• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Tup bebek ile hamile kalanlar bi bakar misiniz ?

moda tas ogrt

.....
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2014
559
523
Hanımlar, ben de tup bebek sürecine gireceğim. Size şunu sormak istiyorum, transfer sonrası nelere dikkat ettiniz,

özellikle çalışanlar işe gittiniz mi? yoksa rapor mu aldınız?
Ben öğretmenim, çok fazla rapor alamam sanırım ,2 gün alsam yeterli olur mu?
Bazıları 12 gün yıkanmamis, bazıları kollarını hiç kaldırmamış, bazıları hep yatmış.
Neler yapmam gerekiyor. Tup bebekle hamile kalanlar beni bilgilendirirseniz çok sevinirim :)

Mucize2015

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2019
88
84
Valla ben de öğretmenim. Yaz tatiline denk getirdiğim için sıkıntı yaşamadım. Transferden sonraki gün duş aldım. Hatta transfer günü 2,5 saatlik yolculuk yaptık. Yatarak geldim arabada. Süreklide yatmadım eve gelince. Sadece ev işi yemek yapmadım. Uzandım oturdum. Evin içinde yürüdüm. Transferden 3-4 gün sonra çarşıya da çıktım. İkinci transferimdi çok şükür oldu🤲 İlk transferimde hiç yolculuk yapmadım. 5 gün nerdeyse evden bile çıkmadım. 3 gün duş almadım. Ama negatif oldu🙄

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-03-2020

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 23 gün kaldı.

Bebeğiniz kilo aldıkça ve derisinin altında yağ birikimi artırkça, bebeğinizin vücudu daha yuvarlak hatlı ve daha dolgun bir görünüm alacaktır. Bebeğinizdeki bu tombulluk normal ve sağlıklıdır. Bunun ilerideki bir obezite ile alakası yoktur. Braxton-Hicks kasılmalarının - Yalancı doğum ağrılarının - plasenta yardımıyla kan dolaşımına yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

AudreyPoppins

Fly me to the moon 🌙
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2018
255
285
İlk üç gün genel olarak yattım, sonra temizlik süpürge ağır kaldırma yukarı uzanma gibi faaliyetlerden uzak durdum. Elhamdülillah bu sefer tuttu. Nasip işi aslında ne çok kasmaya geliyor ne serbest bırakmaya. Mümkünse bi hafta rapor alın yatın bol bol o süreçte tutunur zaten ondan sonrası da dikkat süreci ağır kaldırmama çok ayakta durmama ani hateketlerden kaçınma vs. Herşey gönlünüzce olsun rabbim isteyen herkese nasip etsin.

moda tas ogrt

.....
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2014
559
523
Valla ben de öğretmenim. Yaz tatiline denk getirdiğim için sıkıntı yaşamadım. Transferden sonraki gün duş aldım. Hatta transfer günü 2,5 saatlik yolculuk yaptık. Yatarak geldim arabada. Süreklide yatmadım eve gelince. Sadece ev işi yemek yapmadım. Uzandım oturdum. Evin içinde yürüdüm. Transferden 3-4 gün sonra çarşıya da çıktım. İkinci transferimdi çok şükür oldu🤲 İlk transferimde hiç yolculuk yapmadım. 5 gün nerdeyse evden bile çıkmadım. 3 gün duş almadım. Ama negatif oldu🙄
Çok teşekkür ederim cevabınız için.umut oldunuz, çünkü çok kişiden duydum 11 gün yıkanmamis, hiç kalkmadan yatmış. Çalışmam da gerekiyor masrafları ödeyebilmek için. Inşallah benim de olumlu sonuçlanır ilkinde :)

Mucize2015

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2019
88
84
Çok teşekkür ederim cevabınız için.umut oldunuz, çünkü çok kişiden duydum 11 gün yıkanmamis, hiç kalkmadan yatmış. Çalışmam da gerekiyor masrafları ödeyebilmek için. Inşallah benim de olumlu sonuçlanır ilkinde :)
İnşallah olumlu olur. Rabbim hepimize tattırsın bu duyguyu. Kolay değil maddi manevi çok emek harcıyoruz. Siz kendinizi çok yormayın yeter. Sürekli yatmak rahime giden kan akışını yavaşlatıyor. Aslında olumlu birşey değil. Bir hafta rapor alıp daha sonra çalışmanız daha mantıklı bence. Yine de en iyi bilgiyi doktorunuz verir. Ben transferden sonra yolculuk için sormuştum doktoruma. Tabiki tedbir almalısın. Ama tutacağı varsa takla da atsan tutar demişti. Bizzat bunu yaşadım. İlkinde yattım hep olmadı. İkincisnde daha rahattım. Çok şükür tuttu. Ama tabiki yormadım ağır şeyler yapmadım

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-03-2020

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 23 gün kaldı.

