Tup bebek tavsiye

akaleli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2015
917
446
Merhaba annelik yaşınız kaç acaba sorun neydi sizde
Benim daha önce tüp bebek denemelerim oldu ama tutmamıştı yumurta rezervim azdı yapışıklık varmis rahimde laparoskopi olmam gerekiyordu düşük oranda sperm hareketlilik sıkıntımızda vardı bizde de yok yokmuş ama sağolsun mustafa hoca çok iyi yönetti süreci sayesinde mutlu sonumuz oldu

Sena76

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Mart 2019
28
19
Benim daha önce tüp bebek denemelerim oldu ama tutmamıştı yumurta rezervim azdı yapışıklık varmis rahimde laparoskopi olmam gerekiyordu düşük oranda sperm hareketlilik sıkıntımızda vardı bizde de yok yokmuş ama sağolsun mustafa hoca çok iyi yönetti süreci sayesinde mutlu sonumuz oldu
Yaşınız kaçtı en önemlisi yaş diyorlar

Fly23

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2019
6
8
Size tavsiyem Bülent Tıraş’a gitmemeniz olacak. Çünkü tüp bebek işini ticarete dökmüşler. Biz gittik önce muayene için 620 tl para verdik ve Bülent bey muayene etmedi bile. Beni yanındaki başka bir doktor muayene etti ki inanın 1 dakika bile sürmedi. 620 lirayı sadece Bülent beyin yüzünü görelim diye verdik. Bende problem olmamasına rağmen bir de 680 tl ye özel bir MR kliniğinde HSG çekildim. Bu da yetmezmiş gibi iletişime sadece tüp bebek hemşiresiyle geçebildik o da bizi yanlış yönlendirdi. O kadar kötü muamele ediyorlar ki bir de azarlıyorlar. Doktorlardan çok hemşirelerle muhattap olmak zorunda kalıyorsunuz. Yani anlayacağınız hem akıl sağlığınız hem de maddi durumunuz için Bülent Tıraş’a gitmenizi tavsiye etmem.

aysent

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2018
415
399
Size tavsiyem Bülent Tıraş’a gitmemeniz olacak. Çünkü tüp bebek işini ticarete dökmüşler. Biz gittik önce muayene için 620 tl para verdik ve Bülent bey muayene etmedi bile. Beni yanındaki başka bir doktor muayene etti ki inanın 1 dakika bile sürmedi. 620 lirayı sadece Bülent beyin yüzünü görelim diye verdik. Bende problem olmamasına rağmen bir de 680 tl ye özel bir MR kliniğinde HSG çekildim. Bu da yetmezmiş gibi iletişime sadece tüp bebek hemşiresiyle geçebildik o da bizi yanlış yönlendirdi. O kadar kötü muamele ediyorlar ki bir de azarlıyorlar. Doktorlardan çok hemşirelerle muhattap olmak zorunda kalıyorsunuz. Yani anlayacağınız hem akıl sağlığınız hem de maddi durumunuz için Bülent Tıraş’a gitmenizi tavsiye etmem.
canım ben bahçeci kliniğinde tedavi oldum ve ne zaman istesem doktorumla muhattap olabildim. zaten sizin bir doktorunuz oluyor ve her sürecinizde o doktorunuz yanınızda oluyor kendini bu kadar yıpratma derim. ne demek seni azarlıyorlar hem para verip hem laf mı duyacağız

lidyaada

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2019
1
0
Ben Florence Nightingale Şişli'de tedavi oldum. Doktorum Bülent Baysal yeterince bilgili ve donanımlıydı. Çok fazla konuşmuyor ama sorulan her şeyi cevaplıyor.
Fakat hastanenin işleyişi nedeniyle tavsiye etmem. Mesela yumurta toplamadan sonra Şişli Memorial'de tedavi olan arkadaşlarıma hastane yemeği vermişler. O kadar anestezi alıyoruz, aç gidiyoruz, operasyon çıkışı su bile vermediler. Forumlarda okuyorum, kan testi yapılıyormuş transferden, opudan önce vs. ama hiç kan testi yapılmadı bana. Sadece yumurtalığa bakıldı, rahme bakıldı, ilaç o kadar. Transferden sonra yalnızsınız zaten. Diğer çoğu merkez beta hcg'yi kendi hastanelerinde yaptırıyorlar paketin içinde. Florence Nightingale Şişli'ye az da para vermiyorsunuz ama beta hcg siz dışarıda yapıp bilgilendiriyorsunuz. Diğer hastanelerde tuttu diyelim bebeğiniz, kalp atışına kadar ücretsiz muayene ediyorlar sizi. Florence Nightingale Şişli'de ekstradan 300 küsur muayene parası veriyorsunuz. Diğer merkezler kredi kartıyla ödeme yaptırırken burada nakit olması gerekiyor çünkü alınan para 3'e ayrılıyormuş, doktora hastaneye ayrı şeklinde. Size gelen fatura tüm tutar olmuyor ama.
Donmuş embriyo transferi forumlarda okuduğum kadarıyla 2500 - 3500 TL arasında değişiyor ama Florence Nightingale'de dolar üzerinden. 750 dolar. O kadar tırmanırken dolar, bu da insana koyuyor.
Bir de tavsiyem yumurta toplattıktan sonra hemen embriyo transferi olmayın. Israr edin, vücudunuz rahminiz dinlensin, ondan sonra 2 ay geçsin öyle transfer olun.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-02-2020

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 78 gün kaldı.

Bugünlerde bebeğinizin cildinin altında biriken yağ miktarı arttığı için bebeğinizin cildi daha pürüzsüz ve daha yumuşak. Ayrıca bu yağ birikimi bebeğinizin cildini daha beyaz (önceden kan damarlarının gözükmesinden dolayı pembe idi) görünmesini sağladı. Bebeğinizde oluşan ve biriken yağ eskiden olduğu gibi ısı düzenlemesi yapan kahverengi yağ değil, beyaz yağ. Şişman bebekler her zaman sağlıklı bebekler anlamına gelmez ama biraz yağ bebeğinizin normal vücut fonksiyonları için gereklidir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

ELIF GULTEKIN

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2019
156
30
Ben se bu tarz bir hastanede 2 kez tranfer oldum olumsuz oldu .doktorlarla asla görüşemiyorsun.
Ankarada Gurur polat hocaya gittik ALLAHA ŞÜKÜR
İLK deneme de gebeyim .

Yukarı Alt