Tüp bebek kanda pozitifi görüp kese ve kalp atışı için bekleyenler

Akcan9189

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2019
72
64
Kızlar 4 5 gündür gebelik belirtilerim de ortadan kayboldu. Göğüs ağrım vardı sadece Bir anda kesildi. 7.haftalığım kalp atış ınu ne vajinal ne de karından gördüm. Napıcam bilmiyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-02-2021

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 76 gün kaldı.

Hızlı büyümeden dolayı önümüzdeki üç gün içinde bebeğinizin beyni buruşuk, kırışık bir hal alır. Bu buruşukluklara beyin kıvrımları(konvolüsyonlar) denir. Kıvrımlı, buruşuk beyin düz hatlı, kıvrımsız bir beyinden daha çok beyin hücresi içerir ve potansiyel olarak daha kuvvetlidir. Bebeğinizin boyu yaklaşık 26-28 cm civarında ve ağırlığı yaklaşık 1300-1400 gr.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

ys_pasa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2016
256
149
31
Benimde hiç belirtim yok kızlar ne iştah ne mide bulanması nede ağrı... Sadece göğüslerim şişti bastırınca ağrıyo azıcık o kadar. İlgisi var mı bilmiyorum ama regl dönemlerimde çok rahat geçerdi

Birmucize

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2017
1.609
1.666
Kızlar ben bütün ilaçlarımı 12. Haftaya kadar kullanacakmışım.. sizde bu süreç nasıl kestinizmi ilaçları?
Estrofemi keseceğiz iki haftaya. Birden bıraktırmadı doktorum bu hafta 2 tane haftaya bir tane. Sonra bitecek. Jelle kullandığım hapa devam dedi

ys_pasa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2016
256
149
31
Kızlar 4 5 gündür gebelik belirtilerim de ortadan kayboldu. Göğüs ağrım vardı sadece Bir anda kesildi. 7.haftalığım kalp atış ınu ne vajinal ne de karından gördüm. Napıcam bilmiyorum
Arkadaşım dün bunu ben doktoruma sordum belirtim olmuyo tedirgin oluyorum bazen diye ona takılma kimi zaman olur kimi zaman olmaz kanama görmediğin sürece sorun etme dedi

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.313
1.694
Ben estrofem kullanmıyorum ama herkes kullanıyor, herkesin tedavisi değişik demek ki 😊 cironone jel ve climara forte ile elevit kullanıyorum ben sadece
Climara da estrofem gibi östrojen içeriyor aslında ... üç aşağı beş yukarı benzer tedaviler , rahim kalınlaştırmakla uğraşmayıp doğal siklusa uygun yaptıklarında östrojen vermiyorlar galiba, herkesin yoğurt yiyişi farklı 😅.... bir de eleviti kontrol ettim de içinde A vitamini var; normalde gebeliğin ilk haftalarında ciğer bile önerilmiyor a vitamini bebek üzerinde toksik etki gösterebilir diye , sizin doktor gebeliğin başında da önerdi mi ? Ben geçen hafta da sordum multivitamin konusunu , arkadasım ilk 3 ayı atlat öyle dedi ....

Fairytale2

Wait
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2019
735
1.056
42
Climara da estrofem gibi östrojen içeriyor aslında ... üç aşağı beş yukarı benzer tedaviler , rahim kalınlaştırmakla uğraşmayıp doğal siklusa uygun yaptıklarında östrojen vermiyorlar galiba, herkesin yoğurt yiyişi farklı 😅.... bir de eleviti kontrol ettim de içinde A vitamini var; normalde gebeliğin ilk haftalarında ciğer bile önerilmiyor a vitamini bebek üzerinde toksik etki gösterebilir diye , sizin doktor gebeliğin başında da önerdi mi ? Ben geçen hafta da sordum multivitamin konusunu , arkadasım ilk 3 ayı atlat öyle dedi ....
Önerdi, kabızlık yaparsa sadece folik asit içeren bi ilaca geçebilirsin yoksa devam edebilirsin dedi ben de ediyorum

