Tüp bebek kanda pozitifi görüp kese ve kalp atışı için bekleyenler

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.248
1.558
Canimsinnnnn haklisin tabii yasananlar cok farkli oluyo ister istemez rabbim hepimizin isini kolaylastirsin guc kuvvet sabir versin..tabiki once saglik sonra Allahin izniyle her sey olur kuzummm..ayrica tek cocugum demissin yaa bak bizlerde senin kardesleriniz ❤❤ kimseye anlatamadigimiz dertlerimizi sikintilarimizi birbirimize anlatiyoruz cunku
Çok teşekkür ederim 😍😍🙈🥰 kan verdim sonucunu merakla bekliyorum 😋

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-09-2020

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 57 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin ayak tırnakları tamamen şekillenmiş olacak. Göğüslerinizde, kolostrum denen ilk süt sızıntısını fark edebilirsiniz. Kolostrum gerçek süt üretimi öncesi sarımsı bir sıvıdır. Eğer emzirmeye karar verdiyseniz kolostrum bebeğinizin ilk doğal gıdası olacaktır. Bugünlede doktorunuzla doğum sonrası doğum kontrol yöntemleri hakkında konuşabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

kalsi

Guru
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2009
166
55
ben de uzun yıllardır evliyim ve herkes akıl verip kenara sıkıştırıyordu çocuğunuz neden olmuyor, tedavi görün madem diye. tanıdığım tanımadığım herkes, bizim toplumumuzda mahrem algısı yok maalesef.

ilk kez şu an bir gebelik durumum var ve kalp atışlarını duymadan kimseye söylemek istemiyorum, eğer kötü bir şey olur da insanlar yorum yapmaya başlarsa daha çok üzüleceğimi biliyorum. şu aşamada annem ve eşim biliyor, eşim kaynaklı çocuk sahibi olamasak da onun ailesi de tüp bebeğe karşı oldukları için onlara da söylemedim. kalp atışlarını bekliyorum inşallah, inşallah isteyen ve bekleyen herkes sağlıkla bebeğine kavuşur.

Zeyzey37

Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2018
149
127
ben de uzun yıllardır evliyim ve herkes akıl verip kenara sıkıştırıyordu çocuğunuz neden olmuyor, tedavi görün madem diye. tanıdığım tanımadığım herkes, bizim toplumumuzda mahrem algısı yok maalesef.

ilk kez şu an bir gebelik durumum var ve kalp atışlarını duymadan kimseye söylemek istemiyorum, eğer kötü bir şey olur da insanlar yorum yapmaya başlarsa daha çok üzüleceğimi biliyorum. şu aşamada annem ve eşim biliyor, eşim kaynaklı çocuk sahibi olamasak da onun ailesi de tüp bebeğe karşı oldukları için onlara da söylemedim. kalp atışlarını bekliyorum inşallah, inşallah isteyen ve bekleyen herkes sağlıkla bebeğine kavuşur.
Insanlar gerçekten akıl vermeyi çok seviyor geçen sene toplu bir iftar yemeğinde hiç tanımadığım bir masaya denk geldim kaç yıllık evlisin dediler 3 dedim, çocuğun var mı dediler yok dedim, sonra bi başladılar, artık korunmamalıymışım o haplardan içersem tabiki olmazmış, yaşım da geçiyormuş onun gelini söz dinlemiş hemen doğurmuş, hap iciyorum demedim bisey demedim, bi sorunum mu var evliliğim yolunda mı hiçbirşeyden haberdar olmayan insanlar bile akıl vermek istiyor belki iyi niyetliler ama acaba üzülür mü diye hiç düşünmüyorlar

DEROS1986

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2013
377
215
merhaba kızlar ben de tüp bebekle 6+4 haftalık gebeyim 6+0 da kese muayenesine gittim, doktor kese ve içinde bebeği gördü fakat kese istediğim gibi değil dedi biraz küçük dedi 2 hafta sonra tekrar çağırdı ben de çok korkuyorum sıkıntı olacak diye öncesinde de tüp bebekle oluşan bi boş gebeliğim var. Aranızda böyle bi durum ile karşılaşan var mıdır?

