Tüp bebek kanda pozitifi görüp kese ve kalp atışı için bekleyenler

srplmtmtk

Allah im ne olur bebeğim benimle olsun🙏😇❤️
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2016
3.632
3.832
30
Kızlar burada konuşulmuştu ama hasta olduğum için bakamıyorum grip oldum bogazlarim yanıyor 🤧 neler yapabilirim? İlaç içmeden

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-02-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 78 gün kaldı.

Bugünlerde bebeğinizin cildinin altında biriken yağ miktarı arttığı için bebeğinizin cildi daha pürüzsüz ve daha yumuşak. Ayrıca bu yağ birikimi bebeğinizin cildini daha beyaz (önceden kan damarlarının gözükmesinden dolayı pembe idi) görünmesini sağladı. Bebeğinizde oluşan ve biriken yağ eskiden olduğu gibi ısı düzenlemesi yapan kahverengi yağ değil, beyaz yağ. Şişman bebekler her zaman sağlıklı bebekler anlamına gelmez ama biraz yağ bebeğinizin normal vücut fonksiyonları için gereklidir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :63.6 Kg. Şimdiki Kilom :68.4 Kg.

srplmtmtk

Kayıtlı Üye
16 Aralık 2016
3.632
3.832
30

Bugünlerde bebeğinizin cildinin altında biriken yağ miktarı arttığı için bebeğinizin cildi daha pürüzsüz ve daha yumuşak. Ayrıca bu yağ birikimi bebeğinizin cildini daha beyaz (önceden kan damarlarının gözükmesinden dolayı pembe idi) görünmesini sağladı. Bebeğinizde oluşan ve biriken yağ eskiden olduğu gibi ısı düzenlemesi yapan kahverengi yağ değil, beyaz yağ. Şişman bebekler her zaman sağlıklı bebekler anlamına gelmez ama biraz yağ bebeğinizin normal vücut fonksiyonları için gereklidir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.

Fairytale2

Wait
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2019
735
1.056
42
Ben yuruyus yapmiyorum korkuom evde kisa araliklarla yuruyorum o kdar🙈 ama o ilacin etkisi cok etki etti🙈siz bugun nasilsiniz ?😍
Ben iyim sabah yürüyüşümü yaptım köpeği gezidirken 😄 çalışıyorum işe gidip geliyorum yani bu soğukta çekilmiyor ayrı konu ama mecbur 🤷‍♀️

Fairytale2

Wait
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2019
735
1.056
42
Kalbi duyarsam bende normale doncem insallah o ani bekliyorum 🙈 yuruyus ne kadar yapiosunuz gunluk
15 dk sabah, akşam yarım saat kadar. Gün içinde iştede koşturuyorum ama bazen her gün masa başında değilim günde 3-4 km yürümüş oluyorum ortalama

Fairytale2

Wait
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2019
735
1.056
42
Kalbi duyarsam bende normale doncem insallah o ani bekliyorum 🙈 yuruyus ne kadar yapiosunuz gunluk
Ben duydum bu sefer de gelişimi düzgün mü kontrolünü bekliyorum 😄 bu böyle sürecek galiba ama pozitif düşünmeyi hiç bırakmamaya çalışıyorum bazen ufak bi kaygı gelse de bunun hiçbir yararı yok diye kovalıyorum hemen yoksa çekilmez olur bu günler.

srplmtmtk

Kayıtlı Üye
16 Aralık 2016
3.632
3.832
30
Bide tuzlu suyla agizdan gargara yap canim burnunun acilmasi icinde buharli suyu biraz icine cek.uyumadan dogal yollarla atlatrsin insallh
Bunların sakıncası yok herhalde yaparım canım inşallah