Tüp bebek hemşiresiyim..Sormak istedikleriniz konusunda yazrdımcı olabilirim..

E

EU3

Ziyaretçi
:teselli: burdan da paylaşabiliriz.... sormak istediklerinizi yanıtlayabilirim..
 

SodaLemon

Guru
Kayıtlı Üye
Katılım
8 Aralık 2006
Mesajlar
453
Emoji Skoru
201
evet patulii bende aşılama olcam tutması için tavsiyelerini bende merak ediyorum.bilgilini paylaştığın için teşekkür ederim.
 
E

EU3

Ziyaretçi
Arkadaşlar aşılama işleminden sonra gün aşırı beraberlik öneriyoruz.Çünkü yumurtlama olduğu zaman yumurta/ yumurtalar tüpe gelir 2-3 orada spermin kendisini döllemesini bekler. Gün aşırı beraberlik, şansı arttırabilir.

İşlemden sonra 1 gün istirahat yeterli...

Semen kateter yardımı ile rahim ağzından içeriye verilir..Bazen darlık nedeni ile kateter geçişi zor olabilir. Fakat burada doktorun el maniplasyonu çok önemlidir.

Bazen nedeni bilinmeyen infertilite de embriyoyu vucuttaki bazı koruyucu hücreler yabancı bir hücre olarak kabul edip, savaş açabilir. Bu kesin kanıtlanmış birşey değildir..

Bereber çalıştığım ""dr.murat erdemir"" in çeşitli internet sitelerinde köşeleri var.. www.maksimum.com / sağlıklı yaşam bölümünde.Her hafta yazısı çıkıyor. buradan takip yapabilirsiniz...

Unutmayın ki; aşılama işlemlerinizi bir tüp bebek merkezinde yaptırmanız daha faydalı olacaktır..
Tüp bebekte başarı oranı % 40-60 arasında değişirken, aşılama da bu oran %10-15 tir.
Bilimsel olarak 2-3 kez aşılama önerilir. Daha sonra tüp bebek önermekteyiz...
İlginizi çekecek konularda var.
 

Zuzu2000

Guru
Kayıtlı Üye
Katılım
7 Mart 2007
Mesajlar
58
Emoji Skoru
6
yazdıklarından anladığım kadarıyla, yanlış birşey yazarsam kusuruma bakma;şimdi aşılama yapıldı,1 gün dinleniyorsun,1 günsonrasında hergün eşinle beraber oluyorsun.bu beraberlik kaç gün sürer.1 haftamı,5 günmü.
 
E

EU3

Ziyaretçi
bir çok uzman 2 günde 1 beraberlik önermektedir. Aşılamadan sonra İlk 6 gün için düşünürsek 3 kere..Nedenine gelince, yumurta folikülden atılınca, 2-4 gün tüplerde döllenmeyi bekliyor. Yumurta ve spermin karşılaşma ihtimalini böylelikle arttırmak istiyoruz.

patulii hemşire
 
E

EU1

Ziyaretçi
canım ya bnd egonaphene kullanıyorum ve birde duphaston bu duphastonu kullanmadan önce yuzumde sivilce yoktu ama şimdi dolu ayrıca bak bişey daha söyleyecegim bugün 10 gün oldu adetimle beraber ve kasıklarım çok agrıyor bu ilaç yapıyor degil mi peki yumurtanın vücutta 24 saat yaşadıgını biliyorum da sence bu hapı kulaandım ya en şanslı günüm hangisi olur 3 gün başalıyorum 2 adet alıyorum sorularıma yanıt verirsen sevinirim valla sagol
 
E

EU3

Ziyaretçi
Bu ilaçlar klomifen sitrat grubu ilaçlar..Klomen=Gonaphene ilaç firmaları farklı..
Duphaston Dydrogesterone etki maddeli ilaç grubundan..Progesteron takviyesi olarak kullanılmakta..Sanırım polikistik oversiniz sizde..Normalde progesteron bu şekilde bir etki yapmaz..Benim bildiğim bu..Bu ilaç rahim içinizi desteklemek amacı ile kullanılır. Adet görememe durumlarında adet söktürücü olarakta kullanılır.
sormak istediğim şu...Gonaphene ni siz doktor kontrolünde mi alıyorsunuz?
Aksi ise bu yanlış olurrrrrr.........
 
E

EU3

Ziyaretçi
İzmirde ki tüp bebek merkezleri ile ilgili pek bir bilgim yok..Bensizin yerinizde olsam giderim ikisine de ..sadece görüşün..Muayene olmak zorunda değilsiniz..Orada ki insanların sizi karşılamasına bakın..Yardımcı oluyorlar mı güleryüzlüler mi? Bu tedaviniz esnasında sizin için çok önemli olacaktır..Doktorunuza sormak istediklerinizi not alın...Hepsini sorun..Sizin sorularınıza sabırla cevap veren dr yi tercih edin bence..Bu çok önemli..

Yani bazen insanlarımız prof, doç diye terciherde bulunabiliyor..Tüp bebekte tedavinizi yapan doktorun el maniplasyonu çok önemli, işi bilmesi çok önemli..Ülkemizde başarılı doç, prof lar yanında bu işi yapan çok başarılı operatör kadın doğumcularda var..Unutmayalım..
 
E

EU1

Ziyaretçi
Saol Biliyor Musun Patuli Bnm Kocam Erkek Dr A Karşi Erkek Dr Deyince Surati Asilaiyor Diğer Doktora çok Soru Sordum çokd Asevdim Ama Eşim Yuzunden Bayan Dr Agitmek Zorundayim Ne Yapayim?ondan Sormuştum Sana
 
Yukarı Alt