Tüp bebek kanda pozitifi görüp kese ve kalp atışı için bekleyenler

srplmtmtk

Allah im ne olur bebeğim benimle olsun🙏😇❤️
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2016
3.631
3.831
30
Yooook kuzum hic uzulme hemen gorunmez karindan bakildiysa ozellikle canini hic sikma aniden buyuyolar dr verdigi kagitta kac haftalik yaziyor yaziyomu daha dogrusu
Yok canım ya yazmıyor 1 gün önce devlet hastanesine yeni doktor gelmişti ona gitmiştim daha çok küçük kese bile demişti o hatta istersen 1 ay sonra gel bebeği kalp atışını herşeyi rahatça görürüz dedi bu doktor da haftaya gözükmesi gerekiyor dedi mecbur haftaya kadar bekleyeceğiz inşallah kanama felan olmazsa haftaya sağlıklı bir şekilde kendisini kalp atışını duyarız 🤲

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-02-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 82 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni artık ritmik nefes almayı ve vücut sıcaklığını yönetiyor. Bunun anlamı eğer bebeğiniz bugün doğar ise bebeğinizin beyni nefes alma ve nefes almayı devam ettirme işlemini tıbbi bir müdahale olmadan sürdürebilir. Bunun diğer anlamı bebeğiniz kendi vücut sıcaklığını (çok sıcak veya soğuk olduğunda) kendisi düzenleyebilir. Bebeğiniz doğumda ulaşacağı boyutun yaklaşık üçte ikisi boyutuna ulaştı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :63.6 Kg. Şimdiki Kilom :68.4 Kg.

srplmtmtk

Kayıtlı Üye
16 Aralık 2016
3.631
3.831
30
canım şimdi sağlık ocağından çıktım 8. hafta kalp atısını duyunca bizi bilgilendir dediler erken 8 haftaya kadar yolu var bence canını sıkma bebişlerimiz nazlı geliyor🤭
İnşallah öyledir canım 🤲

Bebeğinizin beyni artık ritmik nefes almayı ve vücut sıcaklığını yönetiyor. Bunun anlamı eğer bebeğiniz bugün doğar ise bebeğinizin beyni nefes alma ve nefes almayı devam ettirme işlemini tıbbi bir müdahale olmadan sürdürebilir. Bunun diğer anlamı bebeğiniz kendi vücut sıcaklığını (çok sıcak veya soğuk olduğunda) kendisi düzenleyebilir. Bebeğiniz doğumda ulaşacağı boyutun yaklaşık üçte ikisi boyutuna ulaştı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.

Smfr

Anne olacağı günü umutla bekleyen ♡♡♡
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2017
638
642
Yok canım ya yazmıyor 1 gün önce devlet hastanesine yeni doktor gelmişti ona gitmiştim daha çok küçük kese bile demişti o hatta istersen 1 ay sonra gel bebeği kalp atışını herşeyi rahatça görürüz dedi bu doktor da haftaya gözükmesi gerekiyor dedi mecbur haftaya kadar bekleyeceğiz inşallah kanama felan olmazsa haftaya sağlıklı bir şekilde kendisini kalp atışını duyarız 🤲
Ayaklarini yuksekte tutarak uzan ve dinlen canimm merak etme kanaman yoksa biseycikler olmaz haftaya tekrar gidersin o zamana hemen buyur insallah annesine gosterir kendini

srplmtmtk

Kayıtlı Üye
16 Aralık 2016
3.631
3.831
30
Küçüçük 2 mucizem oldu yolda ağlayacağım zor tutuyorum kendimi şoförden utancımdan.... sizinle paylaşıyorum sadece , ne eşim ne ailem biliyor daha, onlarla Pazartesi görmeye gidecegiz .... erkenden söylersem ve bir sorun olursa çok üzülürler yine onları üzmek istemiyorum ....
Yaaaa canım maşallah Rabbim ikisini de kucağına almayı nasip etsin 🤲❤️👶 👶

