Tüp bebek kanda pozitifi görüp kese ve kalp atışı için bekleyenler

Ebru1433

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2019
67
43
24
Bende beklemedeyim. İlk tüp bebek, 19 Aralık’ta transfer edildi. 5.gün embriyosuydu. Dün Yani 9.günümüzde dayanamayıp bhcg baktırdım ve sonuç; 198 çıktı. Daha doktoruma söylemedim Pazartesi test günümdü. Pazartesi yine kan aldıracağım:) İnşallah devamı gelir dua edin inşallah.
Hayirli olsun canim saglik kucagina alirsin inşallah. Aynı gün transfer olmuşuz 5. Gun embriyosu benimde. 7. Gun 70.7 cıktı pazartesi tekrar kan vercem inşallah benimde yükselmiştir. 🤗

kalsi

Guru
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2009
166
55
benim doktor 3 kez kan testi istedi, ikisini yaptırdım salı da istedi. şu an muayene yok. keseye karından ultrasonla bakılıyor değil mi? kalp atışına ne zaman bakılıyor

Smfr

kilo gncl:64 hdf:60-yağ oranı gncl :%29 hedef:%20
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
529
541
Merak etme canım benim allahın izniyle duyarsın. Dediğim gibi değer daha çok küçük.karindan görülmesi bile mucize ve allah bu mucizeni sana bağışlasın 🤲🤲💖💖💖💖🤲💖🤲💖🤲🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰💖🤩🤩🤩🤩
Ayyy ne hoşsunnnn ❤❤❤❤ evettt ben hic gorunmez diye bile dusundum bakalim sabredicez hayirlisiyla saglicakla ilerlesin insallah :nazar::emir_bebek:

Memure0672

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2019
438
330
benim doktor 3 kez kan testi istedi, ikisini yaptırdım salı da istedi. şu an muayene yok. keseye karından ultrasonla bakılıyor değil mi? kalp atışına ne zaman bakılıyor
Canım ben dün değerim 1285 çıktı dr görünmez ama bakalım dedi zorla araya aray zor gördü karından 2 hafta sonra kalp atışı oluşur dedi

Blueangel34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2018
314
513
31
Hayirli olsun canim saglik kucagina alirsin inşallah. Aynı gün transfer olmuşuz 5. Gun embriyosu benimde. 7. Gun 70.7 cıktı pazartesi tekrar kan vercem inşallah benimde yükselmiştir. 🤗
Yaaaa ne güzel 👍 harikasınız. Allah sağlıklı sıhhatli kucağımıza almayı nasip etsin inşallah. Nerde transfer oldunuz? İstanbul da mısınız?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-09-2020

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 55 gün kaldı.

Bebeğiniz inanılmaz bir hızla büyümeye devam ediyor. Bebeğinizin boyu yaklaşık 29-31 cm oldu. Kısaca klasik bir cetvel kadar oldu :) Bebeğinizin ağırlığı ise yaklaşık 1700-1900 gr arasında. Bu hafta bittiğinde bebeğiniz yaklaşık 1 cm. daha uzamış olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Blueangel34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2018
314
513
31
Amin inşallah hepimiz nasip etsin 🙏 mersindeyim adanada baskentte doktorumorda transfer oldum. Siz nerdesiniz.
İstanbul dayım Ataşehir Memorial de tedavi gördüm.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-09-2020

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 55 gün kaldı.

Bebeğiniz inanılmaz bir hızla büyümeye devam ediyor. Bebeğinizin boyu yaklaşık 29-31 cm oldu. Kısaca klasik bir cetvel kadar oldu :) Bebeğinizin ağırlığı ise yaklaşık 1700-1900 gr arasında. Bu hafta bittiğinde bebeğiniz yaklaşık 1 cm. daha uzamış olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

