Tüp bebek kanda pozitifi görüp kese ve kalp atışı için bekleyenler

masal3487

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2015
9.811
19.799
Kızlar dün bulantim geçti miğde ağrım var diyordum,bugün yine bulantı kusma başladı,artık alıştım haftalardır böyleyim zaten de iştahım açılsa biraz, hala hic bir şey yiyemiyorum,doktoruma sormadim ama artık bebek benden mi besleniyor sizce 13+4 olduk,su da çok içemiyorum bir ,bir buçuk litre en fazla:KK43:

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.313
1.694
Zor kazanınca herşeyi didikler oldum teşekkür ederim cevaplarınız için
Yok haklısın ; benim de geçen sene 1 , bu sene de karnımda 1 olmak üzere iki kaybım oldu ; hayatında görebileceğin en pimpirik ve kontrol manyagı insanlardan biri olabilirim ama bu süreçte sunu gördüm , inanırsın veya inanmazsın ama ilahi bir güç var ve nasıl bir çizgi varsa işler olacağına varıyor .... ikisinde de hersey yolunda gidiyordu , herseyi ölçüp tartmaya çalışıyordum , bilimsel makaleler okuyordum kadın doğumcu gibi olmuştum artık .... özellikle su ikiz kaybını açıklayacak hiçbir şey yoktu.... bu dünyada rızkı yokmuş dedik biz (bütün aile pozitif bilimle uğraşıyoruz) .... o yüzden biraz gevşe ve rahatla .... bu, bebiş için daha önemli .... ailenle konus annenle paylaş korkularını .... bizimle de paylaş .... ama hep iyi düşünmeye çalış ... bu sefer bebeğini kucağına alacaksın insallah ....

masal3487

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2015
9.811
19.799
Bir de kızlar aranızda OMEGA multivitamin alan var mı?balık şimdiye kadar hiç yemedim ve aklıma geldikçe miğdem bulanıyor,bu durumda takviye almak lazım değil mi? Gidince doktoruma sorayım diyorum,sizler balık yiyebiliyor musunuz?

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.313
1.694
Kızlar dün bulantim geçti miğde ağrım var diyordum,bugün yine bulantı kusma başladı,artık alıştım haftalardır böyleyim zaten de iştahım açılsa biraz, hala hic bir şey yiyemiyorum,doktoruma sormadim ama artık bebek benden mi besleniyor sizce 13+4 olduk,su da çok içemiyorum bir ,bir buçuk litre en fazla:KK43:
1,5 tl kış için fena degil aslında .... ama hergün kusmakla sıvı kaybediyorsan arada takviye gerekebilir .... bir de kan tahlili yapıldı mı? Kalsiyum magnezyum Demir veya vitamin takviyesi alıyor muydun (ihtiyaç var mıydı yani eksikliğin)? Bebek hala çok küçük korkma ama ağızdan hiçbirsey alamayacak durumdaysan doktorunla görüş .... bana doktorum idrarının renginden anlarsın susuz kaldığını demişti(normalde çıktığından daha koyulaşırsa)

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.313
1.694
Bir de kızlar aranızda OMEGA multivitamin alan var mı?balık şimdiye kadar hiç yemedim ve aklıma geldikçe miğdem bulanıyor,bu durumda takviye almak lazım değil mi? Gidince doktoruma sorayım diyorum,sizler balık yiyebiliyor musunuz?
Multivitamine gerek görmedi benim doktorum ama omega önerdi .... ama onu da ben istemedim (her gün ceviz ve haftada 1 balık yemeye çalışıyorum) .... hamilelere özel vitaminler var alayım mı diye sorabilirsin bence .... omega da var ....

masal3487

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2015
9.811
19.799
1,5 tl kış için fena degil aslında .... ama hergün kusmakla sıvı kaybediyorsan arada takviye gerekebilir .... bir de kan tahlili yapıldı mı? Kalsiyum magnezyum Demir veya vitamin takviyesi alıyor muydun (ihtiyaç var mıydı yani eksikliğin)? Bebek hala çok küçük korkma ama ağızdan hiçbirsey alamayacak durumdaysan doktorunla görüş .... bana doktorum idrarının renginden anlarsın susuz kaldığını demişti(normalde çıktığından daha koyulaşırsa)
O tahlilleri 9. Haftada yapmıştım,değerlerim çok güzel çıkmıştı doktor 12. Haftada başladı vitaminlere, vinalac alıyorum içinde bir çok takviye bir arada var,bir de D vitamini alıyorum demir ileriki haftalarda başlatacak bulantı devam ettiği için baslatmadi.Agizdan bir şey almayacak durumda değilim tek sorun sabah öğle akşam aynı şeyleri yemem,(peynir ekmek) başka hiç bir şey yiyememem.En iyisi gidip serum almak doktorum böyle durumlarda serum almamı söylüyor

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.313
1.694
O tahlilleri 9. Haftada yapmıştım,değerlerim çok güzel çıkmıştı doktor 12. Haftada başladı vitaminlere, vinalac alıyorum içinde bir çok takviye bir arada var,bir de D vitamini alıyorum demir ileriki haftalarda başlatacak bulantı devam ettiği için baslatmadi.Agizdan bir şey almayacak durumda değilim tek sorun sabah öğle akşam aynı şeyleri yemem,(peynir ekmek) başka hiç bir şey yiyememem.En iyisi gidip serum almak doktorum böyle durumlarda serum almamı söylüyor
Doktorun bulantı ilacı için birsey önerdi mi ? Ben prilam’dan çok fayda görmüştüm ....