srplmtmtk

Kayıtlı Üye
16 Aralık 2016
3.631
3.831
30
Ayaklarini yuksekte tutarak uzan ve dinlen canimm merak etme kanaman yoksa biseycikler olmaz haftaya tekrar gidersin o zamana hemen buyur insallah annesine gosterir kendini
Kanamam yok canım çok şükür dinleniyorum sürekli herşeyin hayırlısı olsun inşallah 🤲❤️

ys_pasa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2016
256
149
31
Kizlar merhaba hepiniz sonuc aldiniz diye buraya yazmak istedim. Ben dun ilk testi yaptim test gunumdu. 207 cikti . Normalde doktorum test gununden 3 hafta sonra geleceksin ultrasondan bakacagiz demisti.dun sonucu atunca gozunuz aydin dedi ve haftaya ultrasonda baklim dedi. 2. Test istemedi. Aksi bisey var midir?
Belki yüksek diye sıkıntı olmadığını düşünmüştür canım hayırlı olsun.. benden istemişti doktorum yükselişe bakmak için hatta ben dayanamayıp üçüncüyüde kendim verdim. Seninde kafana takıldıysa eğer iki gün sonra tekrarlayabilirsin

okyanus4289

Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2019
221
199
31
Yoo canim degerin gayet iyi yine de 2. Gun tekrar ver icin rahat etsin benim oyle olmustu tabi yinede sen bilirsin beni 16. Gun cagirmisti ama cok cok kucucuktu normal yanii cagirmasi bazen erken mi gormek istiyolar anlamadim o kisminda bi bildigi vardir elbet
He iyi bari ince 3 hafta sonra dedei sinra 1 hafta sonra cagirdi aklim karisti. Tesekkur ederim. Bu arada sizede hayirli olsun gozunuz aydin😍

ys_pasa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2016
256
149
31
Bende de kanama felan yok ama kese gözükmedi beta hcg düştü sanırım
Canım kan verseydin keşke en azından görüp rahatlardın herkeste her olay farklı ilerliyor seninkide öyledir.. hem bak stres edip bebişini üzme birşey yoktur inşallah

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.313
1.694
Yoo canim degerin gayet iyi yine de 2. Gun tekrar ver icin rahat etsin benim oyle olmustu tabi yinede sen bilirsin beni 16. Gun cagirmisti ama cok cok kucucuktu normal yanii cagirmasi bazen erken mi gormek istiyolar anlamadim o kisminda bi bildigi vardir elbet
Ben normalde gitmeyecektim ; olabildiği kadar geç gitmek istiyordum , arkadasım ısrar ettiği için gittim , dış gebeliği ekarte etmek istiyoruz dedi ....

okyanus4289

Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2019
221
199
31
Belki yüksek diye sıkıntı olmadığını düşünmüştür canım hayırlı olsun.. benden istemişti doktorum yükselişe bakmak için hatta ben dayanamayıp üçüncüyüde kendim verdim. Seninde kafana takıldıysa eğer iki gün sonra tekrarlayabilirsin
Yarin tekrarlayacagim yusek mi degil mi onuda ayirt edemedim tam ilk denemem stresliyim ondan sebep

Browni61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2017
464
577
35
Yarin tekrarlayacagim yusek mi degil mi onuda ayirt edemedim tam ilk denemem stresliyim ondan sebep
Benim Önce 10. Gün 270 çıktı doktor iki gün sonra tekrar yaptırıp bana yolla sonucunu dedi. Artışı gözlemlemek istiyo bazı doktorlar çifte katlayacak mı diye. İçin rahat etsin istiyorsan sen de yaptır canım. Ben bugün 3. Yü yaptırdım dayanamadım bi bakayım kaçlara çıkmış diye

Fairytale2

Wait
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2019
735
1.056
42
Canim hatirladm seni diger topikten. Bende bel agrisi bacak agrisi hersey var belim kopuyo sanki
Bu topikten de selam o zaman 👋 Hiç takılma bunlara, belirti olması ya da olmaması sonuca yönelik kesin Bilgi vermiyor bi fark oluşmuyor