srplmtmtk

Allah im ne olur bebeğim benimle olsun🙏😇❤️
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2016
3.457
3.721
29
Kızlar 16 aralıkta dondurulmuş 2 tane 5.gün embriyosu transfer oldum çok şükür pozitif sonucu aldım doktorum bugün 10 gün sonra gel dedi sanırım kese ve kalp atışını duymadan rahat edemicem benim gibi bekleyenler varsa bu süreci beraber geçirelim
Bende 12 Aralık'ta taze 2 tane 3. Gün embriyosu transfer edildi 22 Aralık da pozitif sonucu aldım ama geçen sene yaşadım düşükten sonra kese ve kalp atışını görmeden hatta 3-4 ay dolmadan rahat rahat sevinemeyecegim ve beni anlayan benim gibi olan insanlarla dertleşmek çok iyi gelecek 😊 Rabbim hepimize sağlıklı bir şekilde evlatlarımizi kucağımıza almayı sağlıklı hayırlı evlatlar olmasını nasip etsin 🤲❤

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-02-2021

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 226 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri artık pigmentleşti. (bebeğinizin göz rengi doğumdan sonraya kadar belirlenemeyecektir.) Bebeğinizin bebek dişleri yada ilk dişleri diş etleri altında gelişiyor. Geçen 40 günlük gelişim boyunca bebeğiniz günde 1 mm büyümüştür. Fakat bu büyüme bütün vücut için geçerli değildir. Bir gün ayakları bir gün iç organlkarı şeklinde gelişme devam etmiştir. Bebeğinizdeki cinsel bezler belirginleşmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

srplmtmtk

Kayıtlı Üye
16 Aralık 2016
3.457
3.721
29
Bende beklemedeyim. İlk tüp bebek, 19 Aralık’ta transfer edildi. 5.gün embriyosuydu. Dün Yani 9.günümüzde dayanamayıp bhcg baktırdım ve sonuç; 198 çıktı. Daha doktoruma söylemedim Pazartesi test günümdü. Pazartesi yine kan aldıracağım:) İnşallah devamı gelir dua edin inşallah.
İnşallah artarak yükselir canım🤲😊

Bebeğinizin gözleri artık pigmentleşti. (bebeğinizin göz rengi doğumdan sonraya kadar belirlenemeyecektir.) Bebeğinizin bebek dişleri yada ilk dişleri diş etleri altında gelişiyor. Geçen 40 günlük gelişim boyunca bebeğiniz günde 1 mm büyümüştür. Fakat bu büyüme bütün vücut için geçerli değildir. Bir gün ayakları bir gün iç organlkarı şeklinde gelişme devam etmiştir. Bebeğinizdeki cinsel bezler belirginleşmeye başladı.

Smfr

Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
529
541
Bende 12 Aralık'ta taze 2 tane 3. Gün embriyosu transfer edildi 22 Aralık da pozitif sonucu aldım ama geçen sene yaşadım düşükten sonra kese ve kalp atışını görmeden hatta 3-4 ay dolmadan rahat rahat sevinemeyecegim ve beni anlayan benim gibi olan insanlarla dertleşmek çok iyi gelecek 😊 Rabbim hepimize sağlıklı bir şekilde evlatlarımizi kucağımıza almayı sağlıklı hayırlı evlatlar olmasını nasip etsin 🤲❤
Inanirmisin bu kadar olur ayni duygulari paylasiyoruz benimde kalbi durmustu kurtaj olmustum once normal yoldan kalmistim iste emin olamiyorum Boyle kanda gorduk tamam ama sanki Boyle karnim iyice cikmasi lazim inanmam icin 😅🤭

srplmtmtk

Kayıtlı Üye
16 Aralık 2016
3.457
3.721
29
Inanirmisin bu kadar olur ayni duygulari paylasiyoruz benimde kalbi durmustu kurtaj olmustum once normal yoldan kalmistim iste emin olamiyorum Boyle kanda gorduk tamam ama sanki Boyle karnim iyice cikmasi lazim inanmam icin 😅🤭
Aynen öyle canım karnim burnuma çıksın içinde hareketlerini hissedeyim belki rahatlarim o zaman 😅🤗❤💕

