Trombosit (plt) düşüklüğü

mafas

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2014
129
45
29 haftalık hamileyim ve son 2 aydır plt değeri düşük çıkıyor 87-128 arası değişiyor ama daha fazla yükselmiyor.doğumda sorun olmasından çok korkuyorum böyle bi durum yaşayan var mı

dublemutluluk

hayat çocuklarım ve eşimle güzel..
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2010
2.243
598
Ne durumdasiniz benim 36. Hafta da tespit edildi hematolojiye yonlendirildim korkuyorum acikcasi dogumdan
benim de trombositin hep düşüktü. ilk hamileliğimde daha da düştü. sezeryanla doğum yapmıştım ve sorun olmadı. doğumdan sonra da nasıl oldu anlamadım değerim düzeldi ve bir daha düşmedi. ikinci hamileliğimde de biraz düştü onda da sorun olmadı. ama birkaç ay önce yumurtalıktan ameliyat oldum kanamam çok fazla olmuş üç ünite kan ve iki ünite kan plazması verirmiş.
k vitamini içeren besinler tüketin. doktorum ciğer yememi söylemişti hiç sevmediğim halde birkaç yemiştim

yut_gel_yeminlerini

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2011
489
93
benim de trombositin hep düşüktü. ilk hamileliğimde daha da düştü. sezeryanla doğum yapmıştım ve sorun olmadı. doğumdan sonra da nasıl oldu anlamadım değerim düzeldi ve bir daha düşmedi. ikinci hamileliğimde de biraz düştü onda da sorun olmadı. ama birkaç ay önce yumurtalıktan ameliyat oldum kanamam çok fazla olmuş üç ünite kan ve iki ünite kan plazması verirmiş.
k vitamini içeren besinler tüketin. doktorum ciğer yememi söylemişti hiç sevmediğim halde birkaç yemiştim

Cok tesekkur ederim cevabiniz icin periferik yayma incelemesi yapildi mikroskop altinda sayiliyormus trombosit yapisal olarak buyukmus onun icin plt degeri dusuk cikmis . Teshis olarak dev trombosit normal deger cikti . Burdan bizim gibi bu durumlari yasiyanlara da yardimci olmus olduk cok tesekkur ederim .

dublemutluluk

hayat çocuklarım ve eşimle güzel..
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2010
2.243
598
Cok tesekkur ederim cevabiniz icin periferik yayma incelemesi yapildi mikroskop altinda sayiliyormus trombosit yapisal olarak buyukmus onun icin plt degeri dusuk cikmis . Teshis olarak dev trombosit normal deger cikti . Burdan bizim gibi bu durumlari yasiyanlara da yardimci olmus olduk cok tesekkur ederim .
sorun olmadığına sevindim. biz de trombosit eksikliği kalıtsal. babamı buyüzden kaybetmiştik.

eglantinee

they can all get f***ed just stay true to you
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2010
701
985
Ya bende de trombosit dusuklugu cikti asiri dusuk degil su an ama haftaya tekrar tahlil yaptiricam.acaba bu durumda normal dogum mu riskli olur yoksa sezaryen mi bilen var mi ya da ayni durumda olan?:110:

Yukarı Alt