Tup bebek raporu

Durutuna21

Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2019
80
45
30
Merhaba
Ben 37 eşim 42 yaşında. Yaklaşık 2.5 yıllik evliyiz . Tüp Bebek raporu alabilmek için şartlar neler acaba ? Bu rapor alınınca sadece devlet hastanesinde mi tedavi oluyor , özel hastanelerde de geçerli oluyor mu bu rapor? Bilen birileri varsa yardımcı olabilir mi acaba bana ?

euclid

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2013
120
67
rapor almak icin sartlar var es sperm sayisi 5mil.altinda olmasi veya sizin rezervinizin cok dusuk olmasi gibi.rapor ozellerde de gecebiliyor.once devlet infertiliteden randevu alip gidin tahlilleriniz yapilcak ve siz rapora uygunsaniz cikicak zaten rapor.yalnix raporun suresi var alinca hemen baslamaniz lazim tedaviye suresi oyle cok uzun bir aralik degil diye biliyorum

Karan33

Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2020
355
239
39
Merhaba
Ben 37 eşim 42 yaşında. Yaklaşık 2.5 yıllik evliyiz . Tüp Bebek raporu alabilmek için şartlar neler acaba ? Bu rapor alınınca sadece devlet hastanesinde mi tedavi oluyor , özel hastanelerde de geçerli oluyor mu bu rapor? Bilen birileri varsa yardımcı olabilir mi acaba bana ?
Canim rapor yasi alt sinir 24 diye biliyorum..ust sinirdan kesinlikle eminim 40..sizin durumunuza gore rapor cikiyor..yani yumurta sayiniz az ise..yada normal dogumu engelliyecek rahimle alakali olabilir bi rahatsizlik varsa size rapor cikar..ben ozel hastanede tedavi oluyorum..ozeldede raporu kullaniyosunuz..fakat devlette daha uygun butceyle tup bebek yaptiriyoaunuz..dogal olarak..size kesin cikar ama..cunki zaten 2.5 senelik bi evlilihiniz var yasta ileri bir yas..

burcikkk

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2019
938
578
32
Merhaba
Merabalar arkadaşların dediği gibi herhangi bir neden olması lazım ki rapor çıkabilsin tabi bazen tüp bebek raporu yerine aşılamayı da uygun görüyorlar bunada dikkat etmek gerekiyor. Kimi özel üni hastaneleri de rapor çıkarabiliyorlar hatta bir hastane devlet raporunu kabul etmedi ordan tekrar rapor çıkarmamı istemişti buda ufak bir bilgi olsun aklınızda kalsın.

Joanne11

Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2020
125
129
Merhaba
Amh değeriniz 1'in altında değilse eşinizde de sıkıntı yoksa yani sebepsiz kısırlıksa 3 yıl evli olma şartı var. Bende 35 yaşındayım sebepsiz olmuyor Eylül'de evliliğin 3. yılının dolmasını bekliyorum rapor icin

Durutuna21

Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2019
80
45
30
Teşekkür ederim bayağı bir bilgi sahibi oldum , ama belirgin bit sıkıntı yok bizde . Sanirim 3 yılı doldurmayı beklemem gerekli.

Durutuna21

Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2019
80
45
30
Bu arada devlette raporsuz yaptırırsak 9-10 bin civarı sanırım
Devlette olunca sıra olur mu , ya da ozeldeki gibi doktorlarla baglanti durumu kolay olur mu acaba diye aklıma geliyor. Bir de devlette olursa çok fazla kişi giriyor işlemler yapılırken içeri diye duydum , o durumda rahatsız etti beni. Ne kadar doğru bilmiyorum ama , hayirlisi

Joanne11

Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2020
125
129
Devlette olunca sıra olur mu , ya da ozeldeki gibi doktorlarla baglanti durumu kolay olur mu acaba diye aklıma geliyor. Bir de devlette olursa çok fazla kişi giriyor işlemler yapılırken içeri diye duydum , o durumda rahatsız etti beni. Ne kadar doğru bilmiyorum ama , hayirlisi
Ben devlette tedavi görüyorum Doktorla pek bağlantı kurulamıyor hatta hiç. Evet muayene için odaya 3-4 kişi birden giriyor.(Tabi paravan var ) Cok kalabalık.Gittigin gün en az 7-8 saat beklersin. Duyduklarının hepsi doğru ne yazık ki.Olumlu bakarsak doktor iyiyse başarı oranı gayet yüksek. Kibar davranıyorlar fiyatta uygun.

Durutuna21

Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2019
80
45
30
Ben devlette tedavi görüyorum Doktorla pek bağlantı kurulamıyor hatta hiç. Evet muayene için odaya 3-4 kişi birden giriyor.(Tabi paravan var ) Cok kalabalık.Gittigin gün en az 7-8 saat beklersin. Duyduklarının hepsi doğru ne yazık ki.Olumlu bakarsak doktor iyiyse başarı oranı gayet yüksek. Kibar davranıyorlar fiyatta uygun.
Hayırlısı bakalım hakkımızda 😇

burcikkk

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2019
938
578
32
Bende ilk denememi devlette yaptırdım raporlu ama hiç bir ilgi yok tabi hastanesine göre değişir ama transferde kanalı bulamadılar kanamam oldu ilgilenmediler boşuna heves umut ve para 😑

Mercan65

Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2019
174
60
31
Merhaba. Bende Ankara bahçeciye güdeceğim. Hangi doktoru tercih etsem sizce. Birde Ankara’da bildiğiniz güzel üroloji doktoru var mı. Kaan Aydos dışında. Ona gittik beğenmedim. Tavsiye edeceğiz tüp bebek kliniği var mı başka.

Yukarı