Tüp bebek kanda pozitifi görüp kese ve kalp atışı için bekleyenler

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.313
1.694
Kızlar bende aranızdan ayrılıyorum kalp atışını duyamadık 6.haftada gelisimi durmus dedi doktor suan 7 artı 2 olması gerekiyordu insaallah sizler sağlıkla kucağınıza alırsınız dualarım sizinle
Allah sabır versin , benim de dualarım seninle , gücünü topla ama vazgeçme lütfen ....

Browni61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2017
464
577
35
Kızlar bende aranızdan ayrılıyorum kalp atışını duyamadık 6.haftada gelisimi durmus dedi doktor suan 7 artı 2 olması gerekiyordu insaallah sizler sağlıkla kucağınıza alırsınız dualarım sizinle
Canım çok üzüldüm dualarımız seninle inşallah Rabbim en yakın zamanda sağlıklı bir gebelik nasip etsin sana 🙏🏼

srplmtmtk

Allah im ne olur bebeğim benimle olsun🙏😇❤️
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2016
3.631
3.831
30
Canım bugün gittim 7+1im hafta tekrar gel dedi
Ben 6+0 da gittim kese var bebek yolk kesesi yok dedi şimdi 7+2 de gideceğim cuma günü bakalım inşallah görürüz ikimizde canım 🤲

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-02-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 83 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri ışık ve karanlığın çeşitli düzeylerine duyarlı ama hanüz nesneleri ayırt edemiyor. Işık dalgaları bebeğinizin beynine görsel bilgiler taşımaya başladıdıktan sonra, bebeğinizin gözleri doğumdan sonra görebilmesi için hazırlanıyor. Bebeğinizn boyu yaklaşık 25-27 cm ve ağırlığı yaklaşık 1100-1250 gr. civarında. Diğer kültürlerde doğum : Yucatan Yarımadasında doğum sırasında sadece ebe, koca ve hamile kadının annesi hazır bulunur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :63.6 Kg. Şimdiki Kilom :68.4 Kg.

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.313
1.694
Benim tüp bebek doktorumla Salı randevum var ama Cuma günü de arkadasım çağırdı .... yani Cuma az çok belli olur durumum diye düşünüyorum .... 6+4 olacak ....

Akcan9189

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2019
72
64
Kızlar bu ne anlama geliyor son adet tarihine göre 7+1 ama kağıtta 5+6 yazıyor

Eklentiler

• IMG_20200114_182052.jpg
    IMG_20200114_182052.jpg
    105,3 KB · Görüntüleme: 32

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-02-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 80 gün kaldı.

Önümüzdeki 3-4 gün içinde bebeğinizin derisi, deri altında biriken yağlardan dolayı daha pürüzsüz ve yumuşak hale gelecek. Şiddetli baş ağırısı, bulanık görme, ani kilo artışı, veya ellerinizde, ayaklarınızda, ayak bileklerinizde ve yüzünüzde şiddetli şişme gördüğünüz durumlarda hemen doktorunuza başvurunuz. Çünkü bu belirtiler, hem sizin hemde bebeğiniz için çok tehlikeli olan yüksek tansiyonun belirtisi olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Fairytale2

Wait
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2019
735
1.056
42
Ahahahahaaaaa 😄 ya aslında çok güzel bilgiler var ama belki karnım kilo dışında gerçek anlamda şişmeye başlarsa daha bir inanırım gibi geliyor , burada daha önce de yazmıştım , geçen sefer 5 haftalıkken indirmiştim , hadi kendim yetmedi, eşimle babama da zorla yükletmiştim .... sonra ben düşük yaparken günaydın annecim diye telefona mesaj gelince tüylerim diken diken olmuştu korku filmi gibi .... o yüzden çok emin olmadıkça yüklemeyeceğim , bebek odası filan da 6 Aydan önce almam .... belki ufak tefek giysiler ... çünkü bebek kıyafetleri çok şirin 😍😍😍 .... o uygulamalarda hangi ayda hangi test yapılmalı , alışveriş listeleri , doktor bilgileri vs güzel şeyler var ama hep ilerisi için ....
Aaa çok fenaymış o sabah mesajı, çok travmatik olabilir daha hazır hissettiğimizde indirelim en iyisi 😄