Tsngnl

Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2018
383
253
23
Canım hayırlı olsun sonucun hepimiz kese ve kalp atışını görmeden rahat etmeyeceğiz sanırım

srplmtmtk

Kayıtlı Üye
16 Aralık 2016
3.457
3.721
29

Memure0672

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2019
438
330
İnsan içi rahatlamadan ben kimseye söyleyemedim valla eşim söyleyecek gibi oluyo ben en azından kalp atışını duyalım diye durduruyorum inşallah o günlerde gelir

Smfr

Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
529
541
Aynen öyle canım karnim burnuma çıksın içinde hareketlerini hissedeyim belki rahatlarim o zaman 😅🤗❤💕
O zaman inanmaya baslariz sonrada bi bakmisiz zaman olmus kucagimiza almisiz ❤😻 severin yaa insallah hepimiz saglikli mutlu guzel anneler olalim hayirlisiylaaa🤲💝

Smfr

Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
529
541
İnsan içi rahatlamadan ben kimseye söyleyemedim valla eşim söyleyecek gibi oluyo ben en azından kalp atışını duyalım diye durduruyorum inşallah o günlerde gelir
Kuzum ben ilkini oyle yapmistim inan sevdigim insanlara bu sefer soyledim inanirmisin sabah namazlarimda bile dua ediyorum diyo cogu hayir duasi istiyorum diyorum o yuzden sanki bu sefer soylemek bana daha iyi geldi digerini icimde yasadim sanki gizlenmis gibi oldu anlayamadik..tabiii tercih kzuucum yakin olmayanlara bende karnim filan cikan kadar soylemeyi dusunmuyorum

Memure0672

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2019
438
330
Kuzum ben ilkini oyle yapmistim inan sevdigim insanlara bu sefer soyledim inanirmisin sabah namazlarimda bile dua ediyorum diyo cogu hayir duasi istiyorum diyorum o yuzden sanki bu sefer soylemek bana daha iyi geldi digerini icimde yasadim sanki gizlenmis gibi oldu anlayamadik..tabiii tercih kzuucum yakin olmayanlara bende karnim filan cikan kadar soylemeyi dusunmuyorum
Ben söylersem duramazlar söylerler benim anne babamın ilk çocuğuyum yani ilk torun eşimde tek erkek dört gözle bekliyorlar haber yani desem o gün herkese sevinçten derler bende en azından kalp atışı oluşsun diyorum :)

srplmtmtk

Kayıtlı Üye
16 Aralık 2016
3.457
3.721
29
O zaman inanmaya baslariz sonrada bi bakmisiz zaman olmus kucagimiza almisiz ❤😻 severin yaa insallah hepimiz saglikli mutlu guzel anneler olalim hayirlisiylaaa🤲💝
Ayyy inşallah canım benim ya🤲❤💕😍

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.248
1.558
herkes kendi şartlarına göre, psikolojisine göre karar veriyor tabi ama ben ilkinde cok üzüldüm....yapı gereği aşırı kuvvetli durmaya alıştığım ve tek çocuk olduğum için(hayatta teksiniz); herkesin bana acıyan gözlerle bakmasını hiç istemedim, cok çaresiz hissettim o düşükte.....daha önce başımdan 2 ameliyat geçmişti ama hiçbiri beni bu kadar yıpratmamıştı.... cok pişman oldum keşke söylemeseydim dedim, 1 hafta ağır depresyona girdim, annemi babamı bile istemedim yanımda..... daha da üzücü olanı da yakında oturan 2 yaşlı tontonumuz var, onlar beni büyütmüştü ve onlara da düşük tehdidi başladığı hafta söylemiştim..... onlara söyledikten sonra kanamam başlamıştı yani..... o yüzden bu sefer sadece annem babam ve eşim biliyor..... iştekilere mecburen söylemek zorundayım beni rahat bıraksınlar diye:KK43:((...

