1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Merhabalar Ziyaretçi, Pınar ürün inceleme ankete katılım için tıklayınız.
  Notu Gizle

Tüm sorunları çözebiliyorum

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve guldenasya tarafından 20 Ekim 2010 başlatılmıştır.

  20 Ekim 2010
  Konu Sahibi : guldenasya
 1. guldenasya

  guldenasya Aktif Üye Üye

  Katılım:
  15 Eylül 2010
  Mesajlar:
  64
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  TÜM SORUNLARI ÇÖZEBİLİYORUM
  Yazan Tolga ÇELEBİ

  Hayatım boyunca birçok şey istedim, birçok şey düşledim. Kendime sürekli hedefler koydum. Bunların bir kısmı gerçekleşti. Çok şükür istediğim hedeflerime ulaştım. Ama insanoğlu, istediği her şeye kavuşamıyor. Tüm dilekler gerçekleşmiyor. Buda hayatın bir parçası. Arada incecik bir çizgi var; minnettar olmak veya isyan etmek.

  Ümitsizliğe kapılmak bize göre değil. Şunu istedim olmadı, bunu istedim olmadı, hayatta hiçbir işim doğru gitmedi, her şey kötüye gidiyor, çok umutsuzum, karmakarışık oldum, vs... Bu tip olumsuz cümleler bizim daha çok dibe vurmamıza sebep olur. Zaten bizim kültürümüzde ümitsizliğe kapılmak diye bir şey yok. Derler ya “Allah’tan ümit kesilmez diye.” Hangi açıdan bakarsanız bakın, karamsar olmak, ümitsiz olmak, acıların çocuğu olmaya çalışmak yanlış ve anlamsızdır.

  Peki, dileklerim gerçekleşmiyor. Ne olur o zaman? Ne yapacağım? Öncelikle ortada istenmeyen bir sonuç var, yani bir başarısızlık. Bilinçaltınızı hiçbir zaman olumsuz biçimde kullanmayın. Bu daha çok karışıklığa sebep olur. Anahtar cümle şu: “Ne düşünürsem, onu yaşarım.” Bu yüzden, tüm düşüncelerimiz, olumlu, yapıcı ve sevgi dolu olmalı. Başarsızlığın üstesinden gelmek için; bilinçaltınızın bu fikrinizi veya düşüncenizi kabul etmiş olması gereklidir. Yanlış düşüncelere sahip olmak, bir taksiye binip yanlış adres vermeye benzer. Kafanızda net bir fikir, olmalı ve çıkış yolu bulacağınıza kesinlikle inanmalısınız.

  Bilinçaltının gücünü kullanarak bir sorunu çözmeye çalışmak, bir engeli itmeye çalışmaya benzemez. Daha çok çalışmak, daha iyi sonuçlar doğurmaz. Bunun yerine sonu ve bunun yaratacağı özgürlük halini gözünüzde canlandırın. Zekanızın araya girmeye, sorunu çözmek için yollar bulmaya ve bu yolları bilinçaltınıza iletmeye çalışacağını göreceksiniz. Gözünüzde; rahatsızlıktan ya da sorundan kurtulduğunuzu canlandırın. Peşinde olduğunuz özgürlük durumunun duygusal hazzını hayal edin. En iyi yol, basit yoldur. (Joseph MURHY)

  Bilinçaltı, yaşamımızın mimarıdır. Tüm hayati fonksiyonlarımızı, biz farkında olmadan yönetir, idare eder. Ona güvenin, inanın. Kuşkular, çeklinceler ve tereddütler aklınızı bulandırır, hedefinizden sapmanıza sebep olur. Sağlık ile ilgili bir probleminiz varsa, her türlü tıbbi yöntemi deneyin sonra; “ne olursa olsun bu da geçecek inşallah” deyin. Asla, “keşke iyileşebilseydim”, “umarım işe yarar”, “neden iyileşemiyorum”, “neden sonuç alamıyorum” gibi cümleler kurmayın. Eliniz kesildiğinde yara kendi kendine kapanıyor, vücut sürekli kendini yeniliyor. Her yıl tüm hücrelerimiz kendini yeniliyor. Bedeninize, güvenin.

  Gevşeyin, rahatlayın. Hatta şu an, bu yazıyı okuduğunuz yerde gevşeyin. Omuzlarınızı serbest bırakın, düşsünler. Sonrada kollarınızı serbest bırakın. Vücudunuzdaki tüm kasları gevşetin. Ayaklarınızı uzatın. Burundan derin bir nefes alarak, ağzınızdan verin. Şimdi gözlerinizi kapatarak derinden nefes alıp vermeye devam edin. Bu işlemi 2 dakika kadar yaptıktan sonra inanılmaz şekilde gevşediğinizi fark edeceksiniz.

  Çok önemli bir sonava hazırlanıyorsunuz. Aylarca ders çalışıyorsunuz. Sınav günü, soru lkağıdı ile karşılaşınca zihninizdeki her şeyin uçup gittiğini fark ediyorsunuz. Kendinizi sıkıyorsunuz, dişlerinizi sıkıyorsunuz ama aklınıza hiçbir şey gelmiyor. Sonra hayal kırıklığına uğramış şekilde sınavdan çıkıyorsunuz. Birden tüm soruların cevapları yavaşça zihninizde beliriyor. Çünkü zihinsel baskı sona erdi. Tüm konuları biliyordunuz, ama ihtiyacınız olan zamanda değil... Aksi etki yasası gereği kendinize yaptığınız baskı ve sıkıntı başarısızlığı getirdi. Zihinsel zorlama ve aşırı çaba, endişe ve korkuyu getirir. Rahatlık her sorunu çözer.

  Her sorunun bir cevabı vardır. Hayal gücü en büyük yeteneğimizdir. Güzel ve iyi olanı hayal edin. Gece huzur içinde uyuyup, keyifle uyanın.