masal3487

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2015
9.811
19.799
Kızlar tüp bebek ve hamilelik sürecinde kullanılan ilaçlar konusunda kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın,emin ellerdeyseniz doktorlar zaten size özel tedaviyle kullanmanız gereken ilaçların planlamasını yapıyorlar.Mesela ben daha önce başka merkezde yine tüp bebekle hamile kaldım o zaman hem coraspirin hem pıhtılaşma için iğne kullanmıştım 9. Haftada kalp durması sonucu kürtaj oldum,bebeği genetiğe yolladık sağlıklı geldi,şuanki merkez bana hiç bir şekilde aspirin ya da iğne vermedi,detaylı tüm pıhtılaşma testlerim yapıldı,çoğu kadında pıhtılaşma yoksa kullanılan ilaçların yan etkisi olmayabiliyor ama çok nadir bazı kişilerde pıhtılaşma yoksa ve ilaç kullanılıyorsa Allah korusun kötü sonuçlarda olabiliyor.yani bu tamamen sizin vücudumuzla ilgili ve yaşanılan tecrübeyle.

Ya da estrofem kimi doktor kalp atışından sonra kimi doktor 10. Haftaya kadar ya da daha fazla kullandiriyor bu tamamen size özel,doktorunuza güvenin başka hastalarla kıyaslamayın kendinizi.

masal3487

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2015
9.811
19.799
Doktorun bulantı ilacı için birsey önerdi mi ? Ben prilam’dan çok fayda görmüştüm ....
Ben de onu kullanıyorum,hala da alıyorum ona rağmen bazı günler bulantiya istifra da ekleniyor malesef,gerci şunu fark ettim eksi meyve yediğim günler tetikleniyor,bugün greyfurt yedim ondan sonra çıkardım zaten

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.313
1.694
Kızlar tüp bebek ve hamilelik sürecinde kullanılan ilaçlar konusunda kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın,emin ellerdeyseniz doktorlar zaten size özel tedaviyle kullanmanız gereken ilaçların planlamasını yapıyorlar.Mesela ben daha önce başka merkezde yine tüp bebekle hamile kaldım o zaman hem coraspirin hem pıhtılaşma için iğne kullanmıştım 9. Haftada kalp durması sonucu kürtaj oldum,bebeği genetiğe yolladık sağlıklı geldi,şuanki merkez bana hiç bir şekilde aspirin ya da iğne vermedi,detaylı tüm pıhtılaşma testlerim yapıldı,çoğu kadında pıhtılaşma yoksa kullanılan ilaçların yan etkisi olmayabiliyor ama çok nadir bazı kişilerde pıhtılaşma yoksa ve ilaç kullanılıyorsa Allah korusun kötü sonuçlarda olabiliyor.yani bu tamamen sizin vücudumuzla ilgili ve yaşanılan tecrübeyle.

Ya da estrofem kimi doktor kalp atışından sonra kimi doktor 10. Haftaya kadar ya da daha fazla kullandiriyor bu tamamen size özel,doktorunuza güvenin başka hastalarla kıyaslamayın kendinizi.
Aaaaa pıhtılaşma yoksa ne oluyormus kötü sonuc ? Ben su anda açıkçası iğneyi kilo aldığım ve hareketsiz olduğum için kesmek istemiyorum ailede tansiyon ve şeker öyküsü var , babaannem akciğer damarlarına pıhtı attığı icin vefat etti (ama benim testler temiz) ve anneannemde dayımı doğururken preeklampsi öyküsü var .... çok temiz degilim yani 😂😂 aslında coraspin kullanmam lazım ama o da bende kanama yapıyor ... gerçekten karşılaştırmamak lazım şimdi bu hikayeyle 25 yaşında temiz hiçbir sıkıntısı olmayan hasta bir degil 😬😬🙈

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.313
1.694
Ben de onu kullanıyorum,hala da alıyorum ona rağmen bazı günler bulantiya istifra da ekleniyor malesef,gerci şunu fark ettim eksi meyve yediğim günler tetikleniyor,bugün greyfurt yedim ondan sonra çıkardım zaten
Belki reflü de eklenmiştir ? Gebeliğin ilerleyen haftalarında olabiliyor , reflüyü arttıran şeylerden uzak durmak gerekiyor (greyfurt da arttırır-ama şimdi benim de canım çekti 😋😋😋 - ki normalde ağzıma koymam 🤣)

Blueangel34

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mart 2018
382
645
32
Evet aynen ilaç meselesi doktordan doktora değişiyor. Ben geçen sene başka bi doktorda aşılama yaptırmıştım. 3-4 farklı ilaç kullanıyodum işlem sonrası, negatif olmuştu o. Ama tüp bebiş tedavisinde bu doktorum transferden sonra sadece oral progesteron verdi. Onu da 11.haftsda kestik. Şuan sadece vitamin kullanıyorum :) yani her yiğidin yoğurt yiyişi farklı. Doktorumuza güvenelim her aşamada itaat edelim 😉