• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Tüp Bebek Aşaması

kartal

Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2019
199
58
Merhaba ben çarşamba günü progesteron tahlili vereceğim ve doktorum tüp bebek merkezine yönlendirecek bizi. Acaba bundan sonraki aşamalar neler? Bir de benim adetim çok düzensiz bir problem olur mu? Neler olacağını çok merak ediyorum lütfen yardım edin...

Ilkbebegm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2019
19
9
Meraba tüp bebek tedavisindeyim pazartesi günü transfer yapılacak transfer zamanında neler yapmam gerekiyor kaçıncı gün test yapmam gerekiyor

ISSIZZ

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2012
1.805
2.330
Merhaba ben çarşamba günü progesteron tahlili vereceğim ve doktorum tüp bebek merkezine yönlendirecek bizi. Acaba bundan sonraki aşamalar neler? Bir de benim adetim çok düzensiz bir problem olur mu? Neler olacağını çok merak ediyorum lütfen yardım edin...
Merhaba tedaviniz hayırlı olsun...
Hormon tahlilleriniz iyise adetin 2. Günü iğnelere başlayacaksınız... tahminen 10 ila 14. Gün opu yani yumurta toplama işlemi oluyor.. 5 gün sonra da transfer...
Transferden 12 gün sonra kan testi ile bhcg bakılıyor positif veya negatif ile sonuçlanıyor...

Diğer embriyolar donduruluyor..
Sormak istediğiniz bişey varsa buyurun sorun..
Benim 3. Tüp bebek tedavim nisan da başlanacak nasipse...

ISSIZZ

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2012
1.805
2.330
Meraba tüp bebek tedavisindeyim pazartesi günü transfer yapılacak transfer zamanında neler yapmam gerekiyor kaçıncı gün test yapmam gerekiyor
Transferden 12 gün sonra bhcg bakılıyor...
Sadece tek tavsiyem rahat olmaya çalışın..
Rabbim sağlık lı hayırlı evlat versin Inşallah cümlemize.. emek veren herkesi sevindirsin kucağını doldursun inşallah ...

kartal

Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2019
199
58
Merhaba tedaviniz hayırlı olsun...
Hormon tahlilleriniz iyise adetin 2. Günü iğnelere başlayacaksınız... tahminen 10 ila 14. Gün opu yani yumurta toplama işlemi oluyor.. 5 gün sonra da transfer...
Transferden 12 gün sonra kan testi ile bhcg bakılıyor positif veya negatif ile sonuçlanıyor...

Diğer embriyolar donduruluyor..
Sormak istediğiniz bişey varsa buyurun sorun..
Benim 3. Tüp bebek tedavim nisan da başlanacak nasipse...
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Tshhormonun yuksek adet düzensizliğin var ilaç kullanmaya başladım ama bu durum nasıl etkiler tedaviyi ertelerler mi acaba?

kartal

Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2019
199
58
Transferden 12 gün sonra bhcg bakılıyor...
Sadece tek tavsiyem rahat olmaya çalışın..
Rabbim sağlık lı hayırlı evlat versin Inşallah cümlemize.. emek veren herkesi sevindirsin kucağını doldursun inşallah ...
Amin amiiiiiin ama rahat olamıyorum çok stres yapıyorum her şeyi şuan bile uyuamıyorum sabah hastaneye gideceğim tahlil için ama uyuamıyorum sürekli bu süreci düşünüyorum

chagiless

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2010
2.621
1.714
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Tshhormonun yuksek adet düzensizliğin var ilaç kullanmaya başladım ama bu durum nasıl etkiler tedaviyi ertelerler mi acaba?
Bnm de Tsh yüksekti düştü ilaçla bir ayda o önemli dgl hatta tüp bebekte inan en onemsixi. Rahim kalınlığı onemli taze mi dondurulmuş mu önemli ilaca çok tepki verebilirsin pco varsa. O yüzden hiç kafanı karıştırma doktorunu dinle derim sadexe zaten detyli anlatiyorlar

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-10-2020

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 198 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin damağının sert ve kemikli kısmı tamamen oluşmuş ve beğinizin pankreası insülin salgılamaya başlamış olacaktır. Zaman zaman baş ağrısı, baş dönmesi ve hafif baygınlık hali hissedebilirsiniz. Eğer hafif sersemlik hali hissederseniz, ayaklarınızı başınızdan daha yüksek bir yere koyarak uzanabilirsiniz. İdrar kaçırma probleminiz varsa kegel egzersizleri idrar kaçırma probleminizi frenlemede yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yarimm66

Sabırla bekledigim en güzel yarınımsın...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2016
2.689
6.389
Inslalah hayırlı bir evladımız olur benimde ths kötüydü ve hiç adet olmuyordum.ilk denemede minigim oldu şükür şuan kucağımda iki aylık rabbim her isteyene nasip etsin.rahat ol ilaçlar bu tedaviler için zaten ben 2 ayda hamile kaldım rahim dinlendirmek istedim.kardesimim düğünü vardı.sonra konuldu çok şükür umay reyyanim oldu darısı sizlere

kartal

Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2019
199
58
Bnm de Tsh yüksekti düştü ilaçla bir ayda o önemli dgl hatta tüp bebekte inan en onemsixi. Rahim kalınlığı onemli taze mi dondurulmuş mu önemli ilaca çok tepki verebilirsin pco varsa. O yüzden hiç kafanı karıştırma doktorunu dinle derim sadexe zaten detyli anlatiyorlar
Teşekkür ederim inşallah başka bir sorun çıkmaz rahim kalınlığına nasıl bakılıyor rahim filmi çektirdim ama doktor bir sorun yok dedi

kartal

Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2019
199
58
Inslalah hayırlı bir evladımız olur benimde ths kötüydü ve hiç adet olmuyordum.ilk denemede minigim oldu şükür şuan kucağımda iki aylık rabbim her isteyene nasip etsin.rahat ol ilaçlar bu tedaviler için zaten ben 2 ayda hamile kaldım rahim dinlendirmek istedim.kardesimim düğünü vardı.sonra konuldu çok şükür umay reyyanim oldu darısı sizlere
Yaaa ne güzel çok sevindim sizin adınıza benimde kızım olursa ismini reyyan vereceğim ama nasip tabi önce bir guzel haber alayımda hayırlısıyla. Siz devlet hastanesinde mi yaptirmistiniz tedaviyi

Yukarı Alt