Bebeğiniz kilo aldıkça ve derisinin altında yağ birikimi artırkça, bebeğinizin vücudu daha yuvarlak hatlı ve daha dolgun bir görünüm alacaktır. Bebeğinizdeki bu tombulluk normal ve sağlıklıdır. Bunun ilerideki bir obezite ile alakası yoktur. Braxton-Hicks kasılmalarının - Yalancı doğum ağrılarının - plasenta yardımıyla kan dolaşımına yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

moda tas ogrt

.....
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2014
559
523
İnşallah olumlu olur. Rabbim hepimize tattırsın bu duyguyu. Kolay değil maddi manevi çok emek harcıyoruz. Siz kendinizi çok yormayın yeter. Sürekli yatmak rahime giden kan akışını yavaşlatıyor. Aslında olumlu birşey değil. Bir hafta rapor alıp daha sonra çalışmanız daha mantıklı bence. Yine de en iyi bilgiyi doktorunuz verir. Ben transferden sonra yolculuk için sormuştum doktoruma. Tabiki tedbir almalısın. Ama tutacağı varsa takla da atsan tutar demişti. Bizzat bunu yaşadım. İlkinde yattım hep olmadı. İkincisnde daha rahattım. Çok şükür tuttu. Ama tabiki yormadım ağır şeyler yapmadım
Evet doğru söylüyorsunuz,işte insan ne yapacağını şaşırıyor. Artık kendimi çok fazla yormadan çalışırım. Ağır işimiz yok sonuçta. Inşallah hayırlısı olur çok saolun :)

Albino karnabahar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2017
1.216
2.155
Hiç bir şey yapmadım.
Transferden sonra 2 buçuk saatlik yola çıktım. Arada mola verip pizza yedim😂 2 gün yattım öyle miskinlik yapar gibi tabi arada kalktım sonra eşimle gezmeye gittik markete gittik ağır şeyler yapmadım onun dışında normal hayatıma devam ettim banyo da yaptım. 6. Ayımıza girdik kızımla.Özel hiç bir şey yemedim bilimsel olarak kanıtlanmış bir şey yok bu alanda. Stresten uzak durun deniyor sadece. InşAllah sizde kuzunuza sağlıkla kavuşursunuz.

moda tas ogrt

.....
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2014
559
523
İlk üç gün genel olarak yattım, sonra temizlik süpürge ağır kaldırma yukarı uzanma gibi faaliyetlerden uzak durdum. Elhamdülillah bu sefer tuttu. Nasip işi aslında ne çok kasmaya geliyor ne serbest bırakmaya. Mümkünse bi hafta rapor alın yatın bol bol o süreçte tutunur zaten ondan sonrası da dikkat süreci ağır kaldırmama çok ayakta durmama ani hateketlerden kaçınma vs. Herşey gönlünüzce olsun rabbim isteyen herkese nasip etsin.
Çok saolun, inşalla h siz de sağlıkla alırsınız bebeğinizi kucaginiza :)

moda tas ogrt

.....
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2014
559
523
Hiç bir şey yapmadım.
Transferden sonra 2 buçuk saatlik yola çıktım. Arada mola verip pizza yedim😂 2 gün yattım öyle miskinlik yapar gibi tabi arada kalktım sonra eşimle gezmeye gittik markete gittik ağır şeyler yapmadım onun dışında normal hayatıma devam ettim banyo da yaptım. 6. Ayımıza girdik kızımla.Özel hiç bir şey yemedim bilimsel olarak kanıtlanmış bir şey yok bu alanda. Stresten uzak durun deniyor sadece. InşAllah sizde kuzunuza sağlıkla kavuşursunuz.
Ne güzel, darısı başıma inşallah, Allah nasip edince oluyor demek ki . Çok saolun içimi ferahlattiginiz için:)

Erolummm

Rabbi Hebli Mines Salihin
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2018
1.853
3.028
Sadece ağır kaldırmayın ve yukarı uzanmayın bol su içip kabız olmamaya dikkat edin yeter onun dışında normal hayatınıza devam edin ben transfer sonrası 3.5 saatlik yol yaptım yatmadım bile ayaklarımı uzattım o kadar onun dışında hergün yürüyüşe çıktım 5km ye yakın yürüdüm temizliğim yemegim hepsini yaptım kendini kasmaya gerek yok yani kasdıkça stres oluyosun buda olumsuz etkiliyo seni

Yukarı Alt