Kelebeklerim88

Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2018
278
185
34
Annelik sabrını en baştan öğreniyoruz sanırım ....
Çok heyecanlıyım gebelik takvimi indirdim orda da 5+1 bebeğiniz bir kuru üzüm kadar yaklaşık boyu 5 mm kalbi 143.872 kere attı yazıyo daha ben göremesemde bu bile çok güzel içim kıpır kıpır kendimide fazla kaptırmak istemiyorum ama hayali bile çok Harika bişey :KK71::anneadayı:

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.313
1.694
Çok heyecanlıyım gebelik takvimi indirdim orda da 5+1 bebeğiniz bir kuru üzüm kadar yaklaşık boyu 5 mm kalbi 143.872 kere attı yazıyo daha ben göremesemde bu bile çok güzel içim kıpır kıpır kendimide fazla kaptırmak istemiyorum ama hayali bile çok Harika bişey :KK71::anneadayı:
Ben hala indiremedim elim gitmedi bir türlü .... su 1-2 haftayı atlatayım , bir 9. Haftayı göreyim gün yüzüyle indireceğim ....

srplmtmtk

Allah im ne olur bebeğim benimle olsun🙏😇❤️
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2016
3.631
3.831
30
Benimde durumum aynı canım en son ne zaman doktor kontrolüne gittin tekrar ne zaman gideceksin?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-02-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 79 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudu sizi görmek, sizi duymak, size özgü kokuyu tanımak ve sütünüzü tatmak için hazırlanıyor. Bebeğinizin doğumu artık çok uzak değil. Bebeğinizin derisinin, cildinin her santimetre karesinde yaklaşık 110 ter bezi, 15 yağ bezi ve 3300 ısıya duyarlı hücre bulunur. Annelerde bugünlerde tekrar sık idrara çıkma olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :63.6 Kg. Şimdiki Kilom :68.4 Kg.

Akcan9189

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2019
72
64

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-02-2021

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 76 gün kaldı.

Hızlı büyümeden dolayı önümüzdeki üç gün içinde bebeğinizin beyni buruşuk, kırışık bir hal alır. Bu buruşukluklara beyin kıvrımları(konvolüsyonlar) denir. Kıvrımlı, buruşuk beyin düz hatlı, kıvrımsız bir beyinden daha çok beyin hücresi içerir ve potansiyel olarak daha kuvvetlidir. Bebeğinizin boyu yaklaşık 26-28 cm civarında ve ağırlığı yaklaşık 1300-1400 gr.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Zeyzey37

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2018
272
235
Kızlar bende aranızdan ayrılıyorum kalp atışını duyamadık 6.haftada gelisimi durmus dedi doktor suan 7 artı 2 olması gerekiyordu insaallah sizler sağlıkla kucağınıza alırsınız dualarım sizinle

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-03-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 91 gün kaldı.

Bebeğiniz son 7 gün içinde 13 mm büyüdü. Bebeğiniz büyüdükçe nefes darlığınız artacaktır. Büyüyen rahminiz diyaframınız üzerine baskı yaparken, ciğerlerinizi hava ile doldurmanız ve nefes alıp vermeniz zorlaşacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.313
1.694
Ben de indirmedim çok radikal bi yenilik gibi geldi, birkaç aya ihtiyacım olduğunu fark ettim 😄
Ahahahahaaaaa 😄 ya aslında çok güzel bilgiler var ama belki karnım kilo dışında gerçek anlamda şişmeye başlarsa daha bir inanırım gibi geliyor , burada daha önce de yazmıştım , geçen sefer 5 haftalıkken indirmiştim , hadi kendim yetmedi, eşimle babama da zorla yükletmiştim .... sonra ben düşük yaparken günaydın annecim diye telefona mesaj gelince tüylerim diken diken olmuştu korku filmi gibi .... o yüzden çok emin olmadıkça yüklemeyeceğim , bebek odası filan da 6 Aydan önce almam .... belki ufak tefek giysiler ... çünkü bebek kıyafetleri çok şirin 😍😍😍 .... o uygulamalarda hangi ayda hangi test yapılmalı , alışveriş listeleri , doktor bilgileri vs güzel şeyler var ama hep ilerisi için ....