Tüp bebek kanda pozitifi görüp kese ve kalp atışı için bekleyenler

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.313
1.694
Fetal dna ne ola ki ilk kez duydum. Geri gelmesine fazla takılma benimki de 2 gün geri geliyodu 7+5te gitmiştim 7+3tü. 1-2 gün geç yerleşmiş ama hiç sorun değil dedi tüp bebek doktoru. Şuanki gelişimden kaynaklı olmayabilir yani hiiç araştırma bile bence. Haftaya ilaç yazdırmaya gitcem gitmişken usg de baktırsam mı diye deliriyorum ama sabretsem mi bilemedim 😄
Fetal DNA anne kanından (bebeğe hiçbir girişim yapmadan ) bebeğin DNA’sının incelenmesi , ufak tefek şeyler gözden kaçabilir ama %99 down sendromu ve benzeri sık görülen genetik hastalıklar taranıyor .... iki sıkıntı;
1. Pahalı
2. İkizlerde iki DNA örneği olacağı için yanlış sonuc oranı normalden yüksek olabiliyor ....
Bir de her test gibi yanılma payı var ne yazık ki ....

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.313
1.694
Kızlar mide bulantısı için soranlar yatak döşek yatan birisi olarak söylüyorum neredeyse 2 haftadır berbattım hastaneye de yattım serumlar aldım. Kafamı kaldıramadım. Dün tüp bebek doktoruma gittim çunku bırdakı doktorlar ne yaptıysa gecmedı. Doktorum Bı hap verdi yarısını gece yatarken dil altı yapıyorum bugun hıc bırseyım kalmadı Çok rahatım yemek yıyebıldım cok sukur ve canım bırseyler istemeye basladı. 2 haftadır agzıma dogru dugun bırsey sokamadım.bır arkadasım da Bı onerı de bulunmuştu doktoruma sordum pek onermedı bitkisel seyler cok kullanma dedı.
Bitkisel şeylerin ne yönde etki edeceği kestirilemeyebilir bence de kullanma ; zofer veya zofran mıydı ilaç ? Bir de p ile başlayan birsey var galiba ...

pawlover

Ah güzellik, güzelden daha güzelsin 🐶 🐾
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
26 Şubat 2018
10.623
33.369
Fetal DNA anne kanından (bebeğe hiçbir girişim yapmadan ) bebeğin DNA’sının incelenmesi , ufak tefek şeyler gözden kaçabilir ama %99 down sendromu ve benzeri sık görülen genetik hastalıklar taranıyor .... iki sıkıntı;
1. Pahalı
2. İkizlerde iki DNA örneği olacağı için yanlış sonuc oranı normalden yüksek olabiliyor ....
Bir de her test gibi yanılma payı var ne yazık ki ....
Anladımm ailede genetik rahatsızlık var mı ki? Ben ikili testi de yaptırmayı düşünmüyorum iki yakınıma down sendromlu alalım dediler sapasağlam doğdular çok şükür. Tabi bu testin başarı oranı daha yüksekmiş yanıltıcı olmayacaktır ama 9 ay kendimi üzmek istemem sanırım 🙈

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.313
1.694
Dün bende doktora gittim. 8+4 hesaplarken İnt hesaplayıcıya göre doktor 7+4 üz dedı onceki haftada 6+6 ydı ve düzenli gelişimi devam ediyor. Çok takma o kısma panik olma diye diyorum hersey yolunda bırde seninkiler ikiz oyle düşün 12.haftadan sonra belli olacak herşey sağlıcakla göreceksin ıkısını de

İnsallah ya 🙏🏻İçimi rahatlattın 😃😊

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.313
1.694
Anladımm ailede genetik rahatsızlık var mı ki? Ben ikili testi de yaptırmayı düşünmüyorum iki yakınıma down sendromlu alalım dediler sapasağlam doğdular çok şükür. Tabi bu testin başarı oranı daha yüksekmiş yanıltıcı olmayacaktır ama 9 ay kendimi üzmek istemem sanırım 🙈