Fairytale2

Wait
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2019
735
1.056
42
Üzüldüm.. hepimiz için var olan bi risk Allah göstermesin sana da bi daha yaşatmasın 😞

Fairytale2

Wait
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2019
735
1.056
42
Rainbow66 Rainbow66 Sen hangi folik asiti kullanıyorsun? Ya da diğer arkadaşlar? Vitamin kabızlık sorunu yapacak gibi kayısı yemekten gına geldi belki sadece folik asite geçerim

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.313
1.694
Rainbow66 Rainbow66 Sen hangi folik asiti kullanıyorsun? Ya da diğer arkadaşlar? Vitamin kabızlık sorunu yapacak gibi kayısı yemekten gına geldi belki sadece folik asite geçerim
Folic iod kullanıyorum .... yalnız benim neredeyse 2 yıl olacak 😂 başımızda infertilite belası olduğunu bilmeden kullanmaya başlamıştım... arkadaşım istersen bırak omepa-q10 kullan dedi (bu folik asit degil omega3-beyin gelişimi için çok iyi) ama kocaman bir kapsül ve ben yutamıyorum:KK43: acayip de reflü yapıyor , ama çocuk doktoru bir arkadasım da kendi hamileliğinde kullandı ... 2 bebeğin varlığı kesinleşirse belki bunu da kullanırım.... veya suda çözünür veya çiğnenir bir formunu bulabilirsem ....ilk 3 Aydan sonra da kendime göre suda çözünür bir multivitamin bulacağım .... hap yutmakta zorlanıyorum ben ...

Hanife333

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2020
76
40
33
Merhaba canım ✋✋
Bende yeni konu açtım hiç yazan olmadı maalesef. Benimde 3 Ocak ta dondurulmuş embriyo transferim oldu. 10. Gün sabah idrar testi yaptım negatif çıktı. 🙁İnternette sürekli bununla ilgili araştırma yapıyorum. Test günüm 17 Ocak. Çok sabırsızım. İlk denememde iki embriyo transfer edilmişti. Bebeğim tutunmuştu ama kesenin etrafında kanama vardı. Sonunda maalesef düşük yaptım. 😞 Bu ikinci denemem ilkine göre daha pozitiftim ve annem yanımda olduğu için rahat bir süreç geçirdim. Kasığımda bıçak saplanıyormuş gibi ara ara ağrı oluyor. İlk zamanlarda adet sancısı gibiydi. 10. Gün negatif olup daha sonra kanda pozitif görenler varmış. Umut toplamaya çok ihtiyacım var. Aslında çok canımı sıkmıyorum idrarda negatif görüp kanda pozitif çıkanlar olduğu için ama elim sürekli telefona gidiyor bununla ilgili yorumlar okuyorum. Eşim de illa kan gününü bekleyelim biraz sabırlı ol diyor. Sonuç için 3 günüm var. BHcg idrara ne zaman geçer acaba? 🤔🤔 Başına böyle bir durum gelen varsa yorum yazabilir mi acaba? 😞😞
İlk denememde idrarda negatif görüp kanda pozitif gördüm bir gün sonra. İdrara güvenmeyin.

Peri alara

Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2019
153
81
26
Kızlar çok mutlu bir haberr 😇 ben işe gelirken bir doktora uğradım ve ultrason baktırdım. Keseyi gördüm çok şükür bin şükür 🙏🏼 İçinde nokta gibi bebeğim de göründü. Ama kalp atışı için daha erken dedi doktor. Transferden sonraki 22. Günüm 5. Gün embriyosu. Hafta olarak 5+5 Allahım hepimizin yüzünü güldürsün inşallah
Cnm ultrason görüntüsü aldın mı transfer ne zamandı senin