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-09-2020

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 57 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin ayak tırnakları tamamen şekillenmiş olacak. Göğüslerinizde, kolostrum denen ilk süt sızıntısını fark edebilirsiniz. Kolostrum gerçek süt üretimi öncesi sarımsı bir sıvıdır. Eğer emzirmeye karar verdiyseniz kolostrum bebeğinizin ilk doğal gıdası olacaktır. Bugünlede doktorunuzla doğum sonrası doğum kontrol yöntemleri hakkında konuşabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Memure0672

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2019
438
330
herkes kendi şartlarına göre, psikolojisine göre karar veriyor tabi ama ben ilkinde cok üzüldüm....yapı gereği aşırı kuvvetli durmaya alıştığım ve tek çocuk olduğum için(hayatta teksiniz); herkesin bana acıyan gözlerle bakmasını hiç istemedim, cok çaresiz hissettim o düşükte.....daha önce başımdan 2 ameliyat geçmişti ama hiçbiri beni bu kadar yıpratmamıştı.... cok pişman oldum keşke söylemeseydim dedim, 1 hafta ağır depresyona girdim, annemi babamı bile istemedim yanımda..... daha da üzücü olanı da yakında oturan 2 yaşlı tontonumuz var, onlar beni büyütmüştü ve onlara da düşük tehdidi başladığı hafta söylemiştim..... onlara söyledikten sonra kanamam başlamıştı yani..... o yüzden bu sefer sadece annem babam ve eşim biliyor..... iştekilere mecburen söylemek zorundayım beni rahat bıraksınlar diye:KK43:((...
Aslında arkadaşlarım biliyor iştete biliyorlar ama 4-5 kişi biliyor ben bilmiyorum bakalım sanırım gene de kalp atışını duymadan söylemeyrceğim . Tabi 9 ay boyunca rahat bi nefes almayacağız ama iş yerimde bi arkadaşım kesesi gelişmedi yakın zamanda oldu birazda ondan etkilendim o yüzden söylemek istemedim

Merve1993m

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2018
340
303
katılıyorum canım . Bencede hatta ilk 12 hafta kimseye söylemeye gerek yok benimde ağzım yandığı için insan çekiniyor malesef ilk başta da talihsizlik yaşayınca

Memure0672

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2019
438
330
katılıyorum canım . Bencede hatta ilk 12 hafta kimseye söylemeye gerek yok benimde ağzım yandığı için insan çekiniyor malesef ilk başta da talihsizlik yaşayınca
Kesinlikle biz yeterince üzülüyoruz bide stres olmak istemiyorum sürekli soru sorulmasını da istemiyorum

Zeyzey37

Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2018
149
127
Bende sadece anne babalara söyledim 4 yıllık evliyiz en azından olabildiğini görsünler istedim, bir de yakın arkadaşım biliyor ama kalp atışını duyana kadar kimseye söylemeyin diye hepsini tembihledim

Fairytale2

Wait
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2019
650
950
42
Kızlar ben en yakınlarıma söyledim, çok da mutlu oldum insanlar mutlu oldu iyi dileklerde bulundu. Daha daha iyi hissettim kendimi. Bundan sonra olumsuz mu olur diye düşünüp kendimi bu güzel duygu alışverişinden mahrum bırakmak ne derece doğru bilemiyorum. Zira olumsuzluk olacaksa 6. 7. Aylarda da olabilir allah korusun kalbi duran bebekleri okumuyor muyuz burda.. herkesin kendi tercihi tabi ama pozitif duygulardan mahrum kalmayın, sonuçta en yakınlarımız bizim en sevdiklerimiz ve en güvendiklerimizdir bizim için dua edeceklerdir ❤😊

Smfr

Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
529
541
Canimsinnnnn haklisin tabii yasananlar cok farkli oluyo ister istemez rabbim hepimizin isini kolaylastirsin guc kuvvet sabir versin..tabiki once saglik sonra Allahin izniyle her sey olur kuzummm..ayrica tek cocugum demissin yaa bak bizlerde senin kardesleriniz ❤❤ kimseye anlatamadigimiz dertlerimizi sikintilarimizi birbirimize anlatiyoruz cunku