Zeyzey37

Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2018
149
127
merhaba kızlar ben de tüp bebekle 6+4 haftalık gebeyim 6+0 da kese muayenesine gittim, doktor kese ve içinde bebeği gördü fakat kese istediğim gibi değil dedi biraz küçük dedi 2 hafta sonra tekrar çağırdı ben de çok korkuyorum sıkıntı olacak diye öncesinde de tüp bebekle oluşan bi boş gebeliğim var. Aranızda böyle bi durum ile karşılaşan var mıdır?
Canım onceki boş oldu diye bu da öyle olacak diye bişey yok, bence endişe etme, içini ferah tut, olumlu düşün olumlu olsun, hic bi sorun yoksa 2 haftana yazık degil mi hem bebiş de etkilenir, olacağı varsa biz ne yaparsak yapalım oluyor zaten engel olamıyoruz o yüzden takılma tadını çıkar ne güzel keseyi de görmüşsünüz 2 hafta sonra da kalp atışını duyarsın inşaallah

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.248
1.558

Bugün bebeğinizin ayak tırnakları tamamen şekillenmiş olacak. Göğüslerinizde, kolostrum denen ilk süt sızıntısını fark edebilirsiniz. Kolostrum gerçek süt üretimi öncesi sarımsı bir sıvıdır. Eğer emzirmeye karar verdiyseniz kolostrum bebeğinizin ilk doğal gıdası olacaktır. Bugünlede doktorunuzla doğum sonrası doğum kontrol yöntemleri hakkında konuşabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.248
1.558
10 gün sonraya çağırdılar.... ama kafam karıştı keşke erken bakmasaydım .... erken dönemde daha hızlı yükselmesi gerekiyordu..... kalp atışını görene kadar rahat yok yine :rolleyes:

DEROS1986

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2013
377
215
Canım onceki boş oldu diye bu da öyle olacak diye bişey yok, bence endişe etme, içini ferah tut, olumlu düşün olumlu olsun, hic bi sorun yoksa 2 haftana yazık degil mi hem bebiş de etkilenir, olacağı varsa biz ne yaparsak yapalım oluyor zaten engel olamıyoruz o yüzden takılma tadını çıkar ne güzel keseyi de görmüşsünüz 2 hafta sonra da kalp atışını duyarsın inşaallah
Cevabın için çok teşekkür ederim inş sağlıkla ilerler ben ve benim gibi eli kalbinde olan bütün kaderdaşlarımiçin dua ediyorum. Allah hepimizin dileğini kabül etsin inş..

Smfr

kilo gncl:64 hdf:60-yağ oranı gncl :%29 hedef:%20
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
529
541
valla bende sırf meraktan yarın tekrar bi kana baktırcam yorumları okuya okuya millet 3 4 kez baktırmış bende 18. gün olarak baktırayım bariii cumartesi tekrar girtcem kese için zaten gitmeden fikir edineyim bide size bi sorum olacak sağlık ocağına gittinizmi kayıt için bazı tahliller yapılıyomuş galiba ????

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.248
1.558
valla bende sırf meraktan yarın tekrar bi kana baktırcam yorumları okuya okuya millet 3 4 kez baktırmış bende 18. gün olarak baktırayım bariii cumartesi tekrar girtcem kese için zaten gitmeden fikir edineyim bide size bi sorum olacak sağlık ocağına gittinizmi kayıt için bazı tahliller yapılıyomuş galiba ????
:KK57:biz daha yolun başındayız ya sen bize bakma sen kıdemlisin:))) 18. günün bir anlamı var mı bilmiyorum zaten ultrasonda kendi gözünle göreceksin inşallah bebiş(ler)i

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.248
1.558
TORCH ama ona daha vakit var sanırım; bir de saglık ocagında yapılıyor mu bilmiyorum....evde 2 kedimiz olduğu için ben T sine bakmıştım

Zeyzey37

Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2018
149
127
Ben iki defa yaptırıp bıraktım korkuyorum 3. yaptırmaya kafam karışmasın diye cuma günü randevum var insaallah hepimiz keseyi görürüz

Smfr

Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
529
541
Ben iki defa yaptırıp bıraktım korkuyorum 3. yaptırmaya kafam karışmasın diye cuma günü randevum var insaallah hepimiz keseyi görürüz
aslında ben çok erken gördüm karından 2 mm kadar bişey göründü ama bazı yorumlardan okuduğum şeylerden dolayı sırf meraktan baktırasım var yoksa bende 10. ve 12. gün baktırdım sonra cesaret edemedim 2 katından fazla artmıştı dr gayet iyi deyince.. yanii ısrarla kaşınıyomm :KK49:

Smfr

Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
529
541
inşallah kuzummm cumarteside benim inşallah senin transfer ne zaman olmuştu ?

Smfr

Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
529
541
:KK57:biz daha yolun başındayız ya sen bize bakma sen kıdemlisin:))) 18. günün bir anlamı var mı bilmiyorum zaten ultrasonda kendi gözünle göreceksin inşallah bebiş(ler)i
inşallah canımsın yok yaa kıdemlide sayılmamda işte hala inanasımmı gelmiyo anlamadım şeytanmı dürtüyo bilemedim:110:

Irmak_03

Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2019
170
216
37
Selamlar... Benimde ayın 18 inde transferim olmuştu 5. gün embriyosu. 9. Gün yani geçtiğimiz cuma değerim 87 çıktı ve 11. gün yani dün 176 çıktı. Tekrar kan testi istemediler iki katına çıktı gayet güzel dedi Dr. Kese ve kalp atışı için beklemedeyim bende. Bakalım mevlam neyler neylerse güzel eyler🤗🤗Hakkımızda hayırlısı artık 😀

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-09-2020

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 55 gün kaldı.

