• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
  • Gün aydınlanmadı başın sağ olsun Türkiyem 😔

Yagmurdamlasi3434

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2019
62
10
Merhaba Arkadaşlar,
25 haziranda Tüp bebek doktoru Ziya Kalem ile ön görüşmemiz oldu, ilk izlenim olarak kendisini beğendik ancak doktor hakkında internette çok fazla yorum bulamadim. Yardimlariniza ve tecrubelerinize ihtiyacım var Ziya Kalemi tanıyan veya onda tüp bebek tedavisi yaptiraniniz var mı, kendisi İstanbul' da gürgan klinikte çalışmaktadır, önceden Ankara ve Çorumda da zannedersem çalışmış, bu benim 2. Denemem olacak o yüzden detaylı araştırma yapıyorum lütfen yardımcı olabilirsiniz sevinirim.

Son düzenleme:

_Citlembik_

Birgün en güzelinden rabbim ♡
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2018
743
1.229
Merhaba Arkadaşlar,
25 haziranda Tüp bebek doktoru Ziya Kalem ile ön görüşmemiz oldu, ilk izlenim olarak kendisini beğendik ancak doktor hakkında internette çok fazla yorum bulamadim. Yardimlariniza ve tecrubelerinize ihtiyacım var Ziya Kalemi tanıyan veya onda tüp bebek tedavisi yaptiraniniz var mı, kendisi İstanbul' da gürgan klinikte çalışmaktadır, önceden Ankara ve Çorumda da zannedersem çalışmış, bu benim 2. Denemem olacak o yüzden detaylı araştırma yapıyorum lütfen yardımcı olabilirsiniz sevinirim.
Kendisi gerçekten bilgili ilgili bir doktordur. Her zaman ulaşabilirsiniz. Benim geçen yıl gürgan klinikteki takibimi kendisi yapmıştı. Başka merkezde 1 negatifim ve 2 negatif aşılamam vardı. Umutsuzdum ama gürgan klinikte tuttu. Malesef düşükle sonuçlandı ama olsun tutması bana büyük umut oldu. Şimdi yine ankara gürgan klinikte tedavi görüyorum ama ziya hoca istanbuldaki kliniğe gitmiş ankaradaki hastaları çok üzgün.

Yagmurdamlasi3434

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2019
62
10
Citlembik arkadaşım, öncelikle geçmiş olsun, negatiflerden sonra ziya bey mi yaptı tüp bebek tedavisini? Düşük olmasının sebebi neydi nasıl bir açıklama yaptı ziya hoca. Bir de nasıl bir tedavi uygulandı sana canım, ziya hoca çok test istiyor mu yani masraf olarak çok masraf cikariyor mu? Fazla soru sordum ama ziya hoca Hk hiç bilgiye ulaşamıyorum k.bakma. seni bulmuşken sorayım diyorum 😊

Mucize2015

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2019
88
84
Merhaba. Ben de geçen sene ankara gürgan klinikte tüp bebek tedavisi gördüm. Ziya hocam ilgilendi. Çok memnundum. Ama malesef sonucum negatif oldu. Bu sene tekrar gürgan klinikte tedavi gördüm. Ziya hocam gitmiş çok üzüldüm. Cuma transferim yapıldı. Beklemedeyim bakalım🤲🤲

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-03-2020

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 19 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsaklarında bulunan mekonyum (ilk dışkı) genelde doğumdan sonra vücudun dışına atılır, fakat bazen, doğum geciktiği durumlarda bu doğumdan önce yani bebek anne karnındayken olabilir. Bu ikinci durumda dışkı maddesi amniyotik sıvı içinde bulunacaktır. Ekstra bir enerjiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu enerjiyi kullanmak yerine doğumunuz için saklayınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yagmurdamlasi3434

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2019
62
10
Merhaba mucize, ya gerçekten ilgili ve iyi bir doktormuu sizden boyle yorumlar duyunca seviniyorum çünkü bende ziya beye tedavi olmak istiyorum. Neden negatif oldu sizde ki sorun neydi? Transfer edilen embriyo kalitesi nasıldı canımm? İnsallah bu sefer olur dua edelim, transferin 5. Günündesin o zaman. Şu an kime tedavi oluyorsun fetiye hanım mi

Mucize2015

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2019
88
84
Sperm kaynaklı canım benimki. Sperm yapısından kaynaklı. Geçen sene 2.kalite tek embriyo transfer edildi tutmadı. Bu sene 1.kalite embriyo transfer edildi. Işın hanım ilgilendi. Memnunum. Ziya hocam çok iyiydi. Çok üzüldüm. Transferimi de o yapmıştı. Çok pozitif. Bilgili bir doktor. Siz başladınız mı tedaviye

Bebeğinizin bağırsaklarında bulunan mekonyum (ilk dışkı) genelde doğumdan sonra vücudun dışına atılır, fakat bazen, doğum geciktiği durumlarda bu doğumdan önce yani bebek anne karnındayken olabilir. Bu ikinci durumda dışkı maddesi amniyotik sıvı içinde bulunacaktır. Ekstra bir enerjiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu enerjiyi kullanmak yerine doğumunuz için saklayınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Yagmurdamlasi3434

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2019
62
10
Ben baslamadim daha, benimde bi negatif tüp Bebek denemem var Medical park Bahçelievler de yaptırdım 5 ay önce tutmadı. Şimdi 2. Tedavi için doktor ve merkez araştırıyorum. Görüştüğüm yerler sırasıyla bahçeci Umut tüp bebek cem çelik, İstinye üniversitesi ziya kalem. Cem bey de ziya beyde ikisini de çok beğendim ve güven verdiler. Ama bahçeci biraz pahalıya patlar bize 7200 fiyat verdiler ilaç dışında. Ziya hocanın çalıştığı istinye üniversite si tüp bebek için SGK raporlu 5000 TL fiyat verdi. Bide ziya hoca yi hemşireleri falan beğendim çok güleryüzlüydüler. Bizde de sorun erkek infertilitesi canım, benimde yumurta rezervim az. Ziya hoca 2-3 ay takip yaparız yumurtalara bakarız, en çok yumurta hangi zamanda olursa o dönem başlarız tedaviye dedi. Beğendik yani ama tam karar vermiş değilim gorusecegimiz bir kaç merkez daha var .

Mucize2015

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2019
88
84
Benim de yumurta rezervim az canımm yaşım genç olmasına rağmen. 29 yaşındayım 7 yumurtam toplandı. Siz de sperm de nasıl bir sorun var. Bizdeki morfoloji bozukluğu

Yagmurdamlasi3434

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2019
62
10
Benim de yumurta rezervim az canımm yaşım genç olmasına rağmen. 29 yaşındayım 7 yumurtam toplandı. Siz de sperm de nasıl bir sorun var. Bizdeki morfoloji bozukluğu
Aynı yaştayiz canım ve hikayelerimizde neredeyse aynı 🙂 benden 4 yumurta toplandı ve 4 gün sonra 2 tanesi transfer edildi. Orta kalite embriyoydu. Eşimin sperm sayısı az (4-6 milyon arasında) morfolojisi yüzde 1 , biz şuan takviye ilaç kullanıyoruz yumurta kalitesi ve sperm kalitesini yükseltmek için, ilk tedavimizde takviye ilaç kullanmamistik.

Yukarı Alt