Tüp bebek kanda pozitifi görüp kese ve kalp atışı için bekleyenler

Zeyzey37

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2018
272
235

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-03-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 91 gün kaldı.

Bebeğiniz son 7 gün içinde 13 mm büyüdü. Bebeğiniz büyüdükçe nefes darlığınız artacaktır. Büyüyen rahminiz diyaframınız üzerine baskı yaparken, ciğerlerinizi hava ile doldurmanız ve nefes alıp vermeniz zorlaşacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.313
1.694
Çok üzüldüm üstüste bu haberlere :KK43: ben burda hep birlikte ilerleyeceğiz , hep güzel haberler alacağız diye düşünmek istemiştim ama gerçeklerle yüzleştim :KK43:(((((( hiçbir zaman hiçbirseyin garantisi yok :KK43:(((

srplmtmtk

Allah im ne olur bebeğim benimle olsun🙏😇❤️
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2016
3.632
3.832
30
Oof of sana da çok geçmiş olsun, bu haftalar çok riskliydi zaten. Benim de 8+3 ama 7. Hafta ortalarında kalmış
Cümlemize geçmiş olsun canım...

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-02-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 79 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudu sizi görmek, sizi duymak, size özgü kokuyu tanımak ve sütünüzü tatmak için hazırlanıyor. Bebeğinizin doğumu artık çok uzak değil. Bebeğinizin derisinin, cildinin her santimetre karesinde yaklaşık 110 ter bezi, 15 yağ bezi ve 3300 ısıya duyarlı hücre bulunur. Annelerde bugünlerde tekrar sık idrara çıkma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :63.6 Kg. Şimdiki Kilom :68.4 Kg.

srplmtmtk

Kayıtlı Üye
16 Aralık 2016
3.632
3.832
30
:KK43:((((( geçmiş olsun .... su anda söyleyeceğim hersey boş ama öncelik sizin sağlığınız size zarar vermesindense .... çabucak toparlamanızı diliyorum....
Allah razı olsun...

Bebeğinizin vücudu sizi görmek, sizi duymak, size özgü kokuyu tanımak ve sütünüzü tatmak için hazırlanıyor. Bebeğinizin doğumu artık çok uzak değil. Bebeğinizin derisinin, cildinin her santimetre karesinde yaklaşık 110 ter bezi, 15 yağ bezi ve 3300 ısıya duyarlı hücre bulunur. Annelerde bugünlerde tekrar sık idrara çıkma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.

srplmtmtk

Kayıtlı Üye
16 Aralık 2016
3.632
3.832
30

Birmucize

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2017
1.609
1.666
Çok üzücü haberler arka arkaya gelmiş. Allah sabır versin arkadaşlar. Umarım bir daha hiç yaşamazsınız. Rabbim sağlıklı gebelikler nasip etsin.

Fairytale2

Wait
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2019
735
1.056
42
Geçmiş olsun :KK43:(((( ileriki haftalarda sağlıksız bir bebek olacağını öğrenmektense böylesi daha iyi belki, ben geçen yıl kendimi hep böyle düşünerek avuttum .... en kısa zamanda insallah toparlanırsınız....
Doktorum da tabi bunu söyledi, üzülmemek aksine bunun sağlıklı gebelik için olumlu olduğunu düşünmek lazım dedi. Bu haftalar çok riskli malum, geçen hafta kaygılarım başlamıştı, korkuyordum ve yaşadım. Ama neyse ki hiç olmamasının, negatif sonuçların yaşattığı çaresizlik hissi yok şu an bende. Yine doktorum da en azından hamile kalabiliyorsun diyince biraz daha pozitif düşünmeye başladım 😊

Fairytale2

Wait
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2019
735
1.056
42
Çok üzüldüm üstüste bu haberlere :KK43: ben burda hep birlikte ilerleyeceğiz , hep güzel haberler alacağız diye düşünmek istemiştim ama gerçeklerle yüzleştim :KK43:(((((( hiçbir zaman hiçbirseyin garantisi yok :KK43:(((
Konuyu açan arkadaşımız ilk negatif haberi almıştı, çok büyük talihsizlikti. Şanssızlıklar burada sona Ersin inşallah, bu haftalardaki düşük riski bitsin bu olumsuz sonuçlarla.. ama dediğin gibi hiç bi ayın hiçbir şeyin garantisi yok ve bunun için yapabileceğimiz hiçbir şey yok 😞

ys_pasa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2016
256
149
31
Beklememiz gerekiyor :KK43: sabır diliyorum hepimize , iyi düşünün , kalbi atıyor ve su anda 1 kere geçirdiğiniz kanama dışında negatif birsey yok (o da gebeliklerde olabiliyor) ..... dinlenin ayaklarınızı uzatın bir dahaki kontrole kadar .....
Öyle yaptım hiç kalkmadan yatıyorum sizinde kanamanız vardı dimi nasıl bebekleriniz?

Fairytale2

Wait
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2019
735
1.056
42
Canımm çok geçmiş olsun seni çok iyi anlıyorum insaallah biran önce en kolay, ağrısız ve zararsız bi şekilde süreç sonlanır da bi daha böyle acılar yasamadan bizde yavrularimiza kavuşuruz
Çok sağol, sana da çok geçmiş olsun. İnşallah yaşamayız ama kaderde varsa yapacak bi şeyimiz de yok. Hiçbi matematiği garantisi olmayan bi süreç tabi çok zor.

Zeyzey37

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2018
272
235
Ben 1 kere gittim kontrole 10.gunde
7mm idi rahim.
Sen kacnci gun gittin kontrole?
Kalp atışını duyamadığımız günden 10 gün sonra gittim, ama düşük dün gerçekleşti 4 gündür lekelenme gibi kanama vardı ama dün çok büyük parcalar geldi kanama 4 saat hiç durmadı sonra tekrar lekelenme sekline döndü

Bebeğiniz son 7 gün içinde 13 mm büyüdü. Bebeğiniz büyüdükçe nefes darlığınız artacaktır. Büyüyen rahminiz diyaframınız üzerine baskı yaparken, ciğerlerinizi hava ile doldurmanız ve nefes alıp vermeniz zorlaşacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

H M

Unutulacak günler,yaşanilacak günler var İnan.
Pro Üye
22 Ağustos 2015
17.053
44.692
Kalp atışını duyamadığımız günden 10 gün sonra gittim, ama düşük dün gerçekleşti 4 gündür lekelenme gibi kanama vardı ama dün çok büyük parcalar geldi kanama 4 saat hiç durmadı sonra tekrar lekelenme sekline döndü
E hemen gitmezki canim normal olmus oyle gozukmesi. Yavas yavas duser. Kanaman arttar parca ciktikca azalir rahatlarsin

Zeyzey37

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2018
272
235
E hemen gitmezki canim normal olmus oyle gozukmesi. Yavas yavas duser. Kanaman arttar parca ciktikca azalir rahatlarsin
Insaallah canim inşaallah cok sagol rahatladım 🤗