• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Transfer sonrası eşimle kavga

hacer3426

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2015
495
197
ben dün tüp bebek transferi oldum. Annemler de uzakta sadece eşim var yanımda ve güya işleri yapacak ve ben de yatıp dinlenecektim. Noldu?? Eşimden bir şey istiyorum ya 2 saat sonra yapıyor yada göz devirerek sakatmısın ki yapamıyorsun diyor. Bugün de bağıra çağıra geçmişte yaşadıklarımızı kafama kakmalar, yürüyüş yapalım dedim adam sokak ortasında sen şunu yapmıştın anan bunu demişti. Ben ağlıyorum ama adamın Psikolojisi bozulmuş yıllardır ben bozmuşum hayatını mahvetmişim falan filan neden bunları diyor dediğim tek şey bana kahvaltı hazırlamadın saat 2 olmuş uyuyor. Neyse güya transferden sonra stres olmamalı ben dünden beri yaşıyorum bu embriyo stresten nasıl etkilendi belki de onun yüzünden tutmayacak. Yazık değil mi bide git ananın yanına boşanıyor musun napıosun demeler... geçmişte yaşadığımız sıkıntıları atlattık da evlendik ama hala evlilik öncesi konuları 5 yıl sonra ısıtıp ısıtıp önüme koyuyor canı birisine mi sıkıldı yada kızdı hadi bakalım bana bağla tüm olayları.tamam belki evlenmeden öncede sorunları hastalıkları olanlar yüzünden çok çekti hala da uğraşıyor onlarla ama benim transfer günümün ertesinde bu yapılır mı? tutup tutmayacağı belli olmayan bebeğimle konuştum biraz ve karar verdim. Eğer tutmazsa ayrılacam.Bu hayat bu kadar kolay batırılamaz. çocuk olsun diye bir sürü para döktük tüp bebeğe ,çok istedi o benden çok ve sonrada Allah’a şükür transferimi oldum ama adamın yaptığı insafsızlığa bak. Ya ağlıyorum sus artık bak kötü olacak diyorum yok durmuyor dırdırdır sen 5 yok önce şunu Demiştin.... şimdi de dışardan geldi yumuşamış yanıma gelip bişey olmamış gibi konuştu.... benim gibi transfer sonrası süreç yaşayan yoktur sanırım. Okuduğum kadarıyla el bebek Gül bebek bakılmış herkes😔

Hulyaylmzalp

Tüm sevinçlerimi koydum önüme, baktım hepsi AİLEM
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2018
5.487
16.308
Uzuldum senin adina. Insallah hakkinizda hayirlisi olur. Bi anlik siniri bi nebze anlarim ama surekli surekli biseyler basa kakiliyosa altinda ciddi bi durum vardir. Eger tutmazsa bebeginiz uzulme hayirlisiymis de. Zamanla belki baska seyler yasicaksindir. Hayri baska yerde karsina cikacaktir

Batu85

70 ➡️68.6➡️67.7➡️68.1
Kayıtlı Üye
2 Mart 2017
1.074
2.177
Kusura bakmayın tüp bebekte nasıl davranılması gerektiğini bilmiyorum ama .yürüyüşe cikabiliyorsaniz kendinize saat ikiye kadar kahvaltıda hazirlayabilirdiniz .yani bikacparca kahvaltılık bir yumirta kırmak yürüyüşten zor olmasa gerek.adami bunalttinizmi acaba

Hulyaylmzalp

Tüm sevinçlerimi koydum önüme, baktım hepsi AİLEM
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2018
5.487
16.308
Kusura bakmayın tüp bebekte nasıl davranılması gerektiğini bilmiyorum ama .yürüyüşe cikabiliyorsaniz kendinize saat ikiye kadar kahvaltıda hazirlayabilirdiniz .yani bikacparca kahvaltılık bir yumirta kırmak yürüyüşten zor olmasa gerek.adami bunalttinizmi acaba
Ayy ben onu kahvalti hazirlamadi diye adam kadina kizmis diye anladim o_O

hacer3426

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2015
495
197
Şöyle anlatacağım kendisi dün gelirken ben herşeyi yapacam dedi sen sadece yat. Yürüyüşe çıkan çıkıyor ama her dr ayrı bir şey söylüyor. Ayrıca insan biraz ilgi istiyor. Yani hormonların da etkisi var.

cuucuuk

Denizlere çıkar sokaklar❤️🙏🏼
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2013
1.399
1.143
İlk gün kahvaltı hazırlamasan daha iyi ilk 2-3 gün hareketlere dikkat etmek lazım eğil kalk dolaplara uzan filan kaldı ki stres olmaman lazım sen sonuna kadar haklısın geçmişte haksız olsan da bugün yanlış davransan da bunların konuşulacağı zaman yanlış olmuş.ama bebeğin tutacağı varsa tutuyor merak etme 🙏🏼

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-11-2020

Hamileliğimin 18. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 159 gün kaldı.

Bugün, kekonyum (ilk dışkı) bebeğinizin bağırsaklarında birikmeye başlayacaktır. İçeriği ölmüş hücreler, sindirim salgıları, yutulan amniyotik sıvıdır. Ve anne karnında bebeğiniz tarafından yapılan sindirim pratiği sonucunda üretilmiştir. Bağırsaklar tarafından eminlen amniyotik sıvının büyük bölümü, ortadan kaldırılması için annenin böbreklerine gönderilir. Lanugo dedinlen ince tüylenme görülmeye devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 210 gr. - Yaklaşık boyu : 14.2 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

beatitude

Sonsuz mutluluğum canım ailem
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Mart 2020
126
450
Transferden sonra yerinden kalkma mı dedi doktorun. Bende tüp bebek yaptım. Normal hayatıma döndüm kafama takmadım sadece yüksek yerlere uzanmak ağır şeyler kaldırmamak konusunda uyarmıştı doktorum. Ve bebeğim tuttu doğdu büyüyor. Bu tür konular yüzünden birbirinizi neden geriyorsunuz. Eşin biraz odun. Şu an böyle yaparsa birde bunun doğumu var lohusalığı var. Sana en büyük destek ondan gelmeli ki mutlu büyütebilesiniz. Allah hakkınızda hayırlısını nasip etsin. Kendini üzme üzüntü stres iş yapmaktan daha tehlikeli.

Batu85

70 ➡️68.6➡️67.7➡️68.1
Kayıtlı Üye
2 Mart 2017
1.074
2.177
Şöyle anlatacağım kendisi dün gelirken ben herşeyi yapacam dedi sen sadece yat. Yürüyüşe çıkan çıkıyor ama her dr ayrı bir şey söylüyor. Ayrıca insan biraz ilgi istiyor. Yani hormonların da etkisi var.
Tamam haklısın ama daha bismillah 9 ay var çok yapar ilk günden baslanmazki..Dr kesinlikle yataktan kalkmamalisin der ok ama yürüyüşe cikabiliyorsun kahvaltıda hazirlayabilirisn .daha uzun süre var adamı ilk günden bunaltma😀

Yukarı Alt