• İstediğin her konuda başarılı olabilirsin! Saklama Kendini…
    Detayları incelemek için tıkla!
  • Pınar Labneli Tarif Yarışması 4. Hafta yarışma başladı.
    Pınar Labne lezzetlerı yarışıyor. Her hafta birinciye süpriz hediyeler.
    Lezzetli yarışmaya katılmak için HEMEN TIKLA !..

Tüp bebek sonrası progestan

Orenishi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2019
10
4
31
Merhabalar, ben tüp bebek ile hamile kaldım. Su an 3 aylık hamileyim. Hergün crinone jel, progestan iğne, oksapar kullanıyorum. Şu an düşük, tehlikesi yok sayılır. Progestan iğne ve crinone jeli siz ne zman bıraktınız? Tüp bebek merkezi bana devam et diyor ama gücüm kalmadı, kanamada yok.

Ozlem_426

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2020
272
250
27
Merhabalar, ben tüp bebek ile hamile kaldım. Su an 3 aylık hamileyim. Hergün crinone jel, progestan iğne, oksapar kullanıyorum. Şu an düşük, tehlikesi yok sayılır. Progestan iğne ve crinone jeli siz ne zman bıraktınız? Tüp bebek merkezi bana devam et diyor ama gücüm kalmadı, kanamada yok.
Bnde bunları merak ediyorum. Tüp bebek ile ön haftalık ikizlere hamileyim progestan fitil pruloton Depot iğne üç güne bir estrofem folbiol coraspin kullanıyorum doktor üçüncü aydan sonra iğneyi haftada bir yap dedi diğerleri devam dedi. Sen multivitaminde kullaniyomusun ekstradan

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-03-2021

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 166 gün kaldı.

Kan kaydadeğer bir tazyik ile bebeğinizin göbek kordonu vasıtasıyla bebeğinize geçer. Bu su dolu bir hortum gibi kordonun düğümlenmesine direnç gösterir ve kendini düzeltmeye yarar. Baş dönmesi veya baygınlık hissi yaşıyorsanız, yatarken veya kalkarken yavaş hareket etmeniz veya yavaş pozisyon değiştirmeniz gerekir. Bebeğinizin gözleri ve kulakları şu anda olması gereken yere yerleşti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

maya11

Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2019
36
10
31
Selam,
Ben de 3 aylık hamileyim. Crinone Jel ve kan sulandırıcı iğne kullanıyorum. Doktora ne zaman bırakabileceğimi sordum. Crinone Jeli ilerleyen haftalarda belki bırakabileceğimi ama iğneye devam etmem gerektiğini söyledi. Bir kez başlamışsın artık doğuma kadar devam dedi. Ben de düşük riski yoksa kullanmak istemiyordum. Pıhtılaşma ile ilgili gerekli testler yapılmıştı çünkü tüp bebek için rapor çıkarmadan önce. Tüm doktorların tutumu aynı mı bilmiyorum, ben de merak ediyorum. Sanırım risk almamak için devam ettiriyorlar.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-02-2021

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 149 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde, verniks kazeoza oluşmaya başlar. Verniks kazeoza, bebeğinizin derisini kaplayan krem görnümlü bir maddedir. Verniks kazeoza bebeğin derisini, gelişmekte olan bezleri ve duyu hücrelerini korur. Verniks, ölü hücreler, bebeğin derisindeki yağ bezlerinden meydana gelen yağlar ve lanugodan (geçici tüyler) meydana gelir. Annelerde lökore olarak bilinen bir beyaz akıntı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Gonullu89

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2020
35
16
31
Bende fitil kullaniodum günde 3 kere sonra doktorum progestan igne verdi haftalik haftada 1 vuruluyorsunuz 1 hafta etkili rahat ettim gerçekten

bynsyma

Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2019
703
352
Crino jel 10.hafta bitene kadar progestani ise 3.ay dolana kadar yani 12.kadar kullandim.Benimde riskim yoktu fakat suan 20.haftam olmasina ragmen takip eden doktorumun istegiyle hala progestan vajinal yoldan aliyorum(crino jel yerine vermisti)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-01-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 101 gün kaldı.

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

bynsyma

Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2019
703
352
Oksaporda 12.haftaya kadar kullandim.Sonra bıraktım suan sadece gunde bir adet coraspirin ve progestan vajinal kullaniyorum.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-01-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 101 gün kaldı.

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)