Tüp bebek kanda pozitifi görüp kese ve kalp atışı için bekleyenler

Birmucize

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2017
1.609
1.666
Bugün ben de karın kaçıncı haftada çıkıyor diye baktım benim maşallah 5 aylık gibi şimdiden😂 güzel haberlerini bekliyoruz 😃 her güzel haber hepimiz için umut oluyor , sen ılık bir süt için (bulantın yoksa) ve rahat rahat uyu , yarın güzel bir gün olacak.... ama o normale dönme isteği bende de var !!!! Tam üstüne bastın sıkıntım bu işte ....
Dün dışarıya çıkıyoruz aynaya bir baktım artık bel oyuntum yok😄 Yanlar dolmuş göbek desen zaten şiş. Göbeği kapatmak için güzel havada kapalı montla dolaştım. Sağ salim şu endişeli günleri atlatsakta hamileliğin tadına varsak

masal3487

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2015
9.784
19.737
Mtfr diye bir değerimde Heterozigotluk çıkmıştı ama onunda önemli olmadığını söylemişlerdi
Aynen benimde hatta MTHFR ile başlayan iki genimde heterozigotluk çıktı ama o değer pıhtılaşma değil folik asitle ilgili bir şeymiş yani normal kadınlara göre daha etkili folik asit kullanmak gerekiyormuş

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.313
1.694
Dün dışarıya çıkıyoruz aynaya bir baktım artık bel oyuntum yok😄 Yanlar dolmuş göbek desen zaten şiş. Göbeği kapatmak için güzel havada kapalı montla dolaştım. Sağ salim şu endişeli günleri atlatsakta hamileliğin tadına varsak
Bel mi , bel diyince aklıma gelen tek şey bel agrım 😂😂😂 teyze gibi oldum 😬

Eylul3838

Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2019
141
87
31
Ben bıktım artık fitilden .... günde 3 posta sok sok .... bir de igrenç koktuğunu düşünüyorum kendimden tiksindim artık .... 12 haftaysa iyi .... 3 hafta daha dişimi sıkacağım demektir.....
Sizin kaç haftalık oldu şimdi bana da doktor günde üç fitil dedi ama ben iki koyuyorum artık iğne ilaç bıktım 😞 kimsenin beni anlamadığını düşünüyorum 🙄

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.313
1.694
Sizin kaç haftalık oldu şimdi bana da doktor günde üç fitil dedi ama ben iki koyuyorum artık iğne ilaç bıktım 😞 kimsenin beni anlamadığını düşünüyorum 🙄
Bugün 9+0.... yarın kontrol var.... arkadaşım süper bir ilaç vermişti bulantı için... bizimkiler tutturdu kullanma diye ... sonuç; sabah kustum .... yine serum taktık ... az kaldı ama sıkarsak dişimizi kara görünecek ....

Albatros2

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2018
1.219
3.160
Bugün ben de karın kaçıncı haftada çıkıyor diye baktım benim maşallah 5 aylık gibi şimdiden😂 güzel haberlerini bekliyoruz 😃 her güzel haber hepimiz için umut oluyor , sen ılık bir süt için (bulantın yoksa) ve rahat rahat uyu , yarın güzel bir gün olacak.... ama o normale dönme isteği bende de var !!!! Tam üstüne bastın sıkıntım bu işte ....
Şükürler olsun güzel haberlerle geldim burda bunları duyunca bende kendi adıma çok seviniyordum 🥰 Şimdi doktordan geldim. Doktorum erken kalp dinlenmesine karşı olduğu için ilk defa bugün duyduk ses muhteşemdi 😍 ilk defa karından muayene oldum hep vajinaldi. Bir tanesi 9+1 ölçüldü. Diğeri 8+4. Doktor fark en başta vardı gayet normal dedi mm olarak 24 ve 20 mm olmuşlar. Kendimi yormamak ve spor yapmamak koşuluyla rutin hayatıma geri dönebilirmişim. İlaçlarım ise devam estrofem progestan fitil ve prolutex iğne bu süreçte 12 haftayı atlatınca daha çok rahatlıycaz dedi doktorda 😅
12 hafta tekrar gideceğim sağlık ocağı tahlil yapacak onları götüreceğim yanımda. Herhangi bir vitamin ve takviye kullanmıyorum.

sevdacann

Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2019
492
646
31
bizde cumartesi olduk kontrolümüzü kalp sesimizi duyduk 8.haftada olduğumu söyledi Dr çok güzel seyler anlattı bizde artık dısarıya çıkabiliriz 15 dk kadar yürüyüs serbest bel ağrısı bendede çok var crino jel de 12 haftaya kadar yavas yavas kesecek doktorum oksapar 32.haft kadar devam 12 haft ikili tarama 14.haft cinsiyet tahmini 16 haftada yine testlerimiz olacakmıs inş sağlıkla kucağımıza alırız bebişlerimizi 🧿🧿

masal3487

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2015
9.784
19.737
Kizlar sağlık ocağına gecen gün tahlil verdim beta HCG de bakılmış

> 10000 yazıyor bu nedemek on bin dokuzuncu hafta icjn düşük değil mi
Bir de tsh normal aralıktan düşük çıkmış o onemli mi doktoruma da sorucam ama akşama döner ancak bilgisi olan yazabilir mi

Albatros2

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2018
1.219
3.160
Kizlar sağlık ocağına gecen gün tahlil verdim beta HCG de bakılmış

> 10000 yazıyor bu nedemek on bin dokuzuncu hafta icjn düşük değil mi
Bir de tsh normal aralıktan düşük çıkmış o onemli mi doktoruma da sorucam ama akşama döner ancak bilgisi olan yazabilir mi
Sonuç onbin değil canım onbin üzeri diyor. Üstünü ölçemedikleri için o şekilde yazılmış.
Tsh doktorunuza danışın mutlaka.

sevdacann

Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2019
492
646
31
kızlar sağlık ocağına kayıt yaptıran varmı bana kalp sesini duyduğunuzda kayıt için ara demişti!!

masal3487

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2015
9.784
19.737
canım benim genetik troidim var hamilelikte de çıkabiliyor 2 haftada bir rutin kontrolüm var Dr danış mutlaka önemli Bi konu
Tsh 0.14 yazıyordu referans aralığı 0.27-4.2
Simdi netten baktim hamileliğin ilk üç ayında 01 -2.5 aralığında olmaliymis doktoruma da sorucam ama sanırım bir problem yok gibi.
kızlar sağlık ocağına kayıt yaptıran varmı bana kalp sesini duyduğunuzda kayıt için ara demişti!!
Ben bazı tahliller için mecburen gidince kayıt açtılar ama bazilarinin aramadan da direk sisteme düşüyormuş.