Yok ama yaş 35 ve eşimin spermlerinde sıkıntı vardı:KK43: bir de tam tersi var bunu dile getirmek istemiyordum ama ekşi sözlükte nifty testi başlığındaydı galiba tam tersi örneği de okudum , 3000 tl vermişler , ultrason test herşey normal demiş çocuk down sendromlu doğmuş :KK43:((((
Bir de eşim geçen bu testi konuşurken ya bir tanesinde sıkıntı çıkarsa ne yapacaksın dedi .... ağlamaklı oldum ....

pawlover

Ah güzellik, güzelden daha güzelsin 🐶 🐾
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
26 Şubat 2018
10.623
33.369
Yok ama yaş 35 ve eşimin spermlerinde sıkıntı vardı:KK43: bir de tam tersi var bunu dile getirmek istemiyordum ama ekşi sözlükte nifty testi başlığındaydı galiba tam tersi örneği de okudum , 3000 tl vermişler , ultrason test herşey normal demiş çocuk down sendromlu doğmuş :KK43:((((
Bir de eşim geçen bu testi konuşurken ya bir tanesinde sıkıntı çıkarsa ne yapacaksın dedi .... ağlamaklı oldum ....
Hepsi kabulüm biraz da o yüzden doğuma kadar rahat olayım kafasındayım sanırım. Yani öğrendiğinde kararın aldırmak olacaksa tabi ki yaptır ama senin de örnek verdiğin gibi yanılma payları olabiliyo 🙇🏻‍♀️

Elakaratas07

Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2019
195
173
30
İnşallah Allah in izniyle olmayacak kötü olanı düşünme lütfen bizim de çocuklarımız sağlıklı Bi şekilde dünyaya gelecekler. Allah onları bize verdiyse Bı sebebi var. Seneye bu zamanlar başka şeyler konuşuyor olucaz emin ol. Diş i çıkıyor uyumuyor ateşleniyor diycez. Böyle güzel şeyler düşün

nino5585

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2019
401
576

ben de 35 yaş, tam sınırdayım. kesinlikle yaptıracağım. ailelerimizde genetik bozukluk olan yok ama ne olur ne olmaz. valla ben zaten bu tür testleri mecburi biliyordum, olmadığını yeni öğrendim... :emir_bebek:

ys_pasa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2016
256
149
31
BUgün arkadasım da böyle dedi ama .... normalde hastaları 6-8-12 de çağırıyorum sonra da aylık dedi .... bir türlü düzlüğe çıkamadığım için ben aylık kontrolleri göremedim daha .... bir sıkıntı olmazsa 12de gelebilirsin dedi gerçi .... 11-14. Hafta arası detaylı ultrason (ense burun vs bakılıyor) .... sonra bir de ikiz olmasına rağmen fetal DNA önerdi hata payı olsa bile ; birkaç broşür aldım araştırıp ikizlerde en doğru sonucu hangisi veriyorsa o firmada yaptırırım ama çoğu aynı ..... tek kafama takılan bugün 8+1im ama 7+3 ve 7+4 gördü .... karından bakıldım ilk defa ama ... internette karından usg biraz geri gösterebilir diyor .... sonucta yine takılacak bir nokta buldum 🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ Şimdi bütün gün bunu araştır dur ....
Canım karından usg de biraz farklılık olabiliyomuş bebişler daha yeterince büyük olmadığı için ve net olmadığı için oluyor. Hatta geçen hafta benim doktorumda karından üç gün eksik söylemişti sonra dediki sen şimdi bunu takarsın ben bi vajinal ölçüyüm tam olsun dedi🙈 vajinal ölçüden tam günü gününe çıktı. O yüzden ona çok takılıp stres olma🤗

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.313
1.694
Canım karından usg de biraz farklılık olabiliyomuş bebişler daha yeterince büyük olmadığı için ve net olmadığı için oluyor. Hatta geçen hafta benim doktorumda karından üç gün eksik söylemişti sonra dediki sen şimdi bunu takarsın ben bi vajinal ölçüyüm tam olsun dedi🙈 vajinal ölçüden tam günü gününe çıktı. O yüzden ona çok takılıp stres olma🤗
😍😍😍😍 bir oh cektim bakmıyorum hiçbir yere 😌😌😌