Bebeğiniz inanılmaz bir hızla büyümeye devam ediyor. Bebeğinizin boyu yaklaşık 29-31 cm oldu. Kısaca klasik bir cetvel kadar oldu :) Bebeğinizin ağırlığı ise yaklaşık 1700-1900 gr arasında. Bu hafta bittiğinde bebeğiniz yaklaşık 1 cm. daha uzamış olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Smfr

Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
529
541
Selamlar... Benimde ayın 18 inde transferim olmuştu 5. gün embriyosu. 9. Gün yani geçtiğimiz cuma değerim 87 çıktı ve 11. gün yani dün 176 çıktı. Tekrar kan testi istemediler iki katına çıktı gayet güzel dedi Dr. Kese ve kalp atışı için beklemedeyim bende. Bakalım mevlam neyler neylerse güzel eyler🤗🤗Hakkımızda hayırlısı artık 😀
Benimde oyle 2 katindan fazla bile cok sukur ama nedense arastirdikca kasiniyom🤭🤣🤣

Irmak_03

Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2019
170
216
37
Benimde oyle 2 katindan fazla bile cok sukur ama nedense arastirdikca kasiniyom🤭🤣🤣
Bana da düşük gibi geliyor aslında ama bakalım görelim nolacak. Sadece hayırlısını diliyorum hepimiz için öyle olur inşallah 🙏🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-09-2020

Bebeğimi kucağıma almama 55 gün kaldı.

Bebeğiniz inanılmaz bir hızla büyümeye devam ediyor. Bebeğinizin boyu yaklaşık 29-31 cm oldu. Kısaca klasik bir cetvel kadar oldu :) Bebeğinizin ağırlığı ise yaklaşık 1700-1900 gr arasında. Bu hafta bittiğinde bebeğiniz yaklaşık 1 cm. daha uzamış olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Ervanurr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2014
259
300
Benimde 14 aralıkta transferim olmuştu. 12.gün kan testim 612 çıktı bi daha tekrarlamadım. Yarın kese görmeye çağırdı doktorum. heyecandan uyku tutmuyo

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-08-2020

Bebeğimi kucağıma almama 50 gün kaldı.

Bebeğinizin derisinin altında yağ biriktikçe, bebeğinizin cildinin rengi koyu kırmızıdan ve şeffaflıktan, pembemsi ve yarı saydam (koyu tenli bebekler için de geçerlidir) hale gelecektir. Hamileliğinizin son yarısında bebeğinizin protein ve yağ talebinde büyük bir artış var. Doğumdan önceki 6-8 hafta içinde bebeğinizin kilosu iki katına çıkacaktır. Nefes darlığı yaşama sıklığınız artabilir.

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.248
1.558
Güzel
Benimde 14 aralıkta transferim olmuştu. 12.gün kan testim 612 çıktı bi daha tekrarlamadım. Yarın kese görmeye çağırdı doktorum. heyecandan uyku tutmuyo
haberlerini bekliyoruz 😃

Smfr

Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
529
541
güzel hayırlı haberlerle gel inşallah canımmm

Smfr

Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
529
541
Bana da düşük gibi geliyor aslında ama bakalım görelim nolacak. Sadece hayırlısını diliyorum hepimiz için öyle olur inşallah 🙏🙏
banada sanırsam biraz öyle geldi o yüzden 12. gün 500 600 çıkanları görünce insan tabi yinede bi şüpheye düşüyor

Zeyzey37

Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2018
149
127
Günaydın, aranızda hiç hamilelik belirtisi hissetmeyen var mı 13 aralıkta transfer olmuştu çok şükür pozitifi gördüm ama hiçbir belirtim yok, sadece uyku hali var o da yorgunluktan mı ayırt edemiyorum

Smfr

Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
529
541
Günaydın, aranızda hiç hamilelik belirtisi hissetmeyen var mı 13 aralıkta transfer olmuştu çok şükür pozitifi gördüm ama hiçbir belirtim yok, sadece uyku hali var o da yorgunluktan mı ayırt edemiyorum
uyku hali sabah kalkıverince mide bulantısı canının bişey istememesi bunlar hep bariz belirtiler bence ama hepsi olmak zorunda değil akşamları özellikle gün içindede oluyo ama acayip uykum geliyoo