kadar küçüktü ki, hayır vermiyorum dedim. Sağlık Bakanlığına şikayet edicez sizi dediler. Ok edin dedim.
Sağlık bakanlığından bir kadın aradı. Sanki elleri belinde kavga İçin aramış gibiydi. Ben de yeni Doğum yaptığım İçin ondan deliyim. Başladı benle kavgaya. Vereceksiniz bu kanı 2. Ye. Neden diyorum. Kan az diyor yeterli değil diyor. Size ne ben özelde yaptırdım sorun yok diyorum. Hayır diyor vereceksiniz, çok kötü bir annesiniz, çocuğunuz gerizekalı olursa vebalini nasıl ödeyeceksiniz diyor. Yahu diyorum çocuk doğmuş artık, en güzel hastane sorun yok diye çıkış verdi bize. İnan’ın kadın iyice çirkefleşti. Suratına kapatmak zorunda kaldım. Hemen doktorunu aradım. Korkmayın, bebek sağlıklı, kan vermenize gerek yok, bu olay çok sık oluyor dedi.

Sağlık bakanlığından o Kadın evime personel gönderdi. Doğum belgelerimi inceledi , çocuğa baktı herhalde beni korkutmaya çalıştı. Sonuçta kızım şu an 5 Yaşında ve çok şükür
Sağlıklı. İnşallah sizde de böyle bir yanlışlık olmuştur. Dua edicem. Sonucu bize de bildirin lütfen. Allah’a emanet olun. Çok uzun oldu kusura bakmayın ama bu konu benim için çok hassas.
 

ilkbahar_15

Takvimlerden haberin var mı?Geçiyor yıllar
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2018
1.484
2.634
Öncelikle Bebeğiniz hayırlı uğurlu olsun.Bebek kaç günlük oldu?Anne sütü aldı mı hiç?Fkü için alınan topuk kanı sonuçlarının ne kadar sürede çıktığını tam net bilmemekle birlikte.Bebek halen hastanede yatmaktaysa, bu konuyla ilgili arandığınıza dair bilgi vermelisiniz.Tekrar kan alıp gönderilir.İnşallah sonucu normal gelir.Sorun varsa çözümüde var.Bu durumdaki bebeklere özel mamalarla beslenme yapılması gerekiyor.Zaman geçirtmeden uygun beslenmeyle bu okuduğunuz kötü sonuçların önüne geçiliyor.Üzülmeyin.Allah korktuklarınızdan emin kılsın.Sağlık ve sıhhatle evinize çıkmayı ve büyütmeyi nasip etsin inşallah.Geçmiş olsun.
 
